Fantastik roman tavsiye edebilir misiniz?

Bildiğiniz güzel fantastik romanları yazabilirmisiniz ?

0|1
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben okumayı Hobbit'le sevdim.Daha sonra Yüzüklerin Efendisi,Silmarillion,Roverandom,Hurin'in Çocukları diye gitti J.R.R Tolkien maceram.En sevdiğim yazarlardandır.

Sonra Margaret Weis ve Tracy Hickman ikilisi ile Ejderha Mızrağı Dünyasına daldım.Ejderha Mızrağı Destanı,Efsaneler Serisi,2. Nesil vs diye uzadı gitti.Tanis,Raistlin,Dalamar,Sturm,Kitara,Flint,Crysania,Tass,Bupu...

Daha sonra unutulmuş diyarlara daldım.Anayurt serisi ve efsane kara elf Drizzt Do'urden.Uzun süre idolüm oldu.Zaknefien,Bruener,Cattie Brie,Artemis Entreri

Sonra Ursula Le guin geldi.Yerdeniz serisi.Büyücü Ged.Daha edebi bir eser.

Arada çerezlik Belgarath serisini okudum.Ağızda hoş bir tad bıraktı.Luthien vardı bir de Drizzt'in yaratıcısı R.A Salvatore'dan

Ondan sonra 7 ciltlik Ölüm Kapısı Serisi.Margaret Weis-Tracy Hickman ikilisinden.Haplo,Alfred,Usta Hugh,Bane.Haplo en sevdiğim fantastik roman karakteri olmuştur ve büyücü Zifnab.Göndermelerinin hastasıyım.

Ravenloft serisini okdum oradan.Strahd Von Zarovich ve Jander Sunstar,Lord Soth,Azazel.Korku ile frp öğelerinin birbirine geçtiği karanlık dünya.Jander Sunstar'a imrendim hep

Neil Gaiman geldi.En sevdiğim yazarlardan biri.Ölüler Kitabı,Amerikan Tanrıları,Yıldız Tozu ve efsane çizgi romanı Sandman

Game of Thrones ile Tahat Oyunlarına başladım.Fantastik öğeler olsa da farklı bir ortaçağ havası yakaladım.

Arada Maslası Micheal Ende-Bitmeyecek Öykü,Terry Pratchet Disk Dünya serisi kitapları(mizah ile fantazi),Karakılıcın laneti,Shannara'nın Taşları,Kara Kılııcın laneti vb kitaplar da girdi.

Fantezi dünyası ufkumu geliştirdi.Daha bilimkurgu ve distopyalara girmedim bile.

Bunların hepsinin yeri ayrıdır ancak sabırlıysan Ölüm Kapısı Serisini öneririm.Anayurt üçlemesini sonra ve Sislerin Vampiri'ni okumalısın.Ayrıca fantastik sayılmaz ama masalsı anlatımıyla İhsan Oktay Anar'ın tüm kitapları.

İyi okumalar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

• bütün Jules Verne romanları. dönemine göre fantastik.

0|0
    0|0
  • Lotr - Tolkien. Seriyi okumadıysan muhakkak oku.

Kara kule serisi- Stephen King (7 kitap olması lazım)

Daha dün bitirdim. Açlık Oyunları. Fena değil çerezlik okunabilir.

0|0
    0|0
  • Zaman Çarkı serisi

Açlık Oyunları serisi

Kara Kule serisi

Drizzt Do'Urden serileri

Eragon serisi

Diablo üçlemesi

Warcraft serisi

0|0
    0|0
  • ince memet oku