Torrent nasıl kullanılır?

Torrent nedir, nasıl kullanılır? Torrentten indirdiğim dizi, film vs.'ye nasıl altyazı eklenir? Bunları bana ilkokul çocuğuna anlatırcasına basit bir şekilde anlatabilecek olan var mı?

Güncellemeler:
link Şu videoyu çok başarılı buldum ben, dizi, film indirirken torrent kullanmayı anlatma konusunda, yorumdaki videonun aksine sesli bir şekilde anlattığından daha hızlı oluyor takip etmesi

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bir torrent sitesine üye olman gerekiyor. Üyelik gerektirmeyen siteler de mevcut lakin üyelikli olanlardan daha çok randıman alırsınız. İstediğiniz bir filmi ya da müziği yükletebilirsiniz. P2P prensibi içerisinde o filmi ya da müziği önceden indirmiş insanlardan ek olarak sunuculardan kendi bilgisayarınıza kopyalarsınız. Kullanım olarak uTorrent isimli programı bilgisayarınıza kurmanız yeterlidir. Geri kalan iş kullandığınız siteye bağlıdır. Torrent sitesinden indirdiğiniz ".tor" uzantılı dosyayı çalıştırarak indirme işlemine başlarsınız. Altyazı için BS Player öneririm. Windows Media Player Classic gibi bir video oynatıcısıdır. Filmin altyazısını otomatik olarak internette tarar uygun olanı seçer. Bu yeni bu konuya giriş yapacaklar için büyük nimettir bence. Gayet de kullanışlı.

1|0
    0|0
    • Açıklayıcı, öz ve en önemlisi nihayet biliyorum ama paylaşmaya üşeniyorum modunda olmayan birisi cidden nihayet :D

• Denk geldin bir anda. Yazdıktan sonra da internette zaten anlatılıyor niye yorduysam kendimi diye düşünmedim de değil aslında. :))

• :) Sen yazdığın sırada zaten çözmüştüm artık ama o kadar uğraşmışsın takdir ediyim hiç olmazsa dedim. İyidir iyidir bilgi paylaşımı.

Erkekler Ne Diyor 8

• üyelik falan gerek yok önce bir torrent programı kur sonra indirmek istediğin filmin torrentini bul istersen link verebilirim burada önemli olan seed lerin fazla olması hızı etkileyen ama az olanlarda hızlı inebiliyo daha ismine süreüme göre divxplanet te altyazı indirirsin filmin adı ile tam adı yani alt yazının tam adı aynı olmalı ve bildiğin bir kaç kelime ile senkronlu olup olmadıgını kontrol edersin

1|0
    0|0
  • Üşendim yazmaya şimdi. Al bak burada güzelce anlatmışlar. link

1|0
    0|0
  • altyazı sitesine gir.oradan altyazıyı indr.filmi aç ve altyazıyı tutup kulağından ekranın içine at

0|0
    0|0
    • Cidden bu kadar kolay bir biçimde hallediyorsan hangi programı kullanıyorsun video açmak için? Altyazı eklemeyi başardım ama rar uzantısını açmak için program bul, str'ye uygun program bul, altyazı dosyasıyla videonun ismini aynı yap ki videoyu açtığında altyazı çalışsın'ı öğrenmeye çalışırken 1 saat sürdü benim işim :D

• bs player kullan yeter sana:D

• çok basitte buradan yazmaya üşendim

0|0
    0|0
  • Fareyle kardeşim.

0|0
    0|0
    • Valla mı? Ben boşuna ekranı parmaklayıp duruyormuşum o zaman bir saattir.

• :D En basit dedin doğru haklısın, el ile kardeşim. Fare için bile el lazım. Elinle kullanılır torrent.

• hdturk.org/signup.php şu siteye üye ol gerisi gelir ? :D

0|0
    0|0
  • Neden altyazı eklisyosun ki hazır altyazı eklenmişler var ya da türkçe dublaj olan torrenler var.

0|0
    0|0
    • Altyazı eklenmiş olanlar zaten online olarak bulunuyor kolayca. Çevirisi olmayan eski tarihli diziler, Abd yapımı olmayan filmler vs. için istiyorum ingilizce altyazıyla izleyebiliyim diye

• programın nasıl kurulduğunu göstermemiş ki değil mi soran

0|0
    0|0
    • exe den kurmak ne demek

• bir tanesin

• :) İşine yaramasına sevindim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...