Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz ??

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni desene hayvanlar bizden daha medeni ?

Güncellemeler:
Ya anlamıyorum konuyu neden sapıttınız bir kere dinle alakası olduğunu düşünmüyorum. Başladınız Müslüman Hristiyan diye ona kalırsa ben ateistim ama sadece söz hakkında ne düşündüğünüzü sordum işinize gelmiyorsa cevaplamayın..

0|0
617

En İyi Erkek Görüşü

• vatandaşın biri, medeniyeti daha çıplak giyinmeye bağlamış, sonuç olarak da böyle yanlış bir noktaya varmış.. örnekleyelim;

Avrupa ile türkiyeyi kıyaslayalım ; bilimde, ilimde, felsefede, sanatın pek çok alanında sosyal hayattaki etik değerlere saygı babında adamlar bizden ilerideler.. haa, bu arada, bu arkadaşlar aynı zamanda, pek de kapalı giyinmiyorlar..

şimdi.. bizden o memlekete giden bu mümtaz şahıs, bu olguların hiç birini görmeyip, sadece giyime dikkat etmiştir..

öykkk.. amma yazdım ya.. mandalinam ısındı...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Eğilip kalkmak dinse eğer tembel hayvanlar bizden daha Müslüman.

Yerden kalkmıyor hayvanlar miskinlikten.

Böyle ucuz sözlere takılmayın.

Ne kapanmak dini temsil eder ne açılmak çağdaşlığı temsil eder.

Kişisel tercihtir.

1|1
    0|0
  • medeniyet dediğin kapamaksa bedeni desene kasalar bizden daha medeni

0|0
    0|0
  • kıraathane edebiyatı

0|0
    0|0
  • en uyuz olduğum sözlerden biridir bu. açık giyinmeyi normal karşılamak medeniliğin en önemli göstergelerinden biridir. açık giyinen kadına normal gözle bakan toplum, diğer birçok muhafazakar geleneği aşıp bu aşamaya geldiğini ortaya koyar.

0|0
    0|0
  • kesinllike doğru bir söz.

0|0
    0|0
  • düşün hayvanlar sürekli çıplak ama yılın sadece belli bir dönemi(1-2 hafta/ay) çiftleşiyorlar ve onun da kuralları var. eğer olay cinselliği geri planda tutmaksa, hayvanlar daha medeni ozaman sürekli çıplak olmalarına rağmen hayatlarını milletin yatak odasına, kadınların göğüslerini kalcalarına odaklamıyorlar. insanlardan gelişmişler bu açıdan.

0|0
    0|0
  • Ağzına sağlık.

Mehmet Akifin bu çok doğru bence.

0|1
    2|0
  • Medeniyeti batıdakilerin giyiminde arayan yobazlara seslenmiştir Mehmet Akif. Onlar gibi giyinince daha medeni oluyorsak eğer, hayvanlar en medeni canlılardır o zaman. demek istemiştir Mehmet Akif

0|0
    0|0
  • Söyleyen kişinin, Radikal İslamcı politikalar güttüğünü gözönünde bulundurduğumda, sözün; Söyleyen açısından çok güzel olduğunu söyleyebilirim.

Bana göreyse yanlıştır. Zira, Avrupa ile aramızdaki fark ne yazık ki açıklanamayacak kadar büyüktür.

0|0
    0|2
    • insanlar her yerde meme görmek isteyebilir bu haktır

• ben onu lafın gelişi söyledim ya sizler nasıl zekisiniz böyle

• Çok iyi olmuş çok da güzel olmuş :D

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim gönülden söyleyeni

0|1
    2|0
  • gözlerin güzelmiş onu diyim dedim. ayrıca söz necip fazıl kısakürek . odam dedişse doğru demiştir

0|0
    0|0
  • bence biraz doğru ama her kapalıyı da insan sanmamak lazım

0|0
    0|0
    • onu demiyor zaten

• ya ne yaptım ki şimdi iki medeni insan konusuyoruz şurda :D ama Atatürkün inkilaplarını hedef alanların kullandığı bir söz oldu

• sözün özü öyleki ama sapıtmak değil medeniyer = batı demek değil mi günümüzde batı da hristiyan değil mi ufaklık neden kızıysn

• Ateiz nördün :D güncellemeni kendini belli etmek için yapmadıysan bende bir halt bilmiyorum adamım :D ateistmiş hadi defol ya saf salak.

0|0
    0|1
    • Gerizekalı ben onu lafın gelişi söyledim senin bir b*kbilmediğin doğru şimdi sen defol git

• Insan tanrısız çöllerde göğsünü parçalıyabiliyorsa insandır.! Bu sözü söyliyen ? Ataistlerin baba fikircisi diye bilinir. M. A. E. Söylediğinde neden birilerine batar?

0|0
    0|0
  • Bunlar artık kendilerini bilgide çağ açtıklarını zannediyorlar. Sözde modern insanlar hayvanları zevk uğruna öldürüp kürklerini giyen vahşet insanlar. Siz daha çok insanlaşacaksınız.

0|0
    0|0
    • anlamamışın ya konuşma bari

• gereği yok

• Sen merak etme mesaj yolunu buldu farklı bir şekilde. Anlamak isteyen her türlü anlar... Kelime içinde kelime söylediklerim tabi anlayabilirsen. :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Medeniyet kavramını şekilcilikten ibaret gören doğu zihniyetinin en güzel ifadesi, biraz da eleştirisi... Bağnaz dindarların tesettür karşıtları için söylemekten keyif aldığı, bu yüzden her söylenişinde içi boşalan, anlamsızlaşan, söylenmese de olurmuş dedirten söz.

0|0
    0|0
  • nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok.

1|1
    0|0
  • dünyanın en salakça en ergen en kamyon arkası en gereksiz boş laflarından biri bence hiç öyle felsefi yanı falan yok. adamakıllı felsefecilerin laflarını tartışın bunu hangi delikanlı sitesinde buldun ya.

1|1
    0|4
    • Canım bir lafı bilmiyorsan o laf hakkında konuşma iyi mi bu beğenmediğin söz Mehmet Akif in :) onu tanıyor musun gerçi bilmem de

• Hristiyanın da yobazı var tabii ki.

• hayır yobazlıkla falan hiç alakası yok din mahrem yerlerinizi örtün demiş inananlar da taam demiş (bu soyunma falan hep kapitalistlikten kaynaklı erkeklerin dikkatini çeksin reklam yapalım okan bayülgen bunu hep bağırır programında) kalkınmış olmanın soyunmakla birebir alakasını bana göster sana plaket yaptırıcam ya

• insanlar kendini doğadan neden bu kadar ayrı görür anlamam.

1|0
    0|0
    • bazen tüm problemin kıyafetler ve et pişirmekten sebep olduğunu düşünüyorum, çok nadiren

• Adam haklı.

0|0
    0|0
  • Turkiyede modern anlayisi biraz farkli. Aciksan cok medenisin :D bu soz de oyleler icin gecerli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...