İstiklal Marşı'mızın kabulü 12 mart 1921.. Ne düşünüyorsunuz?

İstiklal Marşı'mızın kabulü 12 mart 1921... Sevgili Mehmet Akif Ersoy' u saygıyla anıyoruz... Sizler de büyük Şair için neler söylemek istersiniz?

Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!..

0|0
12|15

En İyi Kız Görüşü

• Biz millet olarak,dinimize,dilimize,bayrağımıza,marşımıza,hitabemize önem ve değer veren insanlarız...Lakin bugün Posta Gazetesinin sağ üst manşetinde kanımı donduran bir haber okudum ve bu iktidar nereye gidiyor dedim...Haberi kendim yazarak size ileteceğim:

''Ak Parti,Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve ''Andımız'' töreninin okullarda kaldırılmasını Ocak'ta tartışmaya açmıştı.Başbakan Erdoğan ''Dindar nesil yetiştirmek istiyoruz'' derken 19 Mayıs Bayramı'nın statlarda kutlanmaması kararını almıştı.Ak Parti bu konuları bir anketle halka sordu. ''Gençliğe Hitabe Kalkmasın'' diyenler %70, ''Andımız Kalkmasın'' diyenler %53, ''19 Mayıs Statta Kutlansın'' diyenler % 55''

Haberi okuduğumda kanım dondu hakikaten...Bu bölücülüktür,milliyetçi duyguları en aza indirmeye çalışmaktır,biz laik bir devletiz (yani din ve devlet işleri birbirinden ayrılmış demokratik bir devletiz)...

Tamam iktidarın bu olayı tartışmaya açmasını yine anlamaya çalışırım.Beki o yüzdelik dilimlerin devamı nerede? Neden kaldırılsın,okunmasın,kutlanmasın dediler?

Elimizde bir bayrağımız bir de marşımız kaldı...Bir şeyler elimizden kaymaya görsün,devamı da geliyor...Yeter ki siftah ettirmesin Allah...

2|0
    0|0
    • Kimsenin gücü yetmez bunları kaldırmaya, herkes neyin ne olduğunun gayet farkında, başka şeyler var arada bu yüzden, amin demekten başka yapabilicek bir şey yok bu temennine..

• Ya gerçekten öyle,şok oldum kaldım..Bunlar bizim en önemli değerlerimiz,19 Mayıs Bayramı Atatürk'ü Andığımız,Atatürk'ün Gençlere hediye ettiği bir bayramdır..Neden o coşkuyu,pırıl pırıl gençlerin stattaki gösterilerini kısıtlıyorlar?Üstelik aileler çocuklarını gururla izlerlerken..

• Ben o haberleri okuduktan sonra asıl şoku haber yorumlarında yaşadım. Kaldırılması tafaftarı bir sürü yorum... Haber okuyamaz, empati kuramaz oldum...İktidar saklamaz oldu emmelerini. Bütün tartışmalara rağmen tek tek yapılıyor planlananlar. Eğitimde 4+4+4 modelinin kabul edilmesi ise son örneğimiz. Allah gerçekten hayırlısını göstersin ülke geleceğine...

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu gün bizim için bayram olmalı.

Milli marşımızı yazan Saygı değer MEHMET AKİF ERSOY' a ALLAH rahmet eylesin.

Kendisinin hayatını lise de iken öne çıkıp ben almıştım ve bu görevi elimden geldiğince iyi yapmaya çalıştım.

Sayun şairimizin de dediği gibi

ALLAH Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın!..

3|0
    0|0
    • 19 Mayıs Bayramımızı bile statlardan kaldıran iktidarımız bu bayramı kutlamamıza müsaade eder mi ? +1

• inş.bu sorunları aşacağız.

• En sevdiğim şairdir sadece istiklal marşı değil yazdığı tüm şiirler çok değerlidir.Akif'in şiirlerinin derlendiği Safahat adlı kitabı okumasını tavsiye ediyorum herkese

1|0
    0|0
  • gereken saygıyı ve takdiri alamadı mehmet akif. adına bir üniversite var mı bilmiyorum ama çok şey yapılmalıydı . kütüphaneler. meydanlar cadde isimleri falan.

1|0
    0|0
  • Allah Bu Millete yeni istiklaller kazanmayı vede merhum mehmet akif ersoy gibi insanları nasip etsin.tekrar tekrar.

1|0
    0|0
  • link Devamıda var arkadaşlar izleyelim sadece böyle günlerde değil her gün bilincimizin yerinde olması lazım Mehmet Akif Ersoy tarihimizdeki en önemli şahsiyetlerden biriydi.

1|0
    0|0
  • Nur içinde yatsın. Son cümlene de katılıyor, amin diyorum.

1|0
    0|0
  • ALDANMA İNSANLARIN SÖZÜNE MANFAATLERİ UĞRUNA GELİRLER VECDE, EĞER ALLAH CENNETİ VAAT ETMESEYDİ ONA BİLE ETMEZLERDİ SECDE... M.A.E.

1|0
    0|0
  • Mehmet Akif Ersoy'un en sevdiğim şiiride "Umar mıydın?" şiiridir.Safahat kitabınıda çocuk yaşlarda okumuşluğum ve çanakkale şiirinide o yaşlarda ezberlemişliğim vardır.Severim kendilerini.

1|0
    0|0
  • saygıyla anıyorum.mekanı cennet olsun.

ülkesi adına karşılık beklemeksizin gayret gösteren büyük insan. İstiklal marşımız dillerde olduğu sürece unutulmayacak bir insan

1|0
    0|0
  • şerefli bir kumandanın ve marşının sonsuza kadar yaşatmayı düşünüyorum..

1|0
    0|0
  • amin!

dünyada böyle bir milli marş yok zaten.

üstad ne demişse doğru demiş

1|0
    0|0
  • bir marş ancak bu kadar güzel yazılabilirdi.ruhu şad olsun

1|0
    0|0
  • Aminnn.

1|0
    0|0
  • Amin inşaallah...

1|0
    0|0
  • saygılarla anıyoruz

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

amin..

1|0
    0|0
  • kutlu olsun ey ülkemm

1|0
    0|0
  • Vurulup tertemiz alnından,uzanmış yatıyor.

Bir hilal uğruna ya rab ne güneşler batıyor..

nur içinde yatsın..amin..

1|0
    0|0
  • Amin.Allah rahmet eylesin..

1|0
    0|0
  • link

Saygıyla anıyorum. Yaşananların tekrarlanmaması dileği ile...

1|0
    0|0
  • kaç yıl geçti ama hala saygı duyup ayağa kalkmayanlar var bu ülkede...

1|0
    0|0
  • Amin.

1|0
    0|0
  • amin

1|0
    0|0
  • mehmet akif'ten haz etmiyorum. çünkü onu siyasi bir kişilik olarak görüyorum. siyasi görüşünü anlayabilirim ama paylaşmıyorum.

marş konusuna gelince... çok çok iyi iş çıkarmış, orası ayrı.

0|0
    0|0
  • gereken yapildi :)

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin. her ne kadar şu an bayrağımıza ve marşımıza yeteri kadar sahip çıkamıyor olsak da...

1|0
    0|0
Yükleniyor...