Eğitimli insanlar mutludur konusunu destekleyecek düşünceler söyler misinz??

münazaramız var okulca ve çok önemli. Eğitimli insanlar neden mutludur düşüncelerini paylaşır mısınız? Destekleyici ikna edici düşünceler olursa sevinirim :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen saçmalamay ın,bencede eğitimin mutlulukla ilgisi yok ama ben bu konuyu savunmak zorundayım bu yuzden yardım istedim yanlış anlamışsınız

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitimli insanların belli bir doyuma ulaşması üzerinden yürüyebilirsin arkadaşım. Bu insan iş yapmanın , bireysel olarak/grupla çalışmanın, bir şeyler üretmenin, insanlığa/doğaya faydalı olmanın hazzını yaşamıştır. O yüzden mutludur. Eğitimsiz insan ise (insan doğasının gereği) bilmediği şeylerden korkar, belli bir doyuma ulaşmamıştır, hayattan zevk alma konusunda daha başarısızdır ve iyiyle kötüyü ayırt etmekte pek başarılı değildir. Şimdiden kolay gelsin ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Eğitimli insanlar neden mutlu olsunlar ki hayatlarının en verimli zamanlarını okumakla geçiriyorlar

0|0
    0|0
  • Alakası yok mesela ben kendimi eğitimli düşünürüm ama yaşıma göre o kadar çok sıkıntım, derdim, ve üzüntüm var ama mesela köyden bir tanıdığım var geçen konuştum lisede yarım bırakmıştı okulu gayet memnun hayatından tabi buradan tam olarak açıklayacamayacağım daha çok sebep var

0|0
    0|0
  • münazaralarda mühim olan savunduğun konunun doğruluğu değildir hele ki senin gibi düşünce olarak yanlış olan şeyi desteklemek çok zor burada yapman gereken bol bol çamura yatıp karşı tarafa saldırmak kötü örneklerle. bana göre kendini savunma tam tersi eğitimsiz insan mutsuzdur üzerinden git ve ona göre saldır. onlar da hep savunma yapmak zorunda kalsınlar. en sonunda savunmaktan yorulup pes edeceklerdir.

0|0
    0|0
  • Herkes gibi bir paragraf cevap yazmicam ve seni ikna etme gibi bir niyetimde yok ama benim fikrim Su ki : çoğu eğitimli insan mutlu bir aile portresi çizmeye çalışır ve çok mutlu olduklarını söylerler çünkü eğitimli insanların kendileri gibi yalanlari da iyi egitimlidir :)

0|0
    0|0
  • Bence eğitimsiz insanlar daha çok mutlu her derdinden sıkıntının zorluğun içinde yinede gülecek kendini avutabilecek birşeyler bulabiliyorlar . Eğitimli insanlar bana göre bazı sıkıntılarda karamsarlıga düşüyorlar günümüzde eğitimli insanlarıda görüyoruz ayakkabı kutuları villalar say say bitmez aslına bakarsa eğitimliler daha mutlu

0|0
    0|0
  • mutludurlar çünkü eğitimli insanların kendine güvenen insanlardırr. kendine güvenen insanlarda her durumda mutludur. Ayrıca eğitimli insanlara herkes saygı duymuştur. Saygı duyulmakta birmutluluktur insanları iyi hissettirir. Eğitimli insan başarılıdır. Başarılı olmak demek mutluluk demektir.

0|0
    0|0
  • cahillik daha ucuz mutluluk getirir

==> link

0|0
    0|0
  • Eğitimli insan dediğin üniversite okumak ise mutlu olmasının sebebi üniversiteyi bitirip iyi bir işe girmiş olmasıdır. tabi onun yanında gelen maaş cabası :)

0|0
    0|0
  • dünyaya daha geniş açıdan daha mantıklı şekilde baktıkları için, ama şu var eğitim alıp diploma alıp da eşini döven hıyartolarda mevcut bazı şeyler kafada bitiyor

0|0
    0|0
  • eğitimsizim.Deli gibi mutluyum

0|0
    0|0
  • eğitimli insalardan mutsuz olanlarda var bakınız karamsar arthur schopenhauer'e ;

Mutlu bir hayat imkansızdır...demiş. ayrıca çok güzelsin

0|0
    0|0
  • Mutluluk eğitimle değil yürekle olur... Eğitimli insanlar bunu rutin alışkanlığa bağlar o kadar...

0|0
    0|0
  • Eğitim ve mutluluk mı? komik bir düşünce. egitimi olmayıp da egitimlilerden kat kat mutlu o kadar insan var ki.

Genelleme yapmak yanlış bence.

Bazı egitimliler mutludur

Bazı egitimsizler de mutsuzdur

Ama egitimlilerin cogu mutsuz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ortaokuldan beri münazara olaylarının içine girmemiştim, nostalji oldu bian. Saçma sapan şeylere dayanak uydurma olayını sevmişimdir hep insana iyi yalan söylemesini öğretir.

Tamam 1) Eğitimli insanın hayatını seçme şansı her zaman daha fazladır. İyi bir kariyer eğitimi olan kişi yapmak istediği işi seçebilir, iyi bir dil eğitimi olan kişi ilerde yaşamak istediği ülkeyi seçebilir. Eğitimsiz insanların aksine hayatı üzerinde hiçbir tasarrufu olmadan ordan oraya sürüklenmek zorunda değildir.

2) Eğitim sadece akademik bilgilerden ibaret değildir. Eğitim bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir ve hepimiz biliyoruz ki, topluma karışamayan, toplum tarafından kabullenilemeyen insanlar mutsuz insanlardır.

0|0
    0|0
  • eğitimli insanlar nerede nasıl doğru kararlar alacağını iyi bilir.doğru kararlarda olası bir mutsuzluğu önler.buradan yola çıktığımızda eğitimli insanların daha mutlu olduklarını söyleyebiliriz

0|0
    0|0
Yükleniyor...