Yurt dışında aileler bu kadar rahat mı gerçekten?

Arkadaslar bizim bu yabanci filmlerde dizilerde izledigimiz olaylar gercek mi. Aileler bu kadar rahat mi. Cocuklar ailelerinin evinde sevgilisiyle beraber oluyorlar mi gercekten.?

Güncellemeler:
Peki soruyu guncelleyelim. Kendi evlerinizde bu rahatlik konusunda nasil yorum yaparsiniz. Kendi aileniz icin uygun mu degil mi bu yasam tarzi?

0|0
10|23

En İyi Erkek Görüşü

• Olaya sadece cinsellik penceresinden bakarsanız doğru analizi yapamazsınız.

Belirli ülkelerde düşündüğünüz gibi olan durumlar var. Örneğin ben İsveçte yaşarken bunu anladım. Aileler çocuklarına bizler gibi davranmıyorlar. Çocuğun her fırsatta kendi ayakları üzerinde durması için yetiştiriyorlar. Hayata atıldıklarında yalnız olacaklarını gösteriyorlar. Bu yüzden çocukları üzerinde aile baskısı oluşmuyor. Toplum baskısı ve mahalle kültürü olmadığı için de yasalar dahilinde kalmak kaydıyla her türlü farklı uğraşı içerisinde olmak serbest. Türkiyede ise bu durum daha çok toplumsal kaygılar penceresinden yaşanıyor. Gençler yetişirlerken biz onları kısıtlamak için önlerine sınırlar ve engeller koyuyoruz. Halbuki bu engellerin çocukların hayata bakış açılarını kapattıklarını anlayamıyoruz. Bunun sonucu olarak 10 milyon bile etmeyen nüfusuyla İsveç, sözde dünya devi Türkiyeden sanat, kültür, medeniyet, teknoloji, bilim, sanayi, spor ve sosyal konularda fersah fersah önde oluyor.

Aileler bu rahatlığı sağlarken çocuklarına verdikleri mesaj sürekli şu şekilde oluyor : yaptığınız her şeyin sonucunu yaşarsınız. İyi olanlar mutlu eder, kötü olanlar canınızı yakar. Bununla beraber bir noktaya gelmek için ailelerine güvenmek yerine çalışmaları gerektiğini de erken yaşta fark ediyorlar. Özgürlük ve bireysellik içerisinde cinsel kimliklerini bulmak ve kişiliklerini keşfetmek adına gençler sık sık birlikte oluyorlar. Ailelerinin çatısı altında yapan çok genç var. Yaşadığım evdeki ailenin benim yaşındaki oğlu sık sık kızarkadaşıyla evde kalırdı. Kimse kızın neden kaldığını veya gitmesi gerektiğini sorgulamazdı. Zira bu hayat onlara ait ve kimsenin onlara karışmaya hakkı olamazdı.

Bizim kültürümüzde değil sadece en yakın akrabalarımız, bizler herkese karışma yetkisini kendimizde bulduğumuz için bu kişisel hakları algılamamız ve saygı göstermemiz mümkün değil. İnsanları oldukları gibi kaubl etmek yerine onlara sürekli her yönden müdahale ediyoruz. Bu müdahaleci anlayışı özellikle kuzey ülkeleri hayatlarından çıkartalı uzun süre oluyor.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• özellikle almanya rusya abd'de rahatlık göze çarpar. Alman filmlerinde normal bir film bile olsa çocuk , annesinin yatak odasına gittiğinde anne ve babası hiç toparlanmaz , çıplak bile görünebilir. Sorun değildir onlar için.

Asya ülkeleri emin olun bizden daha edepli giyinirler , filmlerinde öpüşme bile çok zor görürsünüz. Karşı cinsle buluşmak aralarında ciddi bir ilişki yoksa ve görülürse çok yadırganır.

Azerbaycan,hollanda,gürcistan ve iran'ı gördüm. İçlerinde en rahatı hollandaydı doğal olarak.

Abd'de bir kızı , erkek arkadaşı evinden ailesi varken dolaşıp evine bırakabilir, ertesi gün adamın evinde kalmasına sessz kalabilir. Sadece kıza sorulur, ne düşünüyorsun o adam seninle ciddi mi , sen onu seviyor musun falan,

0|0
    0|0
  • diziler ve filmler tamamen kurgudan ibarettir.. bizim dizilerimizde kimse eve girerken ayakkabısını çıkarmaz.. herkez ultra zengin ne hikmetse.. fakir bile 3 hafta sonra zengin olmuş.. evler desen ayrı komedi.. aynısı yabancı dizileri için de geçerli.. gerçek olan şu evet cinselliği yemek yemek gibi, su içmek gibi görüyorlar.. yaşamak istediklerinde yaşıyorlar.. aileler buna karşı değiller.. yalan olan kısmı ise her önüne gelen birbiriyle birlikte olmuyor.. onlarca gencimiz bu umutla gittiği avrupadan kız oğlan kız dönüyor.. aynı şekilde bizim dizileri filmleri izleyen araplarda türkiyeye böyle geliyorlar.. sanıyorlar ki uçaktan inecekler kızlar üzerlerine atlayacak.. al arapları vur bizim aptilerin üzerine...

0|0
    0|0
  • geçen gene clara lardayız...

0|2
    0|0
  • Bana Uymaz..Hem yetiştirilme tarzından , hem de örf adet vs.. konularına ters.

0|0
    0|0
  • Evet Avrupada ve Amerikada o şekilde.. çok da abartı değil filimlerdekiler.

0|0
    0|0
  • Alaska'da eskimo davetine gidildiğinde evsahibi eskimo gelen misafirine karısını sunduğunda misafir bunu kabul etmezse çok büyük kabalıktır. Onun dışında 3-5 avrupa ülkesine gittim rahatlık diz boyu.

0|0
    0|0
  • Aile ahlakı,toplum yapısı daha özgurlukcu, daha rahat bir yapıya sahip

bundan dolayı bize soguk ve yabanci glen bu konu

onlarda gayet normal

0|0
    0|0
  • yurtdışına gerek yok bunu bende yaptım, annem kızmasada kız kardeşim biraz aşırı tepki verdi. e napıyım ailemin yaşadığı şehirde evim yoktu.

0|0
    0|0
  • Bölgeden bölge, aileden aileye değişir.

Evet , ben ve ailem için de uygun bu yaşam tarzı rahat insanlarız biz.

0|0
    0|0
  • dunyanin neresi oldugu farketmiyor, rahat olan ailelerde var rahat olmayan aileler de.. tamamen aileye bagli bir durum

0|0
    0|0
  • evet. onlardaki gerçeklik bu şekilde. bizdeki gerçeklik ise çocukların çocuk yaşta evlendirilip hayatlarını zindan etmeleri. hangisi sana daha gerçek geliyor?

0|0
    0|0
  • Sadece yurt dışı da değil buradada oluyor tabi kayun koyuna yatamıyorsun evde bir köşeye kıvrılıp uyuyorsun birlikte yatanlar var ama bu tamamen aile bağlı

0|0
    0|0
  • Uygun degil

gecmisten gunumuze

onlarla bizi bu konuda ayıran ince hassas bi

cizgi var

0|0
    0|0
  • Bi özentilik gördüm sanki:)

0|0
    0|0
  • Hangi şehir de yaşıyorsun bilmiyorum ama İstanbul da öyle rahat ol sen bu gözler neler gördü

0|0
    0|0
  • valla ben 12 yaşıma kadar hollandada kaldım,doğma büyüme orada yani..orası evet rahatlar,bazıları değil

1|0
    1|1
  • ben buradan bir kızla sohbet ediyordum kız amerikada yaşıyor. babası onu başka erkeklerle yatırıyormuş aynı şekilde abisi de. herşey serbestmiş orada

0|0
    0|0
  • kalıyorlar evet kalıyordum :)

0|0
    0|0
  • Abartma ya.

0|0
    0|0
  • ben rusyada kaldım bir süre bizimkiler saklı yapıyo onlar alenen fark göremedim

0|0
    0|0
  • Pek bilgim yok ama sanmam.

0|0
    0|0
  • o kadar uzaga gıtmeye gerek var mıabla ya :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kuzey Avrupa felaket rahat valla. Amerika o kadarda rahat değil: özellikle Cumhuriyetçi partinin fazla oy aldığı muhafazakar eyaletlerde.

0|2
    2|3
  • Cok fazla rahatlar

0|0
    0|1
  • amerikada yasayan biri olarak kesinlikle evet malesef cok rahatlar :D okulda hocalarin onunde opusurler falan hic utanmazlar :/

0|1
    1|1
    • Yok artik :/

• evet.. kadın erkek ilişkilerinde şikago rahat olabilir ama nedense siyah beyaz insanlar konusunda insanlar hiç rahat değil... işte kozmopolit bir memleket. ayrıca şikago yani... :) bırakta olsun okadar..

• cok dogru siyahlar hep "why? because Im black?'' der kalin sesleriyle :D

• öyle olmasını istedikleri için öyle çekiyorlar filmleri..

0|0
    0|0
  • Hersey heryerde var hersekilde her ülkede tüm dünyada

0|0
    0|1
    • Bizim ulkede de mi var

• E yani heryerde herseyde yeterki etrafina bak tabi bu kategoriye göre degisiyor az para cok para orta para sen hangi kategorideysen onu görürsün ama o baska kategorideki insanlar baska yasar hayatini anladi?

• Melezim, Ingiltere'de doğup büyüdüm.

7 senedir Kıbrıs'ta yaşıyorum.

Abuk karşılanacak bi' durum mu bu ?

Gayet rahatız.

Hiç bi' tabumuz, bi' şeyimiz yok.

Doğru olan da bu.

Kasıntı hiç değiliz.

Anladın umarım.

0|0
    0|2
  • Evet rahatlar. :/

0|0
    0|1
  • evet rahatlar

0|0
    0|1
  • niye olagan dışı bir durum mu

çekirdeğini al tv izlemeye devam...

0|0
    0|2
  • Gittigim neredeyse butun yabanci ulkeler inanilmaz rahatti

hatta avrupada bir ulkede arkadasimin evinde kalirken babasi bana sormustu erkek arkadaslarinizin sizde kalmalarina aileniz ne der diye ben bile soka girdim o an babamin sokunu dusunup :)

turkiyede boyle bir sey yok canim olamaz da bak en en en modernine o bile istemez boyle bir sey(yasadim biliyorum)

sen boyle dizilerdeki gibi bir hayat istiyorsa hooop atla ucaga uzaak diyarlara!

0|0
    0|1
Yükleniyor...