Gördüklerimiz içimizde midir dışımızda mıdır?

evrenmi bizim içimizde yoksa bizmi evrenin içindeyiz? herkese +1 ve paralel evren

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• evren bizim içimizde usta. senin duyu organlarından beynine ulaşanlar elektrik sinyalinden ve kimyasal moleküllerden ibaret. bu elektrik sinyalleri senin gördüğün şey olabilir mi? hayır, o sinyaller beyninde yorumların ve gördüklerin, tattıkların, kokladıkların, hissettiklerin 'oluşturulur'. bu gördüklerin senin içindedir, dışında olduğunu iddia edemezsin. düşünsene, gördüğünü sandığın her şey aslında hiç olmayan, senin zihninin ürettiği yalancı sinyaller bile olabilir. o gördüğün beden senin olmayabilir, karşında duran bilgisayar aslında hiç var olmamış olabilir. sen tamamen soyut bir varlık olabilirsin, her şeyi kendi 'içinde' üreten ve var eden.

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 17

• Oo Kabircim selamlar sevgiler güzel kardeşim

Hangi ara açtın bu soruyu yav görmeyen gözlerime tükürüyüm

Evren bizim içimizde de var

Dışımızda da var

Her insan bir kainat..

Her kainat ise Allahu Teala'nın bir eseri..

Dünya'nın dışında birçok evren saklı

Bir o kadar da insanın kendisi kendi içinde saklı

Çöz çözebilirsen

0|2
    0|0
  • Kesin olarak kanıtlanmış mı.! Tartışılır.. Ama gördüğümüzü sandığımız nesler gerçekte yokmuş ve beyinde canladırır öyle görürümüşüz.. Ben katılmıyorum İnancım gereği Gördüğümüz her ne varsa inkar edemeyiz ki, bu güzellikleri yaratanı inkar etmiş oluruz.. Şöyle düşünülim ? Gemiyle okyanus açıklarınızdayız görebildiğince uzaklara bak ama hiç birşey göremezsın :) sadece 1 dakikalığına hayal kur nerdesin ? istediğin yerde, yanı beyinin yarattığı bir dünya olur. Aslında bir kaşık yok matrix teorisi :) yaşadığımız bir evren var içinde ya da dışında..

Paralel evren yok tur. Zaman içinde zaman vardır..

0|1
    0|0
  • Paralel evren deyıp geçmişsin ama öyle bır konu var gercekten . Seenınşu andunyada oldugun bedenının tıpkısı başka bır gezegende belkide başka bir şekilde yaşamını surduruyor. ? Belkide ben daha çok küçük yaştayım orada.. ? Boyut konusuna sımdı gırılmez burada :) ' sandecker ' e katılıyorum evren bizim içimizde ve içimizde olan evrenide yine değştiren biziz bizi biz yapanda zaten bu olması gerek.

0|2
    0|0
  • Yaman çelişki..

0|1
    0|0
  • Abim sana "Paralel Dünyalar " adlı filmi öneriyorum Harika bilim kurgudur.Soruyla alaksı yok.

Paralel evren yazınca aklıma geldi :))

Evren içindeyiz. Basit :))

0|1
    0|0
  • Ben senin içindeyim

0|1
    0|0
  • bakış açına bağlı hayatı materyalist bir felsefe ile ele alıyorsan o halde biz evrenin içerisindeki devinimin birer parçasıyız. ilahi açıdan ele alıyorsan bütünleşiğiz evren ile biz içe içe ayrılmaz bir bütünüz.

1|0
    0|0
  • Evren kendi içimzde biriktirdiklerimizn ürünü

0|0
    0|0
  • Sonsuz evrenin içi de sonsuz evrenler hatta sonsuz evreni oluşturan yine sonsuz evrenler

0|1
    0|0
  • maddenin olmadığı ispatlandı bildiğim kadarıyla yani bizim içimizde yaşamak var sadece işte

0|0
    0|0
  • evrenin içindeyiz fakat evreni içimizde sanıyoruz

0|0
    0|0
  • Gördüklerimiz bizi vareder. Hem içimizde hem dışımızda.

0|0
    0|0
  • değişik güzel bir soru olmuş kişiden kişiye değişir biz evrenin içindeyiz sanırım

0|0
    0|0
  • maddenin olduğu her yerde biz varız

0|0
    0|0
  • Giren çıkan yine bize

0|0
    0|0
  • atomların içindede bir cok evren var

0|0
    0|0
  • BU OLAY ŞU TAVUKMU YUMURTADAN CIKAR YUMURTAMI TAVUKTAN 2 Sİ BİRBİRİNDEN ANLADIN :d

0|1
    0|0
Yükleniyor...