Enstrümanların babası sizce hangisi? Hafiften açıklayarak cevaplayınız..

Piano , Gitar, Saz ,Çello, Keman, Saksafon , Klarnet , Kontrbas ,Trombon, Tuba Trompet,Obua , Bateri , Vibrafon , Harp , Org

Mızıka , Akordeon, Yaylı Tambur , Gayda, Flüt ve diğerleri...

0|0
15|8

En İyi Erkek Görüşü

• piano çünkü hertürlü müziği onla çalabilirsin. gitarlada her türlü müzik çalınabilir ama eskiden gitara fakirin pianosu deniyordu. yani piano babaları olabilir :)

1|0
    1|0
    • işte beklediğim cevap buydu adamın dibisin:) bende piano oldugunu düşünüyorum. soru sordum aslında bu cevabın kabul edildiğini duymak içindi

• bass gitarın sesini değil bas gitarda bastığın bütün notaları basarsın piano da olay bu ;)

Kızlar Ne Diyor 15

• Saksafon

0|0
    0|0
  • Bana göre çello

0|0
    0|0
  • sen yazmamışsın ama bence ney... ondan ses çıkarmak zor zanaat ve çıkan ses-melodi alır götürür seni. ney çalmak değilde üflemek tanımı doğrudur. çünkü neye üflenen her nefes duygularda hayat bulur...

0|0
    0|0
    • aklıma gelenleri yazmıştım haklısın Ney in tınısı harikadır.. ama bir piano AŞKTIR:)

• Enstürmanların babası TESTERE dir arkadaş ondan cıkan o sesi hiç bir estürmanda duyamazsınız...

0|0
    0|0
  • cocuklugumdan beri piano calarım. Var mi onun gibisi. İçimi ferahlatiyor...Hic bir enstrüman onun yerini veremez..

0|0
    0|0
  • flüt :) ilk onu tanıdim çünkü

1|0
    0|0
  • Çello

0|0
    0|0
  • çello,piano

0|0
    0|0
  • tarihsel gelişimi açısından vurmalı çalgılar diyebilirm. en şahane enstrümandır diye demiyorum .

0|0
    0|0
  • saydıklarının hiç biri...

bana göre sintisayzır ya da diğer adıyla korg...

0|0
    0|0
    • nedeni de sesin frekansını değiştirip farklı farklı tonlarda ses üretimini sağlayan enstrümandır. bunun yanı sıra bilinen bir çok enstrümanın da sesini çıkarabilmektedir.melodik death metal, smooth jazz, nu jazz, pop, elektronik müzik,rap, hip hop, arabesk gibi nerdeyse birçok tarzda kullanılmaktadır.

• şöyle diyelim korg bi enstrüman bile değil tarihi 50 60 yıl olan frekans tını degiştirici bir alet

ayrıca bi akustiği bile yok.. bence saçma

• önemli olan bana göre ses frekanslarını değiştirebilmesi...ben enstrüman olarak görüyorum çünkü bir şarkıya eşlik edebiliyor gayette güzel.

• Kanun bence ayrı bir sempatim var <3

0|0
    0|0
  • Çello, saksafon, klarnet.

0|0
    0|0
  • Saksafon derim.

0|0
    0|0
    • kabul edilebilir.. bazı ülkelerde yasak oldugunu duymuştum saksafonun..

tınısı sesi seksiyet içerdiği içinmiş :)

• Mantıklı. Ah şu saksafon yok mu:) Dudaklar az acımıyor ama değiyor o sesi duymaya.

• Bateri <3

0|0
    0|0
  • yanflüt.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ney bence

0|0
    0|0
  • Ney ney ney.

İnsanın kendini bulduğu iki ses varsa biri ney diğeri keman dır benim için,