Banyodan veya tıraştan sonra neden sıhhatler olsun denir?

Sıhatsiz birşey olduğu için mi?Hapşurunca çok yaşa denir ya .

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Sıhhat en büyük nimettir çünkü aynı zamanda da en iyi temennidir. Sağlık ve temizlik doğru orantıdadır. Bu sıhhatli halin devamı için temenni edilebilir.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• 'Saatler olsun' diye yanlış kullananlar da var. 'Sıhhatler olsun' nezaketen söylenen bir cümledir, Sağlık olsun' gibi...

0|1
    0|0
    • anladım da mesela hapşurana çok yaşa diyorlar ya banyodan çıkana neden sıhhatler olsun deniyor :) hasta olmasın falan diye mi? banyo sıhhatsiz birşey mi :)

• insanın kalbi duruyormuş galiba ondan deniyor diye biliyorum.

• Hapşırma sırasında kalp dinlenmeye geçer yani bir nevi uyku modu, durma da diyebiliriz. Yani o sırada saliselik de olsa kalp durur ve sonra tekrar çalışır. Bu kanıtlanmış bir şeydir. O yüzden 'Çok yaşa' denir o kişiye. Hapşıran kişinin 'Elhamdülillah' deyip şükretmesi de bundandır.

Banyo insanı rahatlatan bir şeydir sonuçta ferahlık verir. O yüzden nezaketen esenlik, sağlık olsun denir o kişiye.

Erkekler Ne Diyor 2

• sıhhatler olsun denmez, saatler olsun denir. Anlamı "saatler oldu içerdesin be adam çık artık lan dışarıya"dır. Yani saatler olsun dendiğinde, "utanma utanma bir saattir bekliyorum az daha beklet de saatler olsun" kastedilmiş olur...

yersen... kıh kıh kıh :)))

0|1
    0|0
  • Bu sözü kimin dediğini göre değisir.evli bir adamsan ve ailenle aynı evde yasıyorsan ayrıca ebeveyn banyon yoksa, ister istemez banyodan cikarken bornozlu bir halde pederle göz göze gelicen ve onun seni bir nuri alco görme edasıyla bakısindan sonra sıhhatler olsun evlat sozune muhattap kalıcan.kötü bir durum.direkt aşifte olmus durumdasın.

0|1
    0|0
Yükleniyor...