Arkadaslar hic fransada yasayan varmi ?

Fransada yasiyormusunuz ? ya da yasadinizmi ? Sizce zor bir dilmi franaizca cabuk ogrenilebilirmi ? 3-4 aya kadar iyi bir sekilde ogrenip konusmam gerekiyorda :/ biraz fransizcam var ama zorlaniyorum yinede :/

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Yasiyorum, zor bir dil. 3-4 aya ogrenemezsin.Bolca kelime ogrenmeye bak fakat grameride pek kolay degil turkçe konusan biri için.

1|0
    0|0
    • Ek iş yapıyoruz, napalım :((

• Ce n'est pas mal c'est ce que tu as ecrit.Tu n'as pas besoin de t'inqui�ter car tu vas am�liorer chaque jour. Bon courage ! :)

• Merci :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Sana şöyle yardımcı olayım.

Bilgisayar mühendisliği okuyorum ben. İngilizce eğitim alıyorum. Erasmus ile ispanyaya gitmiştim 2.sınıfta 1 yıl süreyle. İspanyolcadan sonra yaz stajım içinde italyanın pavia şehrine seyahatim olmuştu.

Anlayacağın fransaya gelmeden evvel profesyonel ingilizce ve ispanyolca biliyordum. Eh işte, bir lise mezunu kadar da italyanca.

Dil öyle birşeydir ki, anlık öğrenebilmen için en az 2 dil bilmen gerekir. İspanyolcayı 1 ayda sökmüştüm mutlak bir zorunluluk ve hırsla. İngilizce ile yapısı benzer. İtalyanca da ispanyolcaya biraz benzese de sıfırdan öğrenildiğinde epey zorluk çıkartabiliyor. Ki ben baya sıkıntı çekmiştim.

Gel gelelim fransaya. Fransada ne işim var la benim ? Bunu uçaktan indiğimde söylemiştim. Hala da ciddi meraklarım var neden geldiğimle alakalı. Adına yüksek lisans diyorlar Türkçe deyimiyle. Burada bir dil kursuna tam 1 yıl emek verdim. Halen ingilizceme güvendiğim kadar güvenemiyorum fransızcama. Anlayacağın çok zor bir ülkeye zor bir dil öğrenmeye gidiyorsun.

Son olarak eklerim ki ;

Dil konusunda bu kadar tecrübeli olmama rağmen kelimeleri birbirine çok benzediği ve fazla çeşidi olduğundan dolayı hala hakim sayılmam. Kursa gittiğinde en az 6 ay sonra bir marketten yardım isteyeceksin bana göre. Birde şu var tabi , orada Türkçe konuşabileceğin hiç kimse olmayacak, sende mecbur kalıp, elinde translate ile kelime arayacaksın.

Biraz dayatma ile öğreneceksin yani.

En güzel cevap ve +1 istiyorum müsaadenle :D

1|0
    0|0
    • Burda cogu kisi bilgisayar mühendisligi okuyor sanirim :D Benim fransizca 4 üncü ogrenecegm dil sayila bilir almanca ana dilim kadar iyi biliyorum inglizceyidi ana dil kadar olmasada biliyorum tek fransizca kaldi oda turkce ve inglizceye benziyor zaten ondan sonrada arapca ögrenmek istiyorum ;)magdem bukadar cok yazdin dusune bilirim en iyi cevap secenegini ;)

• Then get ready. first you have to do is believe in yourself. then get on the plane and go. the post comes from the spontaneous :D

• I hope so bayim but i have no free time and money to go there :) I'm a poor little girl :D

• öğrenirsin ha gayret

1|0
    0|0
  • gitmedim görmedim bilmem. sadece filmlerden gördüğümüz kadar. fakat fransızca zor bir dil okuyan bir arkadaşım vardı ordan biliyorum

1|0
    0|0
  • eski yengeniz oralıydı güzel konuşuyodu :D

0|0
    1|0
  • Eyfel kulesinin önünde anahtarlık satan bir zenciyim. Ne merak ediyorsun abla?

0|0
    1|0
  • evlilikten dolayi mi

0|0
    1|0
  • Parisdeydim milletin dediği kadar güzel değil bence ingilizce bile bilmiyolar tip tip bakıyolar

1|0
    0|0
    • Ozaman fransizcan iyidir :/

• Var diyorum ya ingilizce konuşursan tip tip bakıyolar diye tek fransızca konuşmadığın için ...bence kendi ülken insanların gibisi yok en iyi yer kendi ülken

• Hhmmm evet bencede :/

• link Burdan öğren...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben ingilterede yaşadım. iki kez de fransaya kısa seyahatlerim oldu. ama burada yorum yapan arkadaşların dediği gibi kendi dilleri dışında pek konuşmuyorlar. Aynı sorun ispanyollarda da var. Açıkçası çok da sinirlenmedim, çünkü sinir etmenin yolunu keşfettim. İngilizce sorduğun soruya fransızca cevap veriyorsa sen de türkçe devam et. O zaman afallıyorlar. :) Şaka bir yana almanca ve fransızca da nesnelere cinsiyet yüklendiğinden ve çekimler de ona göre değiştiğinden dil biraz karmaşıklaşıyor. Ama yine de bir dili en iyi yerinde öğrenirsin.

1|0
    0|0
    • Evet katiliyorum :)imkanim olsa gitmek istiyorum

• fransa da yasiyorum. bence fransizca baya zor bir dil, bir kere okundugu gibi yazilmiyor ve bazi harflerin okunuslari degisik... ama iyi çalisir ve kendine %100 verirsen 3-4 ay'da baya ilerletirsin :-) bol sanslar

0|0
    0|0
  • ben Fransa'ya gittim turist olarak sadece 1 ay kalabildim ve dil bence oldukça zor o yüzden öğrenmek istemedim ama yanında bir kaç tane fransız arkadaşının olması gerek eğer fransızca bilmiyorsan çünkü çoğu başka yabancı dil konuşmaya karşılar ve gitmeni fena bir şekilde öneririm çok güzel bir ülke:))

0|0
    0|0
    • Bir gün insALLAH gitmek istiyorum ama once dogru durust fransizca bilmem gerek :D

• Yakın bir arkadaşım geçen sene ordaydı şimdi geldi

0|0
    0|0
Yükleniyor...