Bizim milletin nasıl midesi var aklım almıyor :(

Selamünaleyküm hayırlı geceler

Yemekten sonra hemen tatlıya nasıl geçebiliyorsunuz? Hiç anlamıyorum. Öyle bir şey yapsam midem iflas eder herhalde..

0|0
23|37

En İyi Kız Görüşü

• ben yemekten sonra 30 dk falan sonra çay içerim

aradan 1 saat geçince tatlı yerim

15- 20 dk sonra belki tekrar çay ve çerez-

30 dk kadar sonra en son meyve

1|0
    2|3

Erkekler Ne Diyor 37

• Sanırım miden mentaliteni dinliyor ve iflas etmem gerek diyor. Bu bence sana göre ve kişisel bir tercih düzeni . Belki de ev düzeni demek daha doğru.

Ancak herhangi bir restoranda yemek yediğinde , bittiğinde ilk sorulan tatlı bunu redddedersen çay ya da kahve önerilir. Her ikisi de tadımlık tercihtir ve tatlı tabak dolusu gelmez, sebepleri de her ne yersen ye ( bazı yiyecekler hariç ) ağızda kalan tadı tercihe bağlı olarak keyfe dönüştürmektir.

Bu Türkiye restoranlarında da , avrupa restoranlarında da asya restoranlarında da böyledir ve çoğunlukla addisyon dışında verilir. Evsahibinin misafiri keyifle doyurmasını tatlıya bağlar her ikisi de...

0|0
    0|0
  • A.s. Bu yaşıma kadar " Ramazan Ayı " hariç hiç evimiz de o kültürü görmedim (:

0|0
    0|0
  • Aleyküm selam bacım. Bu ne biçim giriş ya? Neyse.

Sen bana getir 2 tane 1.5 porsiyon iskender, getir üstüne yarım tencere tulumba, hemen ardında bir yarım tencere de sütlaç ver.

Ya napcan bizim midemizi o da merak konusu. Çöplük gibiyiz, kışa hazırlık yapıyoz. Ayıyız ya biz yağ depoluyoz.

Töllam yaaa!

0|0
    0|0
  • Saçmalama yaa ne hemen geçmesi 2 3 dakika geçiyor o esnada

2|1
    0|0
  • Bizim kadar hamur ve tatlı tüketen bir toplum yok ki. Özellikle hamur işini çok tüketiyoruz. Kurabiyeler, börekler bilmem neler. Ardından da geçiyoruz tatlı yemeye. Bir çaya da 4-5 şeker atıyoruz günde bir kaç kez içip. Sabah kahvaltısında da dolduruyoruz masayı. Geceleri makarna yiyenlerimiz falan oluyor bide hemen üstüne yatağa giren.

Okurken kusuyodum la.

0|0
    0|0
  • Yemekten 15 dk. Sonra tatlı yiyebilirim

0|0
    0|0
  • Bünye meselesi..

0|0
    0|0
  • Yemek kültürü her millette farklıdır.Bazılarında yemekten önce tatlı yenir,bazıları ekmek yemez,bazıları böcek ve kabuklu canlılardan oluşan mutfağa sahiptir.Genellikle yaşanılan olaylar,konaklanan ya da yerleşilen coğrafyalar,bölgede yapılan işler(meslekler babında),yaşam koşullarıyla alakalıdır bu.Bu konuyu tartışmak bence tamamiyle tarihi de tartışmak demek.

0|0
    0|0
  • birkaç saat önce kavurma yedim daha 1 dakika geçmeden tatlı sonra öteki tabakta olanı da yedim birde üzerine 1lt meyve suyu içtim:/ kendimden utandım şimdi.. b*kunu çıkarmışım:D

0|0
    0|0
  • yemekten sonra iyi giderinm ballı badem gibi adamım tadımdan yenmez vesselam <3

0|0
    0|0
  • yemekten sonra tatlı yenir midenin buna bir hayıflanması olmaz ilk mağara adamı homosaphien de avının etini yemiş sonra kuş üzümü yemiş o zamanlar baklava dilber dudağı kadın göbeği bilmem kimin parmağı yok tabi

0|0
    0|0
  • Yemekten önce istenirse tatlı, sonra mutlaka sade kahve.

2 saat boyunca mideyi dinlendirmek için hiç bir şey yenmemeli.

Mide işini bitirdikten sonra meyve olabilir.

Yatmadan önce yine 2 saat bişey yememek gerek...

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum kardeşim ve ev ark öyle kardeşime bişy olmuyoda ev ark bide üstüne ara vermeden meyve yiyo sonra midesi bulanıyomuş <mk tabi bulanır çöp kazanı değil bu dimi

0|0
    0|0
  • yemekten sonra tatlı biraz ağır kaçar, yiyebiliyorum sorun olmuyo ama bu mideyi zorlamaktan başka bir şey değil. Yemekten sonra kahve gider bence hem hazmı kolaylaştırır.

0|0
    0|0
  • işte bu yüzden ezici bir çoğunluğu ya iğrenç şekilde balık eti ya da şişman.kız olsun erkek olsun.zaten yere yakın bir ırkız hepten ofsayt oluyor sana katılıyorum.şimdi ben yemiyorum diceeem inanmayacan en iyisi beni geç.

0|0
    0|0
  • Çok aşırı tatlı tüketen biri değilim.

Yemeğin hemen üstüne değil de, 10 dakika içerisinde tüketiyorum genelde.

Midem biraz nefes almalı.

0|0
    0|0
  • ne tatlısı be :D az önce anneme; "annecim yarın için tatlı yaparmısın..^ ^ "dedim.

"Süt Yok." dedi ve yattı :D

1|0
    0|0
  • Hemen gecmıyoruzki 5 dakıka Falan beklıyoruz=)

0|0
    0|0
  • hemen ardından tekrar corbaya yoneldıgım de oluyor

0|0
    0|0
  • adam azının tadını biliyor .

0|0
    0|0
  • sana sadece afiyet olsun demek duser

bayilirim tuzlunun ustune tatli yemeye kilom 78 oldu hadi 7 kilo cabuk almaliyim

amk

0|0
    0|0
  • Aleyküm selam :)))

Yemek Duası zaten 2 dk tatlı hazırlanması felan zaten buluyor bir 15 dk yı. Biraz geniş bakalım :)

0|0
    0|0
  • valla ben tatlıyı yerim sonra ardından turşu sonra yemek sonra meyve :D midem saglamdır maşallah :D celık atsan eritir

0|0
    0|0
  • Alışmısım artık :D

0|0
    0|0
  • Aleykümselam, yemekten sonra tatlı iyi gider be, ardından şöyle derinden bir genirirsin ohhhh

0|0
    0|0
  • Tatlı tuzlu acı eksi hepsini aynı anda tükedebiliyorıum ve biliyorumki midesizim :)

0|0
    0|0
  • Aleyküm selam...

yemekle beraber bile yiyebilirim tatlıyı.. :)

0|0
    0|0
  • sorun belkide sendedir gayet de güzel gidiyo

0|0
    0|0
  • Sanane*?

Not: 2-3 aydır tatlı yemiyorum

0|0
    0|0
  • Aleykümselam ben direk tatlıyı halledip öyle yemeğe geçiyorum (genelde)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 22

• Ben de yemekten sonra tatlı yiyenlere midesiz demeye getirenleri anlamıyorum :(.(.(8::(8 Oysa çok şey kaçırıyorlar.

3|1
    0|0
    • Tatlı ye yemesine de biraz bekle öyle ye ya beş dk bile beklemiyolar :(

• Ben onu kastettim de öyle anlaşılmamış :/ tüh

• Tatlı aç karnına yenmesi gereken 1 şeydir. Yemekten sonra asla yiyemem. Ayrıca tatlıyı hiç sevmem.

• Bırak yemekten sonrasını normalde tatlı tüketen biri değilim.

Çayı,kahveyi kendimi bildim bileli şekersiz içerim.

O yüzden bir lokma yesem kesiyor. Sütlü tatlı olursa bir nebze ama onu da öğün niyetine yerim.

Yediysem arkasında önünde başka bi' öğün olmaz.

0|0
    1|0
    • çöp kız :P

• Yiyorlar işte. Hatta bir de İskender gibi ağır yemeklerin üzerine künefe gibi tatlılar...

Beslenme alışkanlığı ile alakalı diye düşünüyorum. Tam olarak midesizlik olmuyor hani..

• Onu lafın gelişi söyledim canım..

Beslenme alışkanlığı olduğu aşikar..

• Yemekten sonra tatlı Türklere özgü bir durum değil ki, çoğu millette böyledir bu, aç karınla tatlı mide bulandırır çünkü. Ana yemeği abartmazsan, her yemekte ekmeğe dayanmazsan neden yer kalmasın ki tatlıya.

Türk mutfağının komple hamurişinden oluştuğu da yalan. Hamur işi, zeytinyağlı, et, balık, sütlü tatlılar vs. gayet çeşitli ve her zevke hitap eden köklü bir mutfaktır Türk mutfağı. Kalkıp Türk mutfağına laf edenler bir de İtalyanlarınkine baksın derim.

0|0
    0|0
  • Aynen bendensin. Bende yemekten en az 1 saat sonra tatlı yiyebilirim. Birde yemekten önce soda içerim boşluk açmak için :))

0|1
    0|0
    • Benim gibi düşünen birileri olması güzel..

Anneme anlatamıyorum bunu sonra başlıyor yok şöyle zayıfsın yok böyle zayıfsn

• Aynı sen kanka jkjkjkjkkjjkjkjkjkjkjkkjk

• zaten mideye bir anda her şeyi bindirmek sağlıklı değil. anneni dinlemeyerek en doğrusunu yapıyorsun ^_^

• Çok az miktarda tatlı tüketimi yaparım desem yeridir.

Onu da kesinlikle yemekten hemen sonra uygulamam.

En az bi' 2 saat geçer, öyle.

O da kuş kadar.

Öbür türlü kilo aldırır, milette amma çok meraklıymış tatlıya.

Toplumun kilo halinden belli zaten.

0|0
    0|0
  • Bende yiyemem icim almaz

0|0
    0|0
  • Ne ara vermekten bahsediyorsunuz? Bir an önce tatlıya geçebilmek için hızlı hızlı yerim. 1 saat sonra ikinci tatlımı yerim.

0|0
    0|0
  • yemekten sonra tatlı olmazsa olmaz bebek :*

0|1
    0|0
  • Çünkü Türk olmak bunu gerektirir.

0|1
    0|0
  • hiç avrupai bir restoranta gitmedin heralde. yemek yedikten sonra çoğu zaman tatlı çeker canım. bu demek ki çok insanda var ki böyle yapmayı tercih ediyorlar. kilolu da değilim ayrıca midesiz de değilim :)

0|0
    0|0
  • ben geçiyorum valla midesiz mi oldum ben şimdi :/

hatta bazen dayanamam yemekten önce yerim

benden midesizi yoktur şimdi :D

0|0
    0|0
  • Bir ögünden fazla yiyemiyorum doyuyorum .. Direk ana yemekle baslıyorum ve bıtırıyorum ..

0|0
    0|0
  • 2 kilo tatlı yenmiyo sonuç olarak

0|0
    0|0
  • Ben tatli bile yiyemiyorum ..

0|0
    0|0
  • Ben yemekten önce yerim, böylece daha az yemek yiyiyorum :)

0|1
    0|0
  • Ben tatlıdan sonra tuzlu yemeyi seviyorum o daha bir garip.

0|0
    0|0
  • Aynen:) Yalnız değilmişim demek, annem mantıksız buluyor ama bence önce tatlı, sonra yemek:)

0|0
    0|0
  • peynirin üstüne çokokrem sürüp yiyorum çokta güzel oluyor

0|0
    0|0
  • sen sor ilk yemek yiyor musun diye

0|0
    0|0
  • genelde tatlı tüketmeyen tayfadanım. çünkü kalori.

0|0
    0|1
  • zayif misin? merak ettim sadece

0|0
    0|0
  • Ben önce tatlı yiyorum, bir süre sonra da yemek. Biraz alman usulü oluyor ama böyle yapınca tatlı daha güzel geliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...