Hayatında bir kitap okuma hakkı olan birine ne tavsiye edersiniz??

Diyelim bir insansadece 1 kitap okuyabilecek hayatında, ilk ve son kitabı bu , bu insana hangi kitabı oku dersiniz?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Zor bir soru. Tek bir kitap önermek için biraz düşünmek gerekir.

0|0
    0|0
    • Soru güzel aslında. Daha önce de dediğim gibi zor bir soru idi. 12 saat geçmiş sorunun üzerinden ve cevabı buldum. Bazıları Kur'an bazıları ise kendince kitaplar önermiş. Bence en önerilesi kitaplar onlar değil. Her şeyi kapsayan bir kitap olmalı. Bu da Kur'an ya da diğer cevaplarda yazılan kitaplar değil.

• En önerilesi kitap, Fyodor Dostoyevski'nin Suç ve Ceza adlı romanı. Neden mi ? Hem doğruluğu, hem ideali, hem sevgiyi, hem aşkı, hem aileyi, hem arkadaşlığı, hem umudu, hem düşünmeyi, hem de inancı öğreten bir kitap. Bana kalırsa burada yazılan diğer hiçbir kitap bu kadar kapsamlı değil.

• teşekkürler cevap için.

Erkekler Ne Diyor 14

• link derim.

0|0
    0|0
  • ömer seyfettin-kaşağı okusun

0|0
    0|1
  • Kur'an-ı Kerim veya Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin Hayatını tavsiye ederdim...

1|1
    0|0
  • kuranı kerım

2|1
    0|0
  • Bana Düşlerini Anlat - Sidney

link

0|0
    0|0
  • Das Kapital...

0|0
    0|0
  • Kuran-ı kerim

0|1
    0|0
  • James Joyce-Ulysses.

0|0
    0|0
  • Anna Karenina.

0|0
    0|0
  • dorian grayin portresi -oscar wilde

0|0
    0|0
  • aman The secret okumasında naparsa yapsın.

0|0
    0|1
  • saçma mı saçma bir soru sorma hakkın olsaydı en fazla bunu tercih ederdin eminim

0|0
    0|0
    • sorum gayet ilginç bir soru buradaki diğer sorulara bak önce benimki mi mantıksız bir sor kendine, en önemli kitabı bulmasını istedim herkesten, zor demiyorsun da.

• Allah Allah sen hayatında her şeye bu kadar rasyonel bakıyor musun tabi ki bir tek ve en önemli kitap olamaz, burada herkes en yakınını bulmaya çalışıyor, kimin için ne önemli onu görmeye çalışıyorum, bunu okumazsan çok şey kaçırmışsındır vs. gibi cevaplar yazılacak.Buraya herkes bir kitap yazacak ve o dünyanın en önemli tek kitabı ilan edilecek diye bir şey demiş miyim? Burada yazdıklarımız birer taslaktan ibaret sen de bunu anlayamıyorsun sanırım.

• Saçma bulabilirsin bu da senin görüşündür ama bu sitede her saçma bulduğun soruya böyle yanıtlar vereceksen sen yıpranırsın söyleyeyim, beğenmediysen soruma yanıt vermek zorunda değilsin, yanlış mıyım?

• Mesnevi ;)

0|0
    0|0
  • kuran

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• uçurtma avcısı

ya da

bin muhteşem güneş

hayat da şükretmeyi öğrenir

0|0
    0|0
  • Khaled hosseını uçurtma AVCISI harika!

1|0
    0|0
  • Aşk Gibi Aydınlık Ölüm Gibi Karanlık kitabı

0|0
    0|0
  • Kinyas ve Kayra ''Hakan Günday 'ın kitabı..

0|0
    0|0
  • sefilleri okusun

0|0
    0|0
Yükleniyor...