Kapat

Arkadaşlar aranızda saz çalmasını bilen var mı?

Bu sıraları saz çalma hevesim var bilmiyorum yapabilirmiyim ama arkadaş ben öğretirim dedi sizce ne kadar zamanda öğrenilir...

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• 12 yıldır bağlama çalıyorum...Kursa gittiğinde de ilk öğretecekleri uzun saplı sazdır,kısa saplı saz alıp gittiğin takdirde de akordunu uzun saplı saza göre yaparlar,notalarını ona göre öğretirler...Üst telleri hiç kullandırmadan alttaki 3 telle sadece onun üzerinden notaları kullanırsın...Notalardan önce öğrenmen gereken ve hocaların öğrettiği şey vuruş şekilleridir...Aşağı,yukarı,yukarı,aşağı,aşağı aşağı yukarı...gibi

Vuruşları öğrendiğinde notayla beraber vuruşları öğrenirsin.2 ay sonra en kolayından bir türkü çalabilirsin..Profesyonellik için çok çok çalışmalısın.Ama 2-3 ayda anlaşılır türküler çalabilirsin.

1|0
    0|0
    • kursa gitmeyi düşünüyordumda arkadaş orda geç öğrenirsin ben sana daha erken öğretrim dedi

• E yani,hissetmezsen,sevmezsen,sevdirmezsen olmaz ki bu iş...

• hocam o zaman ben çalamam çünkü ben duygusal bir insan değilim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Uzun sap ile başlarsan daha kolay olur bilek ve kol egzersizlerini ne kadar hızlı yapar ellerini parmaklarını alıştırırsan bütün yükü gitmiştir omuzlarından sonra profesyonellik için kısa sapa gecersin kısa sap uzun sapa göre biraz daha zordur öğrenmesi

0|0
    0|0
    • wayy hocam sen bilirsin arkadaşım var onunda saz çalması çok güzel günde bir tane parça öğretirim dedi bende ona göre saz alacağım

• Başarılar o zaman

• sağolasın eksik olma

• bikaç aya aza bişi öğrenmiş olursun :D

0|0
    0|0
  • bu senin azim ve istegine baglı baskasıyla bir olman imkansız

0|0
    0|0
  • bilmiyorum:/

0|0
    0|0
  • hayır bilmiyorum keman ya da piyano öğrenmek isterdim ama

0|0
    0|0
    • neden keman yada piyano ?

• gitar hevesim olmadı parmakları su topluyor onların

• geçen facede bir video izlemiştim kadın darbuka çalıyor ama çok mükemmel bende çalarım ama o kadın kadar değil :)

• vardır mutlaka

0|0
    0|0
  • Öğrenmek istiyorum bende.

0|0
    0|0
    • gel beraber öğrenelim :)

• yok ben solak değilm :)

• Bence de solak olmak ya da olmamak bahane değildi,toplu konserlerimizde solak olduğum için ya biraz daha önde otururdum,ya da köşeye doğru,çünkü bağlama sapları çarpışıyordu :) Ama solo çaldığım konserlerde öyle sorun yoktu,istediğim gibi rahat oluyorum

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...