Insan oğlu kac yıldır bu dünyada yaşıyor olabilir ?

insan oğlu kac yıldır bu dünyada yaşıyor olabilir ?

peki dünya kac yıllık?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• AÇILIN BEN JEOLOJİ MÜHENDİSİYİM! (herzaman bunu demek istemişimdir :D )

dünya 4.6 milyar yıl önce oluştu

insan ise 4. jeolojik devirde son buzul çağından sonra holosen devrinde 11 bin yıl önce dünya üzerinde görülmeye başlandı..

bir önceki pleistosen devrinde ise insan yokken dünya buzullarla kaplıydı

1|1
    1|5
    • adam gibi bilimsel bilgi veriyoz niye eksi basıyonuz insafsız cahiller :D

• homo sapiens'in ortaya çıkış tarihi 11 bin yıl değil, 180-200 bin yıl önce olduğu kabul ediliyor. zaten neanderthal'lerin yok oluşu 30 bin yıl önce ve neanderthallerin son zamanlarında homo sapiens'le aynı coğrafyada karşılaşmış bu iki ırk. hal böyle olunca homo sapiens'in ortaya çıkışını 11 bin yıl öncesiyle sınırlamamıza imkan yok.

• neanderthal ile sınırlamana da gerek yok benim dediğim olay en eski insan fosilinin jeolojik yaşı

Kızlar Ne Diyor 5

• Dunya'nın yaşı yavaş bir surecle degısen mınerallerden en eskı olanıyla en yenı olanının karsılastırılmasıyla anlasılır.bu yontem de tamamen dogru sonuc vermez, sadece varsayılır.yavas degısım gecıren mınerallerın en eskısı bıle evrımının ortasında olabılır.yanı dunya sandıgımızdan da yaslı olabılır.kayacların yasına bakılarak anlasılamaz cunku kayaclar her dogal olayda degısır.kayacların yasına ve yapısına bakılarak dogal olayların ne zmn, nerede ve nsl olustugu anlasılmaya calısılır.mıneraller ıncelenerek 4,567 mılyar yıldan berı Dünya'nın var olduğu kanısına varılmıştır.istersen bunu daha detaylı olarak acıklarım.gelelım ınsanogluna..ınsanoglu butun Evren'ın ve Dünya'nın yaşına gore cok genctır.ama bu genclıgıne ragmen bazı ınsanlar her konuda bılıp bılmeden konusuyor.Dunya, Evren ve benım hakkımda hıc bır sey bılmeden atıp tutuyorlar.hangı ınsanla 1 2 sohbet etsem, hemen haddını asmaya baslıyor.bu yuzden ınsanlardan sogudum resmen.modern ınsanın bılımdekı ismı 'homo sapiens'tır.en eskı homo sapıens fosılının yası Etiyopya, Kibish'te 17 Şubat 2005'te, potasyum-argon yontemıyle 190.000 olarak belırlendı.

0|1
    0|0
    • ama bulunan 190 bin

ya bulunmayan ?

• Olabılır de olmayabılır de..ztn dunyanın yası bıle varsayılıyor, kesın bılındıgıne ınanılmıyor..

• Bilmiyorum.

0|3
    0|1
  • 0|3
    0|2
  • homo sapiens 200.000 yıldır var.

0|1
    0|0
  • dine göre 7.000 herhalde

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• 50.000 yıl diyesim geldi

0|1
    0|1
  • dinlere göre mö 4000 yılında başlıyor arkeolojik kalıntılara göre 12000 yıldan fazla geçmişi var

0|1
    1|1
  • yorumlara baktım da pek doğru cevap yok ağızı olan konuşuyo işte.insanın kökenine gelince bunun cevabını tam bilemiyoruz.antropologlar farklı bişey söylyo evrimbilimciler farklı.ama ilk insan 4 milyon ile 15 milyon arası gidip geliyo.kafatası çıktıkça daha geçmişe gidiyo.

0|1
    0|0
  • İlk insanımsılar yani hominidler 3 milyon yıl öncesine kadar uzanırlar. Modern insan olarak adlandırılan Homo saphiens ise 130.000 yıl öncesine kadar uzanır.

0|2
    0|0
  • milyarlarca yıldır vaar olan evren ve başlangıc yine insanla yaı milyarlarca yıldır

0|2
    0|0
  • 20 yıldır falan. since 1993

0|2
    0|1
  • Burda sorucana google de ara bulursun cevabı var bunların

0|1
    0|1
  • Bence en fazla 28. Aksine inanmam.

0|2
    0|1
  • 30 bin falan ama 300 milyon yillik kafatasi buldular ne iş anlamadim