Kreş açmak ıstıyorum..

arkadaslar kreş acmak ıstıyorum. bunun ıcın gereklı olan maddı sermaye ne kadardır . evrak ıcın ne ıstıyolar ve işletım sıstemı nasıldır.? teşekkür

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kreş açmak için :

İl sağlık sosyal hizmetlere dilekçe ile başvurman ve şartnameyi de netten bularak okuman gerek.

Sermayenin çok önemi yok ama , konu çocuk olduğundan kuralları baya sert ve yerine getirip denetlemeye açman gerek.

Ortam şartlarını birkaç arkadaş vurgulamış ama bundan daha önemlisi , senin bu alanda psikoloji ya da pedagojide yüksek lisansın yoksa , 1 uzman 2 de yardımcı uzman alman ve işe başlatmış olman gerek. Bunun dışında mutfak ve temizlik hizmetlsini ayrıca atamış olman , sterilizasyonu sağlayacak bulaşık makinesi gibi cihazları da bulundurmuş olman , çocuk ölçülerinde lavabo ortamı ve bunların da güvenli sağlam ve alçak seviyede yerleştirilmeleri gerek.

Tabi en sonunda , bir öğretmen bulunmalı çocukların başında. Fiilen siz öğretmenlik ya da diplomalarınız uygun değilse uzmanlık yapamazsınız . Sadece işyeri sahibi olursunuz .

1|0
    0|0
    • teşekkür ederım bilgilendırmen ıcın .. sermayenın onemı yok demıssın ama şu an iş kurabılmek ıcın en gereklı olan o degılmı

• Dağ gibi paran olsa da yönetmeliğe uyamazsan , sonu kapanıştır.

Erkekler Ne Diyor 4

• Kreş açmak için sadece girişimci olmanız yeterli. Üstelik 100-200 bin lira gibi sermayelere gerek yok. Bir mekan, bir müdür, bir öğretmen ve dadı yeterli oluyor genelde min şartlar için. Üstelik kazancı da bir hayli fazla. Para kazandıktan sonra 2. , 3.şubelerinizi açtıktan sonra franchising bile yapabiliyorsunuz.

Ankara'da bu işi yapan bir firma var "kreş ve anaokulu kurulumu" üzerine her işinizi hallediyor, hukuki işlerden mali işlere kadar.

Kendilerine kresacmak.com ve okuldanismanligi.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Bunun için mekan da önemli iskanlı falan olması lazım çok para lazım yani.

0|0
    0|0
    • nasıl

• rast gele bir mekana açamıyorsun iskani alınmış olması lazım yani oda yangın merdiveni cart curt birsürü özelliğinin olması gerek. Ayrıca eğitim gerek. Ruhsat falan almakta ayrı problem.

• Maddi sermayeyi bilmem, ancak bildiğim kadarıyla çok uğraşırsın.

0|0
    0|0
  • ben de kreş açmak istiyorum kuzenimle.onun açma yetkisi var, merak ediyorum ne kadar sermaye gerekli az çok, beni de haberdar edersen sevinirim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kreş açman için bununla ilgili bir diploman gerekli, sadece para değil galiba

0|0
    0|0
Yükleniyor...