Okumuş erkekle okumamış erkek arasındaki fark

okumuş üni mezunu bir erkekle okumamış bir erkek arasında ne fark var

evlilik iş çevre saygı ilgi anlayış vs

ne fark var okumuş erkek nasıl oluyor okumış nasıl oluyor

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bir genelleme yapmak doğru olmaz. ancak birisinin akademik bilgisi varken diğeri bunlardan geride kalmıştır.

Ancak herkesin kendisine göre bir çevresi vardır. Belki okumamış bir erkeğin yaşam tarzı daha bir ilgi çekiciyken lisans eğitimini bile bitirmiş bir erkeğin yaşam tarzı başkalarına göre daha sıkıcıdır.

Ya da tam tersi. Veya lisans eğitimini bile tamamlamış bir şımarık birisi ya da okumak için o fırsatın verilememesi ile hayatın acıları ile yontulmuş bir erkek.

Kesin bir genelleme yok malesef.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Okumuş bir erkek daha bilgili ve birikimli olur eğitim açısından

Okumuş bir erkek diplomaya sahip olur

Okumuş bir erkeğin iş imkanı daha geniştir

Okumuş bir erkeğin sosyal tecrübesi daha iyidir<istisnalar olabiliyor bunun dışında

Okumuş bir erkek daha çok yönlüdür

Bunlar dışında, kişilik, karakter, evlilik,çevre vs etkenleri ancak o dönemler edindiği çevreler, verdiği kararlara göre şekillenir.

cut.

1|0
    0|0
  • Okumuş erkek bir kere statü olarak çok çok önde oluyor onun haricinde gerisi kişilerin kendini geliştirmesine bağlı.

0|0
    0|0
  • okuyanın okuduğu sürede üzerine ne kattığı önemli.. ya da okumamışın ben okula gitmiyecem deyip gitmemişiyle imkansızlıktan gidememişi arasındada farklar var..

0|0
    0|0
  • biri amele diğeri mühendis filan

0|0
    0|0
  • Bir kere okumak bazılarına nedense akademik olarak algılanmakta.

Halbuki, okuyan birinden salt akademik ünvanı dışında ; genel kültürü , dünya görüşü sürekli gelişen sanata kültürel birçok şeye ilgisi sürekli gelişen severek yapanlar örnek alınmalıdır.

Yani eğitim ile öğretim farklı şeylerdir. Türkiye de öğretim daha fazla ağırlıkta. Kişi kendisini geliştirmesine bağlı.

0|0
    0|0
  • Annem Tahsil Cehaleti Alır Eşeklik Baki Kalır Der Hep...Doğru söz..Bu o kadar önemli değil..Önemli olan dünyaya nasıl baktığı

1|0
    0|0
  • okumak sadece bir belgedir.ilk okul mezunu bile olamayıp birçok dili anadili gibi konuşan insanlar var bence üniversite diplomasından daha önemli bu.artik diploma para etmiyor

1|0
    0|0
  • herşey tamamen şans gizli kullanıcı...eğitimli diye bakarsın öküzün alası çıkar.cahil dersin tam bir adam çıkar.şans...

0|0
    0|0
  • biri ali ağaoğlu oluyo diğeri yanında çalışan yetenekli mühendis

0|0
    0|0
  • ben üni lise filan okumadım ama inanki kültür bakımından olsun pc tamir el becerisi v.s aklına ne geliyosa daha bilgiliyimdir ben ne insanlar tanıdım üni bitirmiş konuşmasını bilmiyo cahil

1|0
    1|0
  • Üniversitede eğitim almış biri "okumuş" olmuyor maalesef. Ne odunlar var o kampüslerde, yaşayan bilir. Okumuş adam zamanını gereksiz işlerle harcamayıp sürekli kendini geliştiren adamdır.

0|0
    0|0
  • okuyan olarak merak ediyorum bakalım ne gibi cevaplar gelecek

0|0
    0|0
  • adam olmak okumakla ve ya okumamakla olan şeyler değil

0|0
    0|0
  • cözum odaklı olması

0|0
    0|0
  • keşke herşey eğitimle düzelse

0|0
    0|0
  • okumus cocuk bir baska tabiki :)

0|0
    0|0
  • Mühim olan insanlık sanki

0|0
    0|0
  • günümüzde sadece kadınların maddi konu temelli üniversite mezunu erkek istemesi dışında bir fark yok

0|0
    0|0
  • Okumuş insanın halk arasında sık kullanılan bir kelimeyi bilmezken cahil dediğiniz insanlar biliyor ama

0|0
    0|0
    • o tam tersidir

okumuş insan bilirde okumamış bilir bence

• Okuyan adamdan fazla bir şey bekleme kafayı sıyırmış oluyor. O duruma gelmek üzereyim. :)

0|1
    1|0
    • İşin sonunda para varsa emin ol daha çok para kazanıyor okumayan adam. Okuyan adam zaten okul bitti derken 25 civarında oluyor. iş buldun işe girdin felan 28 görüyor. Askerlik evlilik felan 30 yaşında. Bu iyi hali. Daha kötüsü de var. Hiç anlatmayım orasını. Kısa ve özet 15 yaşında bir arkadaşım evledi. Evi arabası herşeyi tam. Şimdi oğlunun nişanı olacak. Oğlu da 15 yaşında. Umarım anlatabilmişimdir. :(

• Sonuç olarak her iki tarafda mutlu olabiliyor hayatdan ama okuyan adam biraz geç oluyor. Bazen okumak yetmiyor. Okul okuyabilmen için Sermaye şart. Hayatta öğrencilik kadar zor bir şey yok. Şimdi ağlamak istiyorum yaslanacak, bir omuz felan dermişim. Aman herşeyin hayırlısı.

Kızlar Ne Diyor 7

• İş okuyup okumamakla bitmiyor. Beyin var mı yok mu orda bitiyor.

1|1
    0|0
  • biri okumus, biri okumamis oluyor. sen aradaki farki anlayamadin mi gercekten?

0|0
    0|2
  • Cok fark var iyisimi okumk

0|0
    0|0
  • fark oluyor okumus iliskiler konusumda daha sakin gorgulu ve tok iken okumamis daha acemi ac ve gorgusyz oliyo tani istisnalar olabilir

0|0
    0|0
    • sert kaba hor işine gelmeyene bagırıp çagıan okumamış erkek gördüim okumuşsa daha anlaşıylı düşünebilen kişi gördüm

• Valla bahsettiğin kişi Türkiye sınırları içinde yetişmiş erkek türüyse okumuşuyla okumamışı arasında fark yok. Zira hemen hepsinde muhafazakarlık, dincilik, islamcılık, milliyetçilik, ırkçılık gibi saplantılardan en az bir tanesi mevcut. He dünyanın geri kalanından bahsedersek o ayrı :D

0|0
    0|0
  • arada becerikli olduğu için okumaya gerek duymadan kendi işini kuranlar olsa da okumamışların kafası basmadığından okumadığı da bir gerçek maalesef. imkan bulamayıp okuyamayanları demiyorum.

0|0
    0|0
  • ben edebiyat öğretmeniyim erkek arkadaşım lise mezunu :D ilk başlarda hafife aldım ama çok iyi gidiyor. kendini iyi yetiştirdiğinde pek fark yok açıkçası

0|0
    0|0
Yükleniyor...