Adalet ve Kalkınma Partisi

Kısa bir süre önce beklenmedik isimler AK'den istifa etti. Sizce ülkenin de partinin de geleceği nedir?

Güncellemeler:
Bazıları AKP'nin kalacağı hatta güçleneceğini düşünürken; bazıları tahttan gideceğini söylüyor. Bakalım mührü kim devralacak.

0|0
15|18

En İyi Erkek Görüşü

• ---Bir Önceki Cevabın Devamı---

Medya günü günü yaşayan insanları kolay kandırabilen ve yanıltan bir erkiyet durumuna dönüştü. Sorgulamayan ve neden diye sormayan insanlar medyanın geniş izahatlı her türlü yazısına kendine özgün fikirleriyle karşılaştırmadan gözü kapalı inanmaya başladılar. Kamu oyu oluşturma çabaları sayesinde medya patronları zenginleştikçe zenginleşti; neticesinde nasıl Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşmalarından eline hiçbir şey geçmediği halde birbirlerini yiyen insanlar oluştuysa medya kanalıyla birbirlerine girişen ve yiyen insanlar türedi. 1980'den önce böyle durumlara tek tük denk gelirken(çünkü kitle iletişim araçları çok çok azdı) şimdi her gün büyük trajedileri/dramları/komedileri/gerilimleri gündemde tutan bir ortam oluştu. Bunun ilk ve tek suçlusu da medyadır. Bugün medya kendi güdümüne aldığı insanları holiganlaştırarak tabiri caizse ölümlü Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını izlemekte ve göbeklerini kaşımaktadırlar.

Şimdi neticeye gelelim:

1. Sorgulayın,

2. Soğukkanlılıkla ve sabırla hareket edin,

3. Anında karar vermeyin, bekleyin.

4. Her söylenene inanmayın,

5. Gidişatı ve neticesinde kimlerin fayda/zarar gördüklerini iyi analiz edin,

6. Önden niyet okumayın ve okuyanlara itibar etmeyin,

7. Kalemi silah gibi kullanan kişilerin yazılarına dikkat edin,

8. Siyaset "umut verme-tozbe hayal üretme-olmadığı içinde yalan pombalama" kurumudur ama medyanın görevi doğruyu yazmaktır, yanıltma işlemleri görevi olmamalıdır,

9. sizi yönetenleri iyi bilin; çünkü Allah der ki: "Siz nasılsanız, öyle yönetilirsiniz",

10. Deniz Baykal kasedi ortaya çıktığında her ortamda bunun bir siyasi katliam olduğunu vurgulamıştım, şimdi yine benzer durumlar devma etmektedir. Bu medyanın "b.k kuyusudur", kişilere pislikleri buradan atarlar. Bu ve buna benzer ahlaksızlığa her ortamda karşı çıkın,

11. Kanunların işleyip işlemediğini kontrol edin, işlemediğinde takdir hakkını kullanarak suç duyurusunda bulunun. Bu işten kaçmayın, kaçınmayın.

12. Son olarak; bu ülkenin yarısı hakem, yarısı teknik direktör. Hiçbirimiz ne hakemiz, ne de teknik direktör; iş kendi mecrasında ilerler. Siz farklı yapacaksınız diye doğru olmayabilir. Başbakan'ın en büyük handikabı da buydu; çiftçiye "Ananı al da git" dediği gün bu anlaşılmıştı.

* * *

Küçük bir paylaşım:

Roma'da ünlü bir ressamın öğrencisi olmak isteyen genç ressama gelip durumu anlattığında, ressam o halde hayat dersinden başlayalım demiştir. Ressam;

- Git, 1 hafta sonra bana en güzel tablonu getir der. Genç 1 hafta boyunca yatıp uyumadan en güzel tablosunu çizer getirir, ressama. Ressam;

- Git, bunu Roma'nın en işlek caddesine as ve altına "gördüğünüz hataları işaretleyin" yazısı yaz ve bir hafta boyunca tablonu görmeye gitme, der. Genç dediğini yapar ve bir hafta sonra ressam hocasının izniyle tabloya almamaya gittiğinde tablo görünmez halde olduğunu görür. Ressam tekrar aynı tabloyu çizmesini, aynı yere asmasını ancak bu sefer altına "bulduğunuz hataları düzeltin" yazısını yazmasını tembihler.

* * *

0|1
    0|0
    • İşaret koyanlara düzeltin diyeceğim gün yakındır, bilginize...

:)))

• Genç yine bir hafta boyunca tablosunu görmeye gitmez. Bir hafta sonra ressamın izniyle gittiğinde bir Allah'ın kulunun tabloyu işaretlemediğini ve bu sebeple düzeltme yapılmadığını görür. Bunu hocası ressama gösterdiğinde, ressam gence dönerek der ki;

- Bak evlat bu insan var ya, senin elindeki meziyete karşı kıskançtır ve tahammülsüzdür. Her gün boncuk boncuk altın versen seni çok sever ama iş istedin mi sırtını döner ve gider.

Kızlar Ne Diyor 15

• Ülkenin geleceği değil şu anki hali de yeterince b*kgibi zaten.

Bunu görmemek için ya gerçekten beyinden özürlü ya dag*tkılı falan olmak lazım, görmezden gelme işlerini iyi yapıyor onlar.

Yani tutuklanması istenenler arasında tayyip beyin gemicikli oğlu da varmış, herşey ortaya çıktı zaten.

Haftalardır ak partinin götünü yırtmasının sebebi bu işin ucunun gemicikli oğlana dokunuyor olmasından kaynaklanıyordu bu da belli.

Ak parti milletin dinini sömürerek rant elde etmeye çalışan bir p**evenkler çukuru gibi bişey..

Hani hem din din diğer böğürüyor bu insanlar, hem de gidip eşi benzeri görülmeyen yolsuzluklara imza atıyorlar.

Bunlara %50'de inanıyor..

Dindar başbakan, şöyle başbakan böyle başbakan..

He gördük nası başbakan..

Türkiye'nin Hitler'i oldu herif, millet hala dış mihraktır kafasında ya.

Yazılacak, yani sövülecek çok şey var da, buraya sığmaz..

Bu o* çocukları iktidardan defolup gitmedikleri sürece bu ülkede huzur yok, barış yok, çok savunduğunuz din yok..

Ha bazılarının dini para olmuşsa, o ayrı bir olay tabi.

0|3
    0|0
    • Türkiye'nin Hütler'i dedin, üzdün beni. Hitler, ülkesinin geleceği için hayatını vermiş bir adamdı.

• Onlar civi cakmislar. Millet de hala g*t yalamaya merakli. Beyaz carsaflarla olmeye geldik die sokaklara dokulmusler. Dolandirilip rezil edilmeye mustehak halkiz.

0|2
    1|1
  • Adıyla çelişen partiden kopan isimler bizi düşünen halkına yapılan adaletsizlikten rahatsız olan vicdanlı isimler olsaydı keşke. Lakin cemaatlerinin çıkarlarından başka hiçbir şey düşünmeyen insanlar Pelsilvanyadan emir gelmiş belli ki. Bizim insanımız biraz tuhaf Allah dedikten sonra istediğin hırsızlığı, yolsuzluğu yapabilirsin o adam yapmaz derler. Aynı kadınlarımızın her sene en az üç boynuz çakan koca hakkında benim kocam yapmaz düşüncesinde olması gibi...

0|0
    0|0
  • Ulke bu insanlarla kotuye gidecek orasi kesin. Hala dusunce olarak bagnazlar fink atmakta.

0|1
    0|1
  • Ayakkabı Kutusu Partisi.

1|5
    0|2
  • Tv de gördüm 4,5 milyon doları geri istiyoruz bağış parası diyordu.. yersen.. :)

Yavuz Hırsız ev sahibini suçlu çıkarırmış.. neredeyse olacak yani.

Yüz değil eşek derisi bunların ki.. Allah tez zamanda kurtarsın ülkemizi. Amin.

0|1
    0|0
  • Ülkenin geleceği iyi, partinin geleceği kötü olur inşallah

1|4
    0|1
  • Yıkılacaklar.

0|3
    0|1
  • Defolup gitsinler başımızdan soyguncular

1|4
    1|1
  • ülke 5 yıl geri gidicek bu siyasi olaylardab dolayı

seçimlerin yüzde 70 alma ihtimali vardı ama bu saatten sonra

pek sanmıyorum alabileceğini,başa gelicek adam gibi partide göremiyorum

oy verilcek parti yok bence şuan

0|1
    0|1
    • keınlıkle katılıyorum sana hadı bunlar gıttı.kılcdaroğlu ve saz ekıbı ya da cakma kurtlar vadısı takımı mhp mı bu uşkeyı yonetecek .bana gore ne olduysa oldu bu partıyle devam edeılmelı her degısım ulkeye cıddı zarar verır .

• Çakma kurtlar vadisi dediğin parti bir gelsinde gör ülkemizi herkes rahatlamıyor mu ;)

• gs lı oldugun ıcın ben susım dıyorum:)kan rengımız aynı sankı

• Feto Bilir asdfg

1|2
    0|0
  • Ak parti bitik. Toparlanmaları güç.

0|3
    0|2
  • Önümüzde seçim var hem de az zamanda kalmadı yani AKP bitti diyebiliriz...

0|2
    0|0
  • aynı tas aynı hamam onların prestiji cemaati karşılarına almakla tükendi..

0|2
    0|1
  • müneccim değilim.

her şeyin hayırlısı.

0|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 17

• bana göre başa getırdıklerımız bızım yansımalarımızdır .turk mılletının bu varoş zıhnıyetı degısmedıkce .ahmet gıder mehmet gelır herkes dumenını cevırır.gecmıs hukumetlerıde görduk .batan horumlanan bankalar hayalı ıhracatlar .rusvet her kurumda para vermeden ıs yaptıran varmıydı trafık polıslerıne para vermeden gecen varmıydı ..bu ulkenın basına turkıyeye hızmet verıcem dıye gecen var mıkı durustluk beklneyor.oraya cebını doldurmek ıcın aday hepsı.bırı bunu mılııyetcılık ayagına yapıyo bırı cagdaslık bırı dın .sonucta amac aynı.o yuzden bız nezaman kı ustsevıyelerde dusunmeye baslar .ıdeolojık dusunmez .hata yapan kendı taraf partımız dahı olsa ses cıkarmzssak daha cokk mılyar dolarlar sırtımızdan gecer gıder .

0|1
    0|0
  • Adaleti engelleme ve halkı Kandırma Partisi

0|1
    1|0
  • Ak dediler Kara çıktı :))

0|3
    0|0
  • Uzmanlık alanım sosyolojik olaylar ve analizler olduğundan bu konu tam bana göre olsa gerek. Bu konuya değinmeden evvel, bir kaç anektodumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Reel politik ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Çünkü toplum genel kanaatları ve değer yargıları, coğrafik ve iklimin o yerel bölgedeki yaşayan canlılar üzerindeki etkisi, kişilerin ve kişilerarası iletişimin zenginliği ve kalitesi, genç nüfus/okumuş nüfus/olgun nüfusun fizibilitesi, son olarak dünyaya meselelerine bakış açısı/algı kabiliyeti/yorumlayabilme kapasitesi ve ekleyeceğim bir madde gibi bir çok etken vardır.

Birincil olarak medyadan konuya giriş yapmak istiyorum. Kitle iletişim araçlarının hızına yetişemediğimiz bir çağı yaşıyoruz. Bu imkan ve kabiliyeti olanak sağlayan en büyük varlığımız ise bilişim sistemleri ve mimarileridir. İnternet bu sistemlerin birbiriyle irtibatının sağlanmasında ana kaidesini oluşturmaktadır. Öyle ki, alışverişten iletişime haberden spora her türlü gündeme rahat ulaşır olduk, hatta internetten bakkala ekmek siparişi verir hale geldik, bu ne demek oluyor? Zamanın bile yetişemediği bilgi/iletişim yani bilişim sistemlerinin esiri insanlar okuduklarına inanır hale geldik. Yani medyaya büyük güven besler olduk, doğru mu? Bence hayır. Çünkü medya yanıltır, olmayan bir şeyi olmuş gibi, olan bir şeyi de olmamış gibi gösteriyor. Kişilere sorgulama imkanı bırakmadan izahat üstüne izahat yaparak karşısındaki skolastik felsefeyle yetiştirilmiş/sorgulama yeteneği olmayan kişi yanına çekmeye çalışıyor ve bunda da çok başarılı oluyor. Örneğin 2003 yılında Irak'a girişilen savaşta her şey öyle toz pembe gösterilmişti ki, buna koskoca hükümetler dahi inandırılmıştı ki işin hiç de öyle olmadığını 2005 yılında öğrenmiştik. Yani MEDYA YANILTIR.

Gel gelelim ikincil konu insan ve insani güdüler. Allah yeryüzünde kendisinin halifesi olarak insanı yaratacağını söylediğinde melekleri "yeryüzünde azacak, kan dökecek, kötülükler yapıp günahlar işleyecek bir canlı mı yaratacaksın" diye sordular. Allah meleklerine dönerek "Ben sizin bilmediğinizi bilirim" demişti. Evet, ilkel beyni ile hareket eden insan hayvandan farksızdır. Kötülük yapmaya meyillidir. Çünkü içeriğinde nefs denen kendinden farklı 4 boyutlu bir canlı ile yaşamaktadır. Onun esiri olduğu takdirde hayvanlaşarak güdülerinin kendisine gösterdiği yolda ilerlemektedir. Anarşist ruhlu ve saldırgan insan tipi buna örnektir. Peki ilkel benlik nasıl aşılır, kendi gibi olan insana saygı duymakla ve onun duygu düşüncelerine değer vermekle olabilir. İşte bu orjinden kuvvet alarak kişilerin son yüzyılda siyasal kararları ve siyasi karakterleri belirmeye başladı. Son yüzyılda siyasal kavramlar/literatür o denli bir değişim yaşadı ki, bundan 5 yıl önce ne yaşandı, bitti kimse umursamaz oldu. Yani balık hafızasıyla günü gününe değerlendiren bir moda girdik.

Medya günü günü yaşayan insanları kolay kandırabilen ve yanıltan bir erkiyet durumuna dönüştü.

---Karakter Hakkı Yetmediğinden Devam Edecek---

0|0
    0|0
    • Sence tamamen öyle mi?

• Bu yerde en iyi cevap seçmemi istemiyorsan bende başka bir yerde seçerim.

• Tamamen kendi entelektüel bilgim ve becerimle yazdım ve zevkle paylaştım.

Teşekkür ederim, mahçup ettiniz.

• şu cemaatler ülkemizin geleceğini belirlememesi gerekiyor emperyalist güçler her konuda benim dediğim olacak diyorrr

bu bahçeli ve kılıçdaroğlu ile bunlar 1000 yıl daha iktidarda kalırlar söylym sana ben

0|0
    1|0
    • Pek sanmam.

• bak görrrr seçim olsunn yine akp ye oy verecek milletttt ama bunun tek sebebi devlet bahçelidir

bedava iktidar istiyorlar ne miting yapıyorlar nede başka birşey hiç meydanlarda görüyormusun sen bunları öyle bedava iktidar yokkkk

chp yi hiç saymıyorıum çünkü asıl chp lilier kesinlikle oy vermeyeceklerini biliyorum vede toplum tabakasından asla oy alamayacaklarında biliyoruım

• Seçimle yıkamayacaklarını anladıkları için bu şekilde yıpratma çabsı içerisindeler ama artık halk bu oyunlara gelmiyor maalesef sandıkta cevabını veriyor 11 yıldır.. Bu seçimdede Ak parti güçlenerek çıkacaktır..

0|1
    1|2
  • Okyanuslarin ötesindrn talimat geldi aga. Eeeee bu cemaatinde devletin ust duzeyinde adamlari oldugundan kaos ortami yaratacaklar. Soylemedi demeyin eger bu parti dagilir yipranirsa yerine numan kurtulmuş gelir. Goruldugu uzeri human kurtulmus yeni kabinedede olmadigina gore muhtemel kurulaacak partinin joker adami. Hakkinizda hayirlisi olsun

0|0
    0|0
  • Allah bilir

1|2
    0|0
  • Bence daha çok güçlenerek çıkacaklar.

0|1
    0|1
  • 0|0
    0|0
  • adaletsiz bir partidir 2 defa savcı değiştirilmiştir hala şu partiye oy veren varsa bunlardan para alıyor olabilir

0|0
    0|0
  • AKP nin nerden geldiğini herkes az buçuk bilir yanlış yaptıklarını düşünüp geri dönüyorlar gibi ya da menfaatlerine uymayan işler görüp ayrılanlar var.

0|0
    0|0
  • fetumana beddua ettirmeyeceklerdi.

0|1
    1|0
  • ayakkabı kutusu partisi :)

0|2
    1|0
  • kimse bu ülkede kişilere oy vermiyor , ak partiye oy veriliyor.

1|0
    0|1
  • Hiç bişeyde olmaz ahanda burada yazıyorum ne yıkılır nede çöker..

0|0
    0|0
  • Bok yolu...

0|0
    0|1
Yükleniyor...