Neden bu dünyadayız??

neden bu hayattayız?yaşama sebebimiz ne?eğer doğaüstü güçler varsa neden melekleri yarattı ya da cinleri ve insanları.buna ihtiyacı mı vardı?neden buradayız?ve burada bizim ne işimiz var?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Olması gereken seyler gerceklesıyor.evrende(tabı bıze anlatılanlara gore, teleskoptan bakan bızler degılız, bılım adamları.belkı de orada bır sey yoktur, sadece oyle anlatılıyor da olabılır.%100 emın olamam), hayatın ortaya cıkması ıcın bu gezegen uygun oldugu ıcın bızler varız.boyle bır gezegen olmasaydı olmayacaktık.sen de bır ınsan olarak bu soruları soruyorsun cunku dunyadakı zekı canlı turlerınden bırı ınsandır(belkı bılmedıgımız daha zekı canlı turlerı vardır, emın olmamakla beraber daha zekı bır canlı turu olsa bızım dıger canlılara yaptıgımız gıbı bıze hukmetmez mıydı dıye de soruyorum).eger zekan olmasaydı bunları dusunmez, ot gıbı yasar gıderdın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sen zaten neye inanmak istiyosan ona inanıyosun burada sana açıklayıcı cevap gelse bile aynı fikriden devam ediceksin.

Sırf fikirlerinde diretmek için sormuşsun bu soruyu .

0|0
    0|2
    • soruma cevap isterim sadece.hiçbiyerde bu sorunun cevabı yoktur.

• Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

0|0
    0|2
  • Bu soruların cevaplarını aramaya uğraştıkça imanın zayıflar. İslam sebepsiz inanmayı gerektirir.

0|0
    0|3
    • öle bişey yok.eğer sorgulamazsan nasıl inanacaksın ki. mantıksız senin dediğin

• İstediğin kaynaktan araştır bu budur.

• öle bişey yok derken dinler yalan tanrı gibi demek istedim

• İmtihan olmak için buradayız.Biraz düşün bakalım bu Dünya'nın bu kadar ince bir düzenle ,bir döngüyle olmasını neye borçluyuz ? Sadece çarpışmalar mı yarattı bu koca düzeni.Sen eğer doğruları görmek istersen görürsün ama görmek istemezsen görmezsin.

0|0
    0|0

• Ebedi hayata gitmek icin ölmeye geldik :)

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 5

• DOstum Bunun cevaı kuranıkerımde var.

Ben, insanları ve cinleri (başka bir şey için değil, sadece) Bana kulluk/ibadet etsinler diye yarattım.” [ZÂRİYÂT – 56].

Eğer Inancında sıkıntı Varsa, Bu işe hıc bulasma derım Cunku ınancsız Insanlar Bu sorunun cevabını tesaduf keılemsıne bağlıyorlar. Inanmak senın elinde.

0|0
    0|1
    • hayır bence inananlarda sorgulayablmeli.bu bahsettiğiniz sure tanrıyı egoist göstermez mi.bi tanrı düşn ki kendisine ibadet edilmesinden zevk alsın.bu tam bir bencillk ve egoistliktir.

• cevap veremediğiniz çoğu konu gibi olayı farklı yerlere çekiyorsunuz.

• Sen Nasıl anlamak ıstersen Öyle Anlarsın dostum benım yapabileceğim birsey yok.

• Allah kullarına muhtaç kanıtı da Kur'an-ı Kerim

link

Cenneten kovulma sebebimiz itaatsizliktir.

İlk insanlar Adem ve sonrası yaratılan Havva bilme yetisi ( yasak elma ile başlayan) elde ettikleri için Cenneten kovulmuşlardı.

İşimiz kendine başkasına iyi olmak hayrın dokunması vs .. Evlenmek çocuk sahibi olmak onu iyi yetiştirmek. Mutlu olmak hayattan zevk almak.

Öğrenmek kendini geliştirmek.

İnanma ve bilme kavramlarını karıştırmamak gerekir.

İnsanoğlu kısıtlı akıl ve iradesi olduğunu da herzaman unutmamak gerekir.

Bu yüzden insanlık sürekli gelişmekte çünkü insan eksik yaratılmıştır.

0|0
    0|1
  • imtihan dünyası

0|0
    0|1
    • peki neden imtihandayız.egoist mi ki?

• Bu hayatta oluşumuz tamamiyle bir tesadüf, belki bir göktaşı bu yaşama sebep oldu.

Yaşama sebebi yaşam amacı gibi şeyler yapay kazanımlar bunlar senin hayattaki kazanımlarınla şekillenir bir kutsal amaç yüklemeye gerek yok bence

0|0
    0|0
    • sanırım bir söz vardı bunla ilgili " benim tanrılara ihtiyacım yok ama görüyorum ki siz çoktan onları benimsemişsiniz "

• kafayı yiycem bunları ben de çok düşünüyorum...

0|0
    0|0
    • cevabı bulmak insanın kaderini değiştirir

Yükleniyor...