Şeriat istiyoruz bildirgesi dağıtıldı

link Sivas'ta şeriat istiyoruz bildirgesi dağıtılmış. Ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bildirgeyi okumak isteyenler: link

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Bizim okulda gün aşırı komünizm bildirgesi yayınlanıyor; broşürler yazılar uçuşuyor. Sıkıntı yok.

2|5
    1|0
  • Şeriat isteyenlerin akıl sağlıklarından şüphe ediyorum..

3|3
    2|2
  • Elime ''komünizm & devrim'' broşürü sıkıştıran çirkin solcu kızları anımsadım

2|1
    2|4
    • Onlarda demokrasiye karşı ama herkes saygı duyar. Ama biri din adına laf edince gerici olur veya görüşüne karışır herkes. Ne kadar akıl sağlığı yerinde olmayan insan var yahu.

• kim istiyormuş? ben istemiyorum mesela. öyle bişey olması için sadece sivastaki halkın değil tüm halkın seriat istemesi gerek.

ama artık işler halkın isteği dışında yürüyor. seriat getirmeye calısacaklarına kendi kara alınlarını temizlemeye çalışsalar daha güzel olur. kendilerinin yatacak yeri yok başkasını dini işlerine karısıyorlar hükümet komik

0|1
    1|0
  • İlk defa böyle bir konuda buraya cevap yazıyorum. Hiç bu konulara girmedim. Siyasetle doğrudan veya dolaylı şeyler çünkü. Sınırlarımı aşmadan birkaç cümle söylersem; Evet Müslüman'ım. Fakat biz doğduğumuzdan bu yana Demokrasi ile yönetilen bir ülkedeyiz. Şimdiden sonra bu değiştirilemez. Halk da kabullenemez, kabullense bile alışamaz. Dağıtılabilir, bir problem yok. İsteyenler var muhakkak. Fakat onun bunun bildirge dağıtmasıyla olacak şeyler değil bunlar.

0|0
    0|0
    • Ülküler için “maddi faydası nedir?”, “uygulanabilir mi?” diye düşünmek doğrudeğildir. Hiçbir inanç riyazi mantığa vurulmaz. Tanrı’nın varlığı da riyazimetod ile ispat edilememiştir. Fakat yüz milyonlarca insan ona inanmakta ve bu inançtan güç almaktadır. Ülküler de böyledir. Gerçekleştirilemez diye şeriattan vazgeçemezsin.

• Ne zaman ? Nerde kim dağıtmış ?

0|0
    0|2
  • - Sivas'ta "kimliği belirsiz kişiler" -

cevap yazmaya değmez,

belirsizliklerle işimiz yok bizim.

0|0
    0|0
    • ahaha dk larımı saymış :pp

bak ben kıvırmıyorum, adamın görüşlerine inanmıyor değilim, mantıklı açıklamalarda bulunmuş, kaale alınmaya değer.

Hz.Ayşe 9 yaşında evlendi evet, bu zaten sadece Buharinin rivayetlerinde değil pek çok ravinin hadilerinde tutarlılık sağlıyor.. fakat adamın tespitleri de ilginç. bunu diyorum.

• evet, aklıma geldikçe yazıyorum >.<

• Seriat isteyen iran a gitsin

1|3
    2|2

Erkekler Ne Diyor 8

• evet istiyoruz istanbuldada dağıtılsın gönülllü olarak ben bile dağıtabilirim.

4|2
    3|5
    • şeriat denince bu mu geldl aklına ? bu daha da ilginç.

• Sivasli misin?

• Trabzonluyum.

• bu ısler bıldırge ıle fılan olmaz bıldırge ıle olsaydı sol gorusluler yıllardır bıldırge dagıtıyor devrım devrım dıye:

1|2
    0|0
  • benim elime hep komünizm broşürleri geçiyor panpa onların uçakları güzel oluyor kaliteli kağıt kullanıyorlar

1|2
    1|1
  • istesinler. engelleyecek, zorla susturacak değiliz ya.

0|1
    0|2
  • sapıttı millet

0|1
    0|0
  • Şeriat isteyenler kafasını alırlar :D Hadi arabistana irana gidin siz canım hadi :D

2|1
    3|3
    • Sen kimi kimin memleketinden kovuyorsun? Herkes istediğini düşünür söyler haddinizi bilin biraz.

• Yok size şeriat felan :D

• İstemiyorum.

0|0
    0|0
  • sivasta çok var isteyen, belki en dinci şehirdir. yeni birşey değil ezelden beri istiyorlar zaten.

0|0
    1|2
Yükleniyor...