Edebiyat dersi çalışırken uyguladığınız taktikler nelerdir ?

Edebiyat dersine nasıl çalışıyorsunuz arkadaşlar ? var mıözel bir taktiğiniz

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Var tabi olmaz mııııııı:) ben eskiden öğretmencilik oynardım mesela :) tıpkı karşımda öğrenciler varmış gibi konu anlatırdım böylece aklımda kalırdı ezberlerdim. Bi de küçük beyaz tahtam vardı onu da sınıf tahtası gibi kullanırdım :) şairleri ezberlerken de sırf aklımda kalsın karıştırmiyim diye kendi kafamdan hikayeler uydururdum şu şöyleymiş böyleymiş diye. Ölmüşlerin arkasında atıp tutuyordum affetsinler ama sınavda çok işime yarıyordu :D sonra edebiyat öğretmeni olmaya karar verdim ama siyaset okuyorum (o.0)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• lisedeyken bir hocamız tablolarla anlatırdı daha çok aklımda kalırdı hayatımda ilk defa edebiyatı sevmiştim ve hala aklımdadır mesela serveti-i fünun deyince aklınıza zengin kesim gelsin köşklerde yalılarda geçen hikayeler gelsin sanat sanat içindir görüşünü benimsedikleri gelsin yani baya baya hatırlıyorum ya o kafiyeleri sözleri dili ağır ve sanatlı v.s. :)

0|1
    0|0
    • bu sayede bende serveti fünun u ezberledim ama gerisi kaldı koca kitap bana bakıyor bazende ben ona :D

• beni zorlayan dönemler / konular degıl yazar lar ve eserlerı :/

• hangi hafızan kuvvetliyse onu kullanmalısın. Benim görsel hafızam kuvvetli olduğu için tablolar renkli kalemler v.s. kullanırım..

• Bulursan bana da söyle. :D

0|1
    0|0
  • doping hafıza diye birşey var ordan ezberlemesi çok kolay

0|1
    0|0
  • ezber yapıyorum edebiyat 80 ortalama :D

0|1
    0|0
  • sesli anlatımları dinlemiştim 50 ye yakın net çıkardım :D

0|0
    0|0
    • 50 net mi maşallah :&

• uygulayacagım bu yöntemı yoldaş teşekkurler :)

• ne demek hatta bir kitap vardı şifreli edebiyat diye onu al

• Kodlama*

Konuların ya da yazarların baş harflerini kodlar ezberlerim

0|0
    0|0
    • nasıl yani :)

• Örneğin

Nazım Hikmet, Özdemir Asaf bu iki isim sınavda çıkacak unutmamam lazım

Kodlanacak harfler; NHÖA

(N)alan (H)akanın (Ö)devini (A)lmış.

Gibi bir cümle ile kodlayıp baş harflerinden hatırlıyorum

Bana göre basit bir uygulama ama sana göre nasıl olur bilemem.

Kolay gelsin

• çok teşekkurler

• sözel derslerde uyuyorum ben ya sayısalcıyım ondan herhalde :D

0|0
    0|0
  • Ezber yapmiyorum :) konular aklimda kaliyor şairleride gozumde canlandiriyorum :) atiyorum ziya gokalp artaturkun arkadasi hemen aklima edebi sahsiyeti geliyor turkculugu milliyetciligi milli edeb. Dnemnde oldugu falan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• edebiyat ayrı bir dünyadır vesselam :) hiç bir zaman çalışmak gözüyle bakmadığım için şimdiye kadar girdiğim tüm sınavlarda ALES' dahil yanlış cevabım çok çok azdır. (Malesef net ortamında yazarken dikkat etmeye çalışsam da, iş ciddiyete bindiğinde iyidir candır. ) ve Ezberdir. ezberim taktiği olmaz.

0|0
    0|0
  • yazarak çalış rambo

0|0
    0|0
Yükleniyor...