Yabancı bir dili geliştirmenin en iyi yolu sizce nedir ?

Yabancı bir dili geliştirmenin en iyi yolu sizce nedir ?

Ankete katılmayı unutmayalım lütfeeeennnnnnnn :)

• Çok okumak
    A seç
  • Konuşmaya çalışmak
    B seç
  • Film izleyip müzik dinlemek
    C seç
  • Yazmak
    D seç
  • Diğer (belirtiniz)
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar öğrenmeye çalıştığım dil İngilizce değil belirtmek isterim.

0|0
517

En İyi Kız Görüşü

• Yaşamak.

Evet,doğru okudunuz.Yaşamak gerekir.Sadece yazmak,okumak ya da dinlemek yetmez.O dili konuşan insanların içinde yaşamak gerekir çünkü bir dil ne yazı dilinden ne de konuşmalardan ibaret değildir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• cevap hiçbiri.yurtdışı dil okuluna git.

0|0
    0|0
  • O dilin konuşulduğu ülkede bir süre yaşamak.

0|0
    0|0
  • Dil dile değmeden dil öğrenilmez..

Ama sen yine de öğrenmeye çalıştığın dili hayatının bir parçası yaparak bu işe başlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • yabancı biri ile sohbet edip kanka olmak

0|0
    0|0
  • Eğitim felan hikaye ben ingilizcemi Yabancı dizi izleyerek oyun oynayarak geliştirdim

1|0
    0|0
  • Film-dizi izlemek ana dili olan birisiyle yazışmak veya yüz yüze konuşmak en etkili yabancı dili geliştirme yöntemlerinden bence

0|0
    0|0
  • diğer... yabancı arkadaş edinmk ;)

0|0
    0|0
  • Bilgisayar oyunu oynamak.Valla abartmiyorum oyun oynarken gelistirdim Ingilizceyi,tabi temelin olmasi da sart.

0|0
    0|0
  • Dil dile değmeden, dil öğrenilmez derler ama bilemedim şimdi :))

1|0
    0|0
  • Livemochadan biseyler kapabilirsin

0|1
    0|0
  • pratik yapmak

0|0
    0|0
  • konuşmaya çalışmak

0|0
    0|0
  • D: Yazmak,konusmak...

0|0
    0|0
  • bence yazmak herzaman başarılı bir yöntemdir

0|0
    0|0
  • Yurtdışı.

konuşmaya mecbursun. Yoksa aç kalırsın.

0|0
    0|0
  • ana dili olan biriyle konuşmaktır.

0|0
    0|0
  • O dili konuşan ülkede yaşamak :D

0|0
    0|0
    • gidemiyorum napim ölim mi :(

• Yok moruk o kadar etkılı bısey degıl o =) Once alt yapı lazım az da olsa

• film izlemeyi sevmiyorum kursada başladım ama benim işim biraz zor yazmada şart çünkü İngilizce gibi latin alfabeli bir dil öğrenmiyorum of. içimi kararttın

Kızlar Ne Diyor 4

• -Şöyle uzun uzun yazmışım zamanında, işine yarar umarım -

Şimdi hepsi ayrı ayrı olaylar yazmak, konuşmak, çeviri, gramer vs. ama hepsine aynı anda ağırlık verirsen bir yıl sonra rahatlıkla kendini ingilizce ifade edecek, ingilizce konuşmaları rahatlıkla anlayabilecek ve deneme yazabilecek kıvama gelirsin.

Yapman gereken öncelikle gramer'e ve kelime bilgisine ağırlık vermek. Gramer geliştirmek için els'nin English grammar inside out'unu öneririm. Çok ayrıntılıdır ve basitten en karmaşık kurallara doğru ilerler. Onu tercih etmeyeceksen bile alacağın kitabın mutlaka Türkçe anlatımlı ve bol bol alıştırmalı olmasına dikkat et.

Kelime bilgisi konusunda word master diye sınavlara yönelik hazırlık kitabı gibi birşey vardı bende. Sözlük gibi alfabetik sıraya göre yabancı kelimeler verip yanlarına türkçe karşılıklarını ve yabancı dilde zıt anlamlılarını yazıyor.Bİr sonraki sayfada cümle içinde kullanıyor.Bir sonraki sayfada da sana verdiği 10 kelimeyle ilgili ufak bir test veriyordu. Kelime ezberlemek için faydalı bir yöntem, ama bu tarz birşey piyasada bulamazsan düz sözlükten çalışmayı da deneyebilirsin. Bir de kelime konusunda en çok işine yarayacak şeylerden birisi ilgini çeken konularda bol bol yabancı dilde birşeyler okumaya çalışıp bilemediğin kelimeleri araştırmak. Ben sürekli fanfiction okurdum bir dönem internetten, sen de ilgi alanlarına göre, yabancı dergilerin online sayfalarını filan okuyabilirsin, ya da twitterdan birkaç yabancı ünlü ismi takip edip onların yazdıklarını anlamak için kasabilirsin, bu tarz yöntemler oturup kelime ezberlemekten daha çok işe yarar.

Essay yazma konusunda da ayrı kaynaklar var. Deneme ya da makale tarzı birşey yazarken paragrafları anlam bakımından nasıl dizeceğini, cümleleri nasıl bağlaman gerektiğini vs. anlatıyorlar. Aslında içerik olarak TÜrkçe birşeyler yazmaktan çok farklı değil,ama essay yazmayı öğreten yayınlar nedense full ingilizce olduğu için grammar ve anlamı geliştirdikten sonra ona başlarsan daha kolay olur.

Konuşma konusunda en çok işine yarayansa oturup kendi kendine ingilizce şarkılara eşlik etmek olur,sözlere bakarak. Telaffuza ağzın alışır.

Birde kursa gitmiyorsan lisede ya da dil kurlarında verilen bir ton resimli, aktiviteli, full ingilizce kitaplardan alma. Hiçbir işine yaramaz.

0|0
    0|0
    • İngilizce için bu soruyu sorduğumu kim söyledi :S

• Farketmez arkadaşım mantık aynı. Önemli olan, hiç bir dile tek bir yöntemle hakim olamazsın.

• biliyorum ve her yöntemi zaten deniyorum . Ama birine daha fazla odaklanmalıyım çünkü kısıtlı vaktim var. Sence en mantıklısı kısıtlı zamanda ne yapmak olurdu ? Kursa zaten gidiyorum bir arkadaşım zaten var tek tük konuşuyorum vs vs.

• Film izleyip müzik dinlemek

0|0
    0|0
  • O dilin konuşulduğu ülkede asgari 3 ay bulunmak.

0|0
    0|0
  • Konuşmaya çalışmak,Film izleyip müzik dinlemek

0|0
    0|0
Yükleniyor...