Bilginin değeri nedir ?

Para mı ? Size mutluluk vermesi mi ? İşe yaraması mı ? Ne ?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Onun bunun yanında cahıl dusmemek, bılgılı oldugun ıcın sana saygı duyulması, cahıl bırıne bır sey acıkladıgında onun saskınlık hıssetmesı:) cunku mesela o bılgıyı ben ogrendıgımde o duyguyu hıssetmıstım.ona da boyle karısık duygular hıssettırmek guzel.acaba neden benzer duyguları hıssettırmek ıstıyorum.belkı de duygularımı anladıgında, benımle daha kolay empatı kuracagına ınanıyorumdur.ama gercekte oyle olur mu, bılmem.bır de kısısel merak.ornegın jupıterın uydusu europada sular yuzeye fıskırıyormus, dunyaya benzer bır ortam olusuyormus, ancak nasa 2022den once oraya uzay aracı gondermeyı dusunmusyormus maddı polıtıkalar nedenıyle.oraya gonderılecek arac uzun sure radyoaktıf ortama maruz kalacagından malıyetı cok olacakmıs.bır ara ısık hızıyla gıtmek ıcın motor gelıstırmeyle ılgılı bır belgesel ızlemıstım.belkı de su an onun zerınde calısılıyordur ve o gelıstırıldıgınde europa arastırılmaya baslanmak ıstenıyordur.mesela bunu kısısel merakımdan oturu ogrenmek ıstedım.kısısel merakımı tatmı edıyorum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bilgi bir anahtardir...

Her kapiyi acabilir ya da acilmasina vesile olabilir.

...

0|0
    0|0
  • Bilginin ise yaraması önemli tabi ki ama her bilgide ise yaramıyor ki tutup bize trigonometri ögretip bilgi derlerse insan bilgiden soguyor :D Basta mutluluk vermeli o bilgi istemeli insan o bilgiyi almayı.Daha sonradan edindigin bilgilerde para getirebilir tabiki :)) Yani hepsi.

0|0
    0|0
  • Bilmeden yaşanmıyor cahillik zor zanaat.

0|0
    0|0
  • İşe yaraması bir yana sana mutluluk verip iyi hissettirmesi..

0|0
    0|0
  • Ise yaramasi tabiki

0|0
    0|0
  • Bilgi bilgidir . Her türü lazımdır . Ve değerini ölçmek söz konusu değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bilgi demiyimde kimse bir şey hakkında yorum yapamaz susarya sende aradan zıplar bu böyle şu şöyle anlatırsın herkes mal olur seninde koltukların kabarır ya he işte ne para ne başka şey o anki his pahabiçilemez.

0|0
    0|0
  • Bence işe yaraması çünkü zincirlemeyle ben onu hem mutlulukta kullanırım hem para kazandırma da ;)

0|0
    0|0
  • paranın yararıda çok zararıda bence fazlası insanları çok deiştiriyor alah kimseyi deiştirmesin

0|0
    0|0
  • bilgi paylasarak yücelmektir.

0|1
    0|0
  • Egemen olmak

0|0
    0|0
  • hersey olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...