Hedıye vermenın amacı-felsefesı nedır?

Bu konuda yaratıcı ve degısık fıkırlerı olanlardan cevap beklıyorum.

Güncellemeler:
Benım de yenı calısmaya basladıgım yerde yılbası hedıye cekılısı yapıldı.bana bırısı kucuk bır canta aldı.ben de bırıne hedıye alacagım, cocuk beklıyor.ama ıcımden ona hedıye almak hıc gelmıyor.cocugu dogru durust de tanımıyorum ztn.neden ona hedıye alıyorum kı? Hıc amacım falan yok ona hedıye almakta..
Benım şansımdan mı acaba? Cocuk ısten cıkarıldı.ılk baslarda ayrılmıs olmasına ragmen hedıye alırım dıyordum yıne..ama dun ıs yerıne geldı, kalan parasını almak ıcın.herkese selam verdı, opustu falan..benim yuzume bıle bakmadı.benım ona deger vermemı hak etmıyor kı..

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hediye vermenin; kişiyi insanın kendisi tarafından değer gördüğünü aşılamak için, basit fikirlerin pahalı maddiyatla süslenip gösterişe sunulan bir takım zirvalıklar olduğunu soyleyebilirim.

Amaç karşıdaki kişiye değer verdiğini "maddiyatla" göstermekten ileri gelir. Başka bir laga lugası yok. Çoğunlukla ucuz yoldan gönle oturmanın hesabını kuranların başvuracağı yöntemdir bu. Öte yandan, bu durumun emperyalizmin getirisi olarak düşünenler de var. Sevgililer günü, dünya kadınlar günü, o günü, bu günü zart zurt. Hadi bugün de kestaneyi cizdirdigimin günü. Ona da uygun bir şeyler al, günü ona göre yaşayalım.

İnsanların beyinlerine aşılamışlar sevdiğin kişiye sevgini "ancak maddiyatla" gösterelibilirsin diye, millet de ona uyuyor. Madem bir b'klar alacaksın, bari kitap al bir şey al. Kişiyi geliştirecek bir şeyler olsun, bir köşeye koyup sürekli yanından geçebileceği bir şey olmasın.

Basit insanların sevgilerini paraya yatırarak, hediyenin değeri ne kadar büyükse, sevgilerinin de değerinin o derece büyük olduğunu düşündükleri, aptallar için kurulmuş bir oyun olmaktan başka bir şey değil bu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İş yerlerinde sosyal aktivite yapılması amacı ile yılbaşlarında topluca yemek yenilir, kutlama için çekilişler yapılır. İş arkadaşları arasında uyum ve koordinasyon sağlamak adına. Elbette iş yerindeki her arkadaşlarımızla iyi geçineceğimiz diye bir kural yok. Gayet doğal. Ama zamanımızın büyük bir kısmını iş yerinde geçirdiğimiz ve de senelere dayalı beraber çalıştığımız için alışkanlık oluyor. Bu bağlamda da uyumlu olmak adına sevmediğiniz kişi bile olsa hediye almanız, iş arkadaşları arasındaki ahengi bozmamış olursunuz. Hediye almanız daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • Bazı sevıyesız davranıslar nedenıyle onlarla yakınlık kurmak ıstemıyorum, ıcımden gelmıyor hıc.

• Hediye vermenin amacı aslında özel ve sizin için önemli olan bir insana değer vermenizin göstergesi diye düşünürüm. Sevginizin, ilginizin yansıması. İlla para vererek hediye almanızdan ziyade kendi emeğiniz ile yaptığınız bir hediye daha anlamlı olur. Mesala kara kalem bir portre çalışması gibi.

0|0
    0|0
  • Sana değer veriyorum ifadesinin somutlaştırılmış şeklidir. Ama içinden gelmiyorsa o hediye ya gösteriştir ya da kendine maddi manevi işkence etmektir.

0|0
    0|0
  • gönül almak

0|0
    0|0
  • Hediye vermemek. Bence çok radikal bir yaratıcılıkla oluşturulmuş çok değişik bir fikir..

0|0
    0|0
  • amaaaan kafana taktığın şeye bak...

0|0
    0|0
  • sevdiğin insanları mutlu görmekten mutlu olunduğu için:D

0|0
    0|0
  • hediyesini vermedin diye tabikide

0|0
    0|0
    • Insanların davranıslarını yorumlamakta zorluk mu cekıyorum acaba ben? Hedıyesını vermedım dıye yuzume bakmaması cok yanlıs bence.maasımı alınca verecegımı soylemıstım.daha maasların yatmadıgını bılıyor..

• prosedür :D

0|0
    0|0
  • Felsefesi şu: kalpleri birbirine yakınlaştırmak...

0|0
    0|0
  • hediyeleşmek dini açıdan sünnettir,mesafeleri kapatır insanları birbirine yakınlaştırır

1|0
    0|0
  • emperyalizmin ekonomiyi canlı tutma tuzakları bunlar, maşallah her bokun günü var, yok sevgilisiydi, babasıydı anasıydı danasıydı derken bütün bir yıl özel günlerle geçiyor

0|0
    0|0
  • baktıkça beni hatırla ahah

0|0
    0|0
  • sacmalama almak zorundasın

0|0
    0|0
  • hediyeleşmek güzel bir duygu isim yazılı bir çakmak olabilir...

0|0
    0|0
  • Kisinin kendisini önemli hissetmesini sağlamak.

0|0
    0|0
  • karşındakini sana borçlu bırakmak

0|0
    1|0
  • dinimizde hediyeleşin diyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• (Müsafeha edin, müsafeha kini, kırgınlığı giderir. Hediyeleşin, çünkü hediye, sevgiyi artırır, düşmanlığı giderir.) [İbni Asakir]

0|1
    0|0
  • Hediye alan kişi deger görüldügünü sanar çogu zamanda öyle olur ama kardışındakinin ne denli aldıgını bilemez mesela zorla o üzülmesin diye bunun farklı kavramları vardır ama karşıdaki kişi bunu bu şekilde algılayamaz bu bütünüyle psikolojiye giriyor felsefesi yok :)

0|0
    0|0
  • ah canım dün tüm gün sevgilime hediye aradım. ve sonunda buldum :) sevdiğin kişiyi mutlu etmek ve özel günlere anlam katmak için verilir hediye :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...