Doğudaki halka gerçekten kötü mü davranılıyor?

öncelikle şunu söylemek istiyorum. sorum hiç bir siyasi görüşü içermemektedir bu yüzden kaldırılmamasını rica ediyorum. merak ettiğim bişey var. şimdi doğulu vatandaşlarımızın bi kısmı dağda bildiğiniz gibi. bu insanların kandırıldıgı söyleniyor. tamam doğrudur ama benim merak ettiğim bişey var. cidden doğulu insanlar aşağılanp kötü muamele mi görüyolar da böyle bi tutum içindeler? her türlü görüşünüzü sunabilirsinz. özellikle dogulu ark.lardan cevap bekliyorum.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• off off. çok derin mevzu.

tarihi bilgi gerektirir, psilolojik analiz gerektirir, empati gerektirir vs vs

oradaki insanlar türk değil ama ''ne mutlu türküm diyene'' diyor küçük yaşta öğrenciler.

sadece bir ırka mensup olmak övünç kaynağı değildir oysaki.

türküm, doğruyum diye başlanan ant okunur.

şimdi bana cevap verin bakalım cahil ve empati yoksunu bünyeler;

-neden o küçücük çocuklar YALAN söylemek zorunda bırakılıyor. bunun psikolojik analizini yap bi önce sonra konuşuruz siyasi meseleleri.

çok değil bir kaç on yıl öncesine kadar kürt diye bir ırk yoktur denirdi. taa o zamandan kalan inkar politikalarının, asimilasyon politikalarının sonuçlarını yaşıyoruz şuan.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• aynen öyle oradaki insanların neler cektiğini bilmeden konusan batılı insanlara sesleniyorum doğu candır..

2|1
    0|0
  • Bak ben diyarbakırda oturuyorum..

Dağa çıkanlar var, çoğu genç bazıları kendi istekleriyle bazılarınında beyni yıkanara (kandırılarak) çıkarılıyor. Şimdi diyeceksin bu insanlar aptal mı? Değil tabiyki. Cahilleri. Bilmedikleri için yanlış öğretiiyor..

0|0
    0|1
    • Bu arada ben diyarbakır/çermikliyim.

• hadi ya .s

• İşte akıl yok. Annesi babası okuması taraftarı ama..

• link

bu resim herseyi anlatıyor

1|0
    1|0
    • Hey dostum link atmışsında.Vana yapılan yardımlardan haberin yok sanırım.Türkiyede öyle yardım yapılan şehir yoktur emin ol.

• Eee yardim yapildi, kimse yapilmadi diyemez ama bu yapilan yardimlar Van'a ulasdi mi? Hiç sanmiyorum.. Ulassaydi iki Van olusurdu.

• Dogudakı halkın sahıp oldugu haklara sen sahıp degılsın hanımefendı daga gıdenlerın serefsızlıgı o onlar ısraıl ve amerıkanın kopeklerı baska dertlerı yok.

0|0
    2|1
    • Daga cikanlarla orada yasayan insanlarin ne alakasi var? Birileri daga cikiyor diye tum dogu toplumumu suclu? Hem daga cikan cogu insan oradaki yasam sartlarina isyan edip cikiyor. Kimi de kandiriliyor beyinleri yikaniyor.

• ben halk için demedimki delimisin dağdakiler için dedim

• doğudaki halka kimse kötü davranmıyor pkk dan başka. sadece orada imkanlar sıkıntılı.

0|0
    0|1
  • kötü falan davranılmıyor kendi abartıları sadece

0|0
    1|1
  • Kötü davranmak yok ama oralara iş aş gidemiyor çünkü coğrafi yapısı uygun değil.Pkk yüzünden hiçbirşey olamıyor.

0|0
    0|1
  • çok farklı açıları var bu konunun halkın arasına ayrımcılık sokulmak isteniyor.. keşke olmasa bunlar.. aslında doğu ya önyargılı bakanlar oraları gezip görse belki fikirleri değişebilir... tabi doğudakilerinde diğer şehirleri görmesi lasım... biz aynı vatanın çocuklarıyız araya psikolojik sınırlar çizmeyelim...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben Turkiye'de sadece Istanbul'u az çok bilirim. Oradaki egitim sistemi bile çok kotu. Ozel okul anca. Istanbul bile oyleyken doguyu dusunemiyorum bile...

Orada yasayan insanlarin hayat sartlari zaten tartisilmaz.. Ama hiç bi çocuk ayrimciligi hak etmiyor. Devlet okulunda okuyan her çocugun esit seviye de egitim alinmasindan yanayim. Cok mu zor sizce?

2|1
    0|0
  • Aklıma Pozantı cezaevi geldi.:(Bu yalnızca binde biri.

1|1
    0|0
  • elektrik parası ödemiyorlar

su parası vermiyorlar

doğru düzgün vergi ödemiyorlar

ayrıca diğer illerde ki bütün otopark gibi işler hep onların elinde sokağa bile otopark parsı kesiyorlar

kısacası onlara tanına imtiyaz bize tanınmıyor

0|0
    2|2
  • Evet çok kötü davranılıyor dışlanıyor itilip kakılıyorlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...