Fetih 1453 filmiyle ilgili kabul edemediğiniz konular var mı?

benim var . Ulubatlı Hasan'ı cenabet bir şekilde savaşa gitti gibi gösterdiler. ki Macar Hatunu da ne ola ki. bir de Bizans İmparatoru ile Fatih hiçbir zaman karşı karşıya kılıçla falan savaşmadı. uçmuşlar.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Fatih istanbula adım attğı anda ayasofyada şükür namazını kılmıs ve ardından meydanda halka seslenmiş , fakat filmde ayasofyada halka seslenyor , ayrca bzansn byrakları ble es geçilmezken ezelden beri (yanlş hatrlamyrsam orhan beyden beri) bayragmzda 3hilal zman zman boy dgşsede vardı fakat filmde 3 hilalden eser yok sıradan bi flama izlenimindeydi byraklarmız

1|2
    0|0
    • teşekkürler nurçin

• aynen üc hilal bayraklari yoktu sebebini anlamis degilim.. hani kim ne derse desin böyle bir fil yapiliyorsa ozaman herseyi oldugu gibi göstermeli, yani bayraklarida yasaklanmis birsey degil ki neden degistirme gereginde bulundular anlamadim osmanlinin simgesi

• Sırf mhp ile ilişkilendirilmemek için yapmışlardır.halbuki alakası yok.

Kızlar Ne Diyor 6

• Sırf bunlar yüzünden izlemeye utanıyor insan

0|1
    0|0
  • bunlar işin yani filmin hayali boyutuydu . tarih filmi çekmek birebir aynısı yapmak demek degildir ki film sonucta kurgulamıslar ve filmi yapan kişiye bakınız: recep ivedik eyvah eyvah .. beklentim çok degildi şaşırmadım. eksikleri inş dogru ve osmanlı yı iyi tanıyan birileri tamamlar ve böyle lüks film yapılır umarım.

Bizler oturmaya devam edersek birileri kalkar tarihimizi böyle sacma gösterirler işte.

0|0
    0|0
  • Cenabet mi gitti filmde?:) ahah izlemek lazım:)) Gene izlenme rekoru kırma kaygısıyla yapılan oyunlar belli ki:)

0|0
    0|0
  • benim beklediğim kadar milli duygular uyandırmadı bende dogrusu

0|0
    0|0
  • Nıye ulubatlı hasan erkek degıl mı ? fılm ya bu kurgu katmışlar sadece bukadar.

1|1
    0|0
  • Fatih sultan mehmed en son sahnede gavur cocuga sariliyoryaa, iste onu begenmedim. Kendi cocugunu bile bukadar sevmedi yaa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• bizans imparatoru ile fatih zaten kılıçla karşı karşıya felan savaşmadı ki sen justinhanus ile ulubatlı ile karıştırıyo olmayasın ayrıca gerek ulubatlı olsun gerek ulubatlı'nın urbanın kızı ile(urbanın öyle bi kızı olduğunu da sanmıyorum)yaşadığı aşkolsun bunların tarihsel gerçeklikle ilgisi olduğunu düşünmüyorum ama her filmin içine biraz aşk ve cinsellik koyacaklar işte en azından ölçülüydü ona şükredelim.biz de demek toplum olarak seviyoruz ki koyuyorlar arz talep meselesi.Akşemsettin hazretleri de köseymiş ona da dikkat etselerdi keşke

0|0
    0|0
  • Tarihi bu gibi filmlerden öğrenen insanlar için Bizans kötü gösterilmiş...

Bizanstan direk nefret ediyor insanlar. Halbuki bu ülkede ki dünya miraslarının çoğunun kaynağı Bizanstır. Ve kara murat, battal gazi, fetih 1453 gibi sığ düşünceliler yüzünden Bizantoloji ülkemizde gelişmiyor...

Halbuki Bizans mirası en çok bizim ülkemizde var.

0|0
    1|1
  • evet. bence Costantinin kellesi vurulmalıydı felan. Ve ulubatlı hasan'ı cünüp gezdirdiler. o hali ile muska taktılar.

0|1
    0|0
    • Konstantin savaşarak ölmüş bir adam neden kellesi vuruluyor. Bu kadar abartmayın.

Yükleniyor...