Çizgi filmlerdeki gizli tehlikenin farkında mısınız?

Günümüzde çocuklar artık oyun oynamak yerine vakitlerini tv karşısında geçiriyor.Biz,çocuklar masum bir şekilde çizgi filmleri izliyor zannediyoruz ama durum hiç de öyle değil..Masum görünen çizgi filmler çocukların bilinçaltıyla oynuyor.Çocuklarımızı aptallaştırıyor.Şiddete ve cinselliğe yönlendiriyor..

link

Bu konularda bilinçlenmeliyiz diye düşünüyorum..

Güncellemeler:
çok özür dileyerek güncelliyorum : özellikle cartoon network kanalında 25.boyut sayesinde çocuklara zarar veriyolarmış diye duydum.o kanaldan uzak tutmak gerek gerçi ama şimdi yavaş yavaş reklamlarla da aynı şeyi yapmaya başlamışlar diye duydum:(

0|0
12|11

En İyi Erkek Görüşü

• erişkin insanların nasıl ki izledikleri dizi-filmlerdeki tehkileleri sezememesi gibi , küçük çocuklarda çizgi filmleri algılayamıyor. Durum buyken çözüm ailelerin tutumlu ve bilinçli olması gerekiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• insan gözü saniyede 24 kare görür bir saniyelik görüntüye 25 kare koyarsanız beyin 25. kareyi algılar ama görmez böylelikle beynine her saniye bir şeyler yükleyip farkında olmadan hipnoz edilirsiniz görüşleriniz değiştirebilir kabullenmeyeceğiniz şeyleri kabullenir olabilirsiniz. yerli yapım çizgi filmler izletmeyi öneririm 25. kare yasal değil zaten ama bunu illaki yapıyorlar. önüne geçmek herşeyi denetlemek mümkün değil. ben tv izlemeyen biri olarak tehlikede değilim:))))

1|1
    0|0
  • Onlar bile bozuldu artık..

Örnek verirsek, eskiden bir Coyote & Road Runner'daki ACME markalı şeyler, çoğu mühendisin ilk tohumlarını atmasına ön ayak olmuştur mesela..

Şimdi çizgi film adı altında, abuk-subuk animasyonlar mümkün.. Eğitmeyi bırak, aptallaştırıyordu zaten, şimdi de beyinleriyle oynuyolar yavruların..

Kapital dünya işte..

(Kocadık mı ne lan?)

1|0
    0|0
  • bi şey olduğu yok ya.herşeyden komplo teorisi çıkarıyolar. bende izledim zamanında bunları noldu memlekete yararlı bi adam oldum.

1|0
    0|0
    • teletubbies hariç tabi feci beyin uyuşturuyo abuk sabuk bırakmıyosunda yapışıyor :D

• 25. kare diyorsun subliminal mesajlar diyorsun:)) huhahahah :D günümüzde değil 1960 lardan beri böyle. o değilde asıl tehlike şu. ailemin yanına gittiğimde işte ablamlar geliyor eve. küçük yeğenim var deli gibi çizgi film izliyor kanal değiştirince ağlıyor falan yeğenimden nefret etcem yaa :D başlıcam pepesinede haber izlerim arkadaş ben. küçük çocuklara haber izlemeyi alışkanlık ettirin :D

1|0
    0|0
  • şiddet konusu doğru da cinselliği bilemem.

1|0
    0|0
  • şiddeti en fazla barındıran görsel öğe olarak bence çizgi filmler başta yer almaktadır çocuklar çok fazla etkisinde kalıyor

1|0
    0|0
  • 25. boyut değil 25. kare :D te yarebbim.. o kanaldanda değil. aşağıdaki öteki yorumumu oku. artık hiç birşeyden uzak tutamazsın. herşey çok doğal yaşanıyor çünkü. yavaş yavaş ta değiil:) uzun zamandır:))

1|0
    0|0
  • Hiç alakası yok bu kadar kompliman barındırmaya gerek yok diye düşünüyorum

1|1
    0|0
  • yeni dönem çizgi filmler değişik 25. kare tekniğini duymuştum etkiliyormuş karşıdakileri

1|0
    0|0
  • ulkece artik paranoyak olduk..herkes bize komplo kuruyor ya

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kimi çizgi filmlerin muhtevasını değişik ideolojiler oluşturuyor.Şiddet olsun cinsel olsun maddi manevi olsun bu detaylarla besleniyor çoğu çizgi fimler

1|0
    0|0
  • bugün TRT çocukda kelkoğlan ve masallarını izledim

Allah'ım oda ne sürekli osurup geğiriyordu karakterler bunumu öğretiyoruz çocuklarımızda dedim yazık ya

1|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru, eskisi gibi Walt Disney kuşağı yok artık, hep bir şiddet, çocukların bilmemesi görmemesi gereken tarzda cinsellik boyutunda çizgi filmler..Neredeyse büyük insanların bile oturup ciddiyetle takip edebiliceği boyutta bunlar..RTÜK bunlara en kısa zamanda bir el atsa hiç fena olmayacak!..

1|0
    0|0
  • ya ama pepe var hani böyle horon tepiyo halay çekiyo falan kültürümüzü öğretiyo çocuklara :) öyle bakmayın kuzenim yüzünden izliyorum :P

1|0
    0|0
  • Zaten her çizgi film reklam vs de sübliminal mesaj var yani bunun önlemini almak imkansız.O 25 boyut deıl 25. kare teknığı olacaktı subliminal mesajla aynı anlamda kullanılıyor.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle canim ama iste anne babalar çalistiklari için çocuklar ya kreslerde ya da evde tv karsisinda oluyor. Benim 4 yasinda erkek kardesim var. Okuldan eve geldigi an montunu çikarmadan direk pepe keloglan basladimi diye v karsisina geçiyor :) Onlar bitiyor pc istiyor... Yani kisacasi yeni nesille ugrasmak çok zor ya :( Allah butun kuçuk çocugu ailelere kolaylik versin...

1|0
    0|0
    • özellikle cartoon network kanalında 25.boyut sayesinde çocuklara zarer veriyolarmış diye duydum.o kanaldan uzak tutmak gerek gerçi ama şimdi yavaş yavaş reklamlarla da aynı şeyi yapmaya başlamışlar diye duydum:(

• Maalesef canim zaman ilerledikçe tehlikelere gogus germek çok zor oluyor :(

• o kadar etkilediğini düşünmüyorum..aile içindeki ortam önemli çocuğun gelişiminde..

örnek olarak şirinler çizgi filmi...tamamen komünist düşünceyi barındıran bir çizgi film..ve çok aşırı severdim hep izlerdim..ben şimdi komünist miyim? hayır..

1|0
    0|0
  • Caillou çocuklara inatçılığı öğretiyor diye düşünüyorum. Diğer kanallardan haberim var.

1|0
    0|0
  • sadece çizgi filmlerde degil,kliplerde de baya subliminal mesajlar veriliyor...

1|0
    0|0
  • bilgisaray oyunlari gibi buda

1|1
    0|0
  • farkındayım ve kardeşime izletmemeye çalışıyorum

1|0
    0|0
  • Öf. Her şeyin altında bir şeyler aramaktan ne zaman vazgeçicez acaba?

1|0
    0|0
Yükleniyor...