Türkün tek dostu Türktür, bu söz ne kadar doğru?

Türkün tek dostu Türktür, bu söz ne kadar doğru?

Bu söz çok doğru .

0|0
12|21

En İyi Erkek Görüşü

• KÜRTLÜĞÜ KİMLİK YAPANLARA KAZIK OLSUN BU SORU ONLARIDA YILLARDIR TÜRK OLARAK GÖRMÜŞTÜK AMA YANILMIŞIZN DEMEK Kİ TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKMUŞ

2|4
    2|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu söze inanmıyanlar kimden ne fayda görmüş? amerikadanmı russyadanmı araptanmı erminidenmi kürttenmi kimden iyilik görmüşte bu söze katılmıyor.. yine ilk içi yanan azerbaycan türkmenistan.. kıbrısta türk katledilince ilk koşan yine biz. .. Türkün dostu olmaz çünkü kurtun dostu olmaz..

3|1
    5|2
  • Doğru katılıyorum.

2|2
    1|0
  • doğrudur.hemen sözümüzü söyleyelim.

Allah Türkü korusun ve yüceltsin!CcC

1|1
    1|0
  • Atasını tanıyıp it peşinde koşmayan soydaşlarım için doğrudur.

3|4
    4|2
  • Türkün en büyük düşmanı yine bir türktür.. Zaten artık kırma bir milletiz biz bence..

4|2
    3|5
    • Nerenden uydruyorsun bu lafları ?!

• sen yinede oku, her görüşe saygıda duy... bu konuda tavsiye istersen bir programı tavsiye edebilirim.. onun dışında kırma bir ırk olduğumuzuda osmanlı padişahlarının annelerini araştırarak ve en sonra kurtuluş savaşından önceki düşman işgalinde olanları araştırarak biraz daha farklı yaklaşabilirsin konuya.. Türkün türkten başka düşmanı olmadığınıda ''saraydan sürgüne'' yi izlemen yeterli..

• Türkler hep saf kalmıştır osmanlı döneminde pek Türklere yer vermezleri o yüzden bu fantazini başka bir yerde Yap en iyisi...

• cok doğru

2|1
    1|0
  • bu söz ne kadar doğru?

3|0
    0|4
    • Doğrul orantısı nekadar diyorum

• Bu sözün doğru olduğunu kabul ediyorsun , bende haklıyım ozaman.

• yoo kabul etmiyorum, bu tür yaklaşımları gereksiz ve saçma buluyorum hatta.

• Türkün en zararlı düşmanı türktür.. yakın tarihte yaşananlardan...

2|1
    2|0
  • ben kürdüm ve çok samimi türk dostlarım var. onun için çok saçma bir söz

3|3
    1|5
    • bu bir ata sözü , Türk hep yalnızdır arkasından vuranlar çok olur. Türk sadece Türke muhtaçtır.

• ordaki türk ü türkiye cumhuriyeti vatandaşı anlamında şöylenmişse doğrudur. ama söyleniş amacı çok önemli

• helalin var kız senin:)

2|1
    1|0
  • türkün türkten daha büyük düşmanı varmış gibi konuşmuşlar 250 milyon türk var hangisi birlikte hareket eidyo

2|0
    0|0
  • insanı seven herkes dost

4|1
    1|2
    • herkes dost değildir , arkandan vuranlar'da dosta girer mi bir düşün.

• kim demişse,yerinde söylemiş.Saygılar.

1|1
    1|1
  • sevmem kürtleri. bütün pisliği yaparlar sonra mağduruz diye ağlarlar.

türkün tek dostu türktür evet...

2|3
    4|2
    • Ah keşke her kürt şerefsiz olsa da bende bir genelleme yapsam. Ama değiller hepsi kahretisn!

• kürtler söz konusu ise kurunun yanında yaşıda yakarım..

• Bu söz doğru değilse kendimi en yüksek tepe' den atarım krdşim.

• faşist bir söz bence.herkesle dost olabilirsiniz herkesle düşmanda olabilirsiniz.ama biz türklerin su özelliğini cok sewerim.dostlarını rahat ettirir düşmanına kan kusturur.o yüzden türke kefen biçmememk lazım.

2|1
    0|2
  • insan düşman aradıktan sonra çok uzaklara bakmasına gerek yok kendine baksın yeter çünkü sürekli kendimizle çatışma içindeyizzzzz

2|0
    0|1
  • Ben bu söze katılmıyorum

4|2
    1|5
    • neden peki

• insanlar din dil ırka göre yargılanmamalı ne türkler var aramızda dolaşıp 5 para etmiyor ufacık şeyde insanı satıcak evet ama nede türkler var yanında gezdirirken gurur duyacağın ama nitekim ki ne yabancılarda var 5 kuruş etmez ciğeri ama nede yabancı insanlar var tanıdıgına gurur duyabileceğin. bu din dil tür ile değil insanlıkla alakalı olan birşeydir.

• REHBER KUR-AN HEDEF TURAN diyerek destek veririm bende

0|1
    1|1
  • doğru bulmuyorum.müslümanın müslümandan başka dostu yoktur.bu söylem müslümanları ayrıştırıcı bir yaklaşım.artık bizlerin birbirimizi sevmesi onlar şu bunlar bu dememesi lazım

2|0
    2|2
    • din din din , ortak din de olduklarımız vurdu zaten bizi, geç bunları baydınız iyice! -.-

• inançlı değilmisin

• hayır değil, gerçekciyim ben.

• link milli marsim...

2|0
    1|5
    • Şakamısın sen

• Üff..

• Hastamısın diyecektim, dedim belki içtiği kadehten sapıttı.

Kızlar Ne Diyor 12

• Temam o zaman su cilgin turkler yabancilarla iletisimi kessin, kendi icinde biseyler yapmaya calissin goreyim onlari. Yine bir turk ego oksama sozu ve sacmalik.

4|0
    2|0
    • Bu böyle değilmi kimi dost sandıysak hep sırtlarını döndüler ama ;)

• O zaman kendi isinizi kendiniz yapin madem herkes arkanizdan vurdu.

• 1|2
    1|1
  • yakana bit kapına kürt bulaştırma der eskiler :D

3|2
    1|2
  • gerçekçi ve mantıklı olmak lazım, hiçbir milletin kendinden başka dostu yoktur! milletler, devletler komşusunun kara kaşına kara gözüne iyi geçinmeye çalışmaz! herkes kendi huzuru refahı, selameti için, yurtta ve cihanda sulh içinde yaşamaya çalışır! "İngilizlerin en iyi dostu Türkler" ya da Fransızların en iyi dostu Almanlar" diye birşey var mı dünyada? bence yok! doğada her canlı varlık/oluşum önce kendi sürekliliği için yaşar!

ama insanlık ve dünya tarihi gösteriyor ki; başkalarını yok etmeye çalışarak yaşama anlayışı, ileride kendisine karşı da bu tehditi içinde barındırır!

bunun için önce ben ama başkasına zarar vermeden, hepbirlikte, herkesin varlığını kabul ederek yaşamak, hayatın devamlılığı için artık en geçerli yoldur diye düşünüyorum!

0|0
    0|0
  • Doğru.

3|3
    2|3
  • Çok doğru

2|1
    1|0
  • Katılmıyorum.

Saygısız bi' toplum.

Fikirlere önem veren yok.

Hemen küfür.

Bu mu dostluk lan ?

Sitede bile yüzlerce örneği var.

3|0
    2|2
  • Irkci bir yaklasim.

2|0
    2|1
  • Kürtlük,araplık,lazlık olarak düşünülürek söylenmemiş bir söz bu aslında anlamı şu ülkemizin stratejik konumu çok önemli oldugu için çoğu ülke arkamızdan iş çeviriyorlar dost görünüp.Rusyanın hala sıcak denizlere inme amacı var hala deniyorlar ve denge siyaseti yapıyorlar.Bu yüzden kimin ne olacağı belli değil.Yani ülke olarak düşünülmüş ırk olarak değil.

1|0
    1|0
    • Sen ne haddine Türkü katmazsın ?!

• Başın sağ olsun.

• VATAN SAĞ OLSUN.

• Milliyetci bir kavram . Yanlistir

1|0
    2|0
  • aptalca bir söz. hep böyle ayrıştırın kendinizi devam edin.

1|0
    2|1
  • Ya da Ayı'dan post Rus'dan dost olmaz diyebiliriz.

0|3
    4|4
Yükleniyor...