Yılbaşına kimler karşı?

evet arkadaşlar, sizce yılbaşı islam aleminde ne anlama geliyor? ve ayrıca yılbaşına karşı olanlar,

0|0
14|9

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben karşıyım.

Kültürümüzle alakası yok. Tek işe yaradığı nokta, global kapitalizme hizmet etmesi.

Bizim ulusal ve dini bayramlarımız bize yeter

1|1
    0|0
  • Daha kaç kere sorulacak bu soru merak ediyorum .

0|0
    0|0
  • Kim karşı gelsede 2014'e girilecek!

0|0
    0|0
  • Gereksiz oldugunu dusunenler o halde kutlamasinlar! Herkesin dusuncesine kendine ! Istersem kutlarim istemessem kutlamam herkes byle dusunmek zorunda degil su devirde dahi birseyleri zorla toplumun gucuyle yargilama hakkina sahipsiniz acin gozunuzu millet aya gidiyor oraya buraya gidip bilim yapiyor siz neyin derdindesiniz . Kutlayacagiz tabi illa anlami icin degil umrumda degil sadece kutlamak istedigimiz icin kutlayacagiz

0|0
    0|0
    • siz türbana felan düşmansınız ya, herkesin türbanına, namazına, Kuranına düşüncesine saygı duyuyorsunuz ya bizde size saygı duyalım olemi önce topuğuna bak sonra konuş

• Anliyorum o halde byle dusundugune gore bende yilbasini ister kutlarim ister kutlamam sen buna saygi duymadij ve yazdin bir r dahada senin konularina cevap yazmamamaya ozen gostericem .

• sana kutlama demedimki kutlayacaksın tabiki :) hatta beni ekle beraber kutlayalım :D

• Kutlama ne ki. Aslinda beraber olup yenilip icilip (alkohol degil) eglenilen bir gün.

0|0
    0|0
  • islamdaki herşeyi tam yaptınız 0 günah 0 kul hakkı 10 numara 5 yıldız hacısınız iş yılbaşına geldi

allaseniz çay demleyin

0|1
    0|0
    • amerikancıların hepside bunu koz olarak kullanıyor :D

• neyi koz diyr kullanıyo? özeniyoruz eğlenmeye bahane arıyoruz demekki he beni cidden bağlamıyo uyumayı tercih ediyorum da islamda yok niye eğleniyosun falan çok saçma yani. Hamburger de islamda yok*yemeyin. cumhuriyet bayramını nasıl kutlarsınız olm günah falan. demeyin ya tartışıcak konu mu yok :D

• Karşı değilim,kutlanmaması için bir sebep yok.Yeni bir yıla giriyoruz,eğlenmenin bir sakıncası olamaz.

0|0
    0|0
  • karşı değilim ama alkollü kutlamalara karşıyım müslüman ülkede olup kendilerini onlara benzetiyorlar

0|1
    0|0
  • Yılbaşı benim için pek bir anlam ifade etmiyor inan ki yeni yıla ders çalışarak gireceğim

0|1
    0|0
  • bence gereksiz

0|0
    0|0
  • karşı deqilim...kutlama var kutlama var..

0|0
    0|0
  • Sıradan bigündene ne farkı var ?

Hediyeler süsles alkoller ^^ Saçma bence.

0|0
    1|0
  • Yeni bir yıla girdiğimiz için tatlı bir heyecan yaşamamızdan dolayı Allah'ın bizi cehennemde yakmayacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • islamda yıllbaşı nasıl kutlanır araştır bence :)

• Ben miladi yılbaşını da kutlamak isterim. Belki bir başkası Nisan ayını yılbaşı olarak kutlar, kafasına göre yani. Bu ister duayla olur, ister eğlenceyle. İslami kurallara ters düşmediği müddetçe karşı değilim yılbaşı kutlamalarına.

Erkekler Ne Diyor 9

• Karşı değilim ama bu kadar abartılmasıda saçma

0|0
    0|0
  • Hristiyanların bayramını kutlamak müslümanın imanını sarsabilir.Kim hangi kavme benzerse onlardandır.Bizler hristiyanların bayram olarak kutladıkları bu günü kutlamıyoruuz müslüman alemi olarak .Kutlayan kutlar hesabnı öteki tarafta verir.

0|0
    0|0
  • yılbaşı kutlaması heveslisi değilim ama yılbaşına karşı olanlara karşıyım. islami kurallarınızı evinizde yaşayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Değilim.

0|0
    0|0
  • Yılbaşına değil noel e karşıyız biz :)

0|0
    0|0
  • yılbaşı dediğin şeye kimse karşı değil.aşırılıklara karşı çıkılıyor

0|0
    0|0
  • Karşıyız. Evet karşıyız. Türkiye Cumhuriyetinde bu tür şeylerin kutlanması yüzsüzlüktür. Yakında tüm barlar. ve eğlence mekanları ve genelevler kapatılmalı. Tüm gece kulüpleri dahi kapatılmalıdır.

0|1
    1|0
  • çarsı yılbasına karsı

0|1
    0|0
  • yılbaşına karşı olduğumuzu söyleyelimde darbe olsun dövsünler bizi gerici yobaz ayı desinler dimi .. yok abi yaşasın yılbaşı :'( ... ironinin tadına gel .. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...