Yok mu bağlama seven?Çalması zor mudur?

Neden pek sevmez ki gençler bağlama?Ben seviyorum.Kursuna başlamayı düşnüüyorum yakın zamanda.Fakat pek bilgim yok.Mesela alırken nelere dikkat etmek lazım ya da nasıl daha kolay öğrenirim vs..

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

• bağlama sevilmez mi :)

önce bır kursa git hoca sana tavsıye eder zaten alman gereken bağlamayı öğrenince haber ver bende rakıyı getıreyım sen çal ben hem söyler hem içerim :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• 19 yşaındayım çalıyorum 9-10 yaşlarında başladım kursu bitirmedim toplasan 1-2 sene ya var ya yok sonra kendimi geliştirdim şimdi her parçayı çalabiliyorum bağlama alıcağın zaman bağlamadan anlayan biryle gitmeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • bağlama çalması kolay tınısı hoş bir enstrumandır üstelık gitardaki gıbı parmaklarımızı çok zorlamaz ve turküye hitap ettığı için turkulerın can bulduğu bir enstrumandır ben şelpe dediğimiz olayı becerebilseydım kurs verebılırdım sana .)

1|0
    0|0
  • Aksine severim, gitar ve bağlama güzeldir

1|0
    0|0
  • ben ortaokuldayken 1 hafta gittim kursa iki tane türkü öğrenmiştim. çalabiliyordum. o derece kolay yani. yeterki hevesin olsun. eğer taşınmasaydık bir kaç ay a kendim kodlayabilirdim notaları herhalde :)

başarılar :)

1|0
    0|0
  • Yok mu baklava seven? Çalması zor mudur?

Diye okudum ya :D :D Bağlamanın melodisi bir başkadır, severim. Çalmasını falan bilmem hiç almadım da ama dinlerim yani. Hele bir ortamda birisi bağlama çalıyosa ve bildiğim bir türküyü çalıyosa seve seve eşlik ederim :)

0|0
    0|0
    • :)) Bende öğrenmek istiyorum bir bilen çıkar diye sordum.İlgilenen yok.Gitar desem 100 tanesi atlamıştı.

• Gitardan herkes anlar(!) :) Bağlama çok daha farklı bişey olduğu için pek kimse de bilmez. O yüzden bir bilene danışmak lazım. Kurs almak istediğin yere sorsan basmakalıp şeyler söylerler büyük ihtimalle. Bir süre sonra aşina olup (keşke şöyle mi yapsaydım) diyebilirsin. O yüzden bağlama çalan birisini bulursan daha çok faydası olur :)

• Haklısın.Bugün uğradım bir yere.Fiyat vs sordum.Ama çalan bir müzik öğretmenim var ondan bilgi almaya çalşıacağım.Yine de bilen varsa diye sorayım istedim.Sağol :)

• Hastasıyım kursuna gitmedim ama biliyorum çalmayı az çok kıvırcık ali ahmet kaya felan o tarz sanatçıları seslendiriyorum. İnternetten öğrenmiştim, ama bağlamam dandik o ayrı mevzu paraya kıyı pyeni almak lazım bir ara. :D

0|0
    0|0
    • Nasıl öğrendin ki?Ekleyebilir misin beni?

• Teşekkür ederim.

• Rica ederim kardeşim, kolay gelsin.

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer bağlamaya gercekten ilgin varsa dikkat edilecek pek bir husus yok yani o işi seviyosan başarabilirsin ayrıcaaa Oguzhan Koç'un Erzincan türküsünü dinleyipte bağlama sevmeyen biri varmıdır ki :))

1|0
    0|0
    • Dinlemedim ama bakaıyorum şimdi :)

• Bak bak :) bide dediğm gibi bağlama sevgi ister öğrenmek içn öğrenirsen bişey çıkmaz pek gerçekten konuşturabimek içn sevmen lazım be pek başaramadım bunu babamın zoruyla gitmiştim kursa :)

• ben baglama calısıyorum kesınlıkle calmalısın ..

1|0
    0|0
Yükleniyor...