Tarihte yaşanmış en ilginç olay sizce nedir?

Yok artık dedirtecek cinsten olan olayları soruyorum... Sadece Türk tarihine bağlı kalmazsanız sevinirim.

İkinci sorum, tarihte çözülmesi gereken en büyük gizem hangisidir?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürk'ün 'Ölümümden 50 yıl sonra açın' dediği bir mektup var. 1988'de Kenan Evren tarafından o mektup açıldı ve önemli bir şey yok denilerek örtbas edildi. O mektupta ne yazıyordu, Atatürk'ün hangi öğütleri vardı?

Tarihte yaşanmış ilginç olaylar olarak; Kızıldeniz'in ikiye yarılarak Musa peygambere yol vermesini, Peygamberimizin de Ay'ın yarılması mucizesine tanık olmak isterdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Christine Chubbuck, canlı televizyon yayını sırasında intihar eden ilk ve tek televizyon muhabiri ünvanına sahip. 15 Temmuz 1974'te, yayının 8. dakikasında Chubbuck çıkardığı tabanca ile kendisini vurarak intihar etmişti.

0|1
    0|0
  • mısır piramitlerinin yapılışının çok gizemli olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Fatih'in gemileri karadan geçirmesi gayet ilginç ve zekice :)

0|1
    0|0
  • günümüzde kullanılan pillerin benzerinin mısır firavunlarının yaşadığı dönemde de kullanılarak elektrik üretilmesi. ikinci soruna cevap: mayaların yaptığı kristal kuru kafa

0|0
    0|0
  • İkinci soruya istinaden "Adolf Hittler'in bıyığı"

1|0
    0|0
  • Bence mitoloji nin çözümlenmesi aralarındaki gerçeklerin ayrıştırılması gerekir. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• çin seddi hala gizemli bi konu piramtlerde

0|1
    0|0
  • Yok artık dedirtecek olay; Vikinglerin 900'lü yıllarda Amerika kıtasına çıkması, ama yağmalanacak köy, şehir gibi yerleşim bulamayınca "Dönüp gidelim bari burada birşey yok" diyip dönüp tekrar Avrupaya gelmesi...

Çözülmesi gereken en büyük gizem; Etrüsk medeniyeti... Nereden geldikleri, kim oldukları belli olmayan özgün bir kavim. Onlardan kalan yazıtlarda Goth'lar tarafından tahrip edildi. Dilleri de çözülemiyor. Heralde sonsuza kadar gizemini koruyacak bir kavim.

0|0
    0|0
  • 1.si İstanbul'un fethi.21 yaşında adam İstanbulu fethediyor.

2.si Atatürk'ün Selanikten kalkıp gelip savaşıp plan yapıp kazanarak Türkiye Cumhuriyetini kurması.Daha ilginçi yok.

1|0
    0|1
  • 2.. sorun için "MU" adasını söyleyebilirim.

Bu bir kıta ama yok olmuş sular altında afrikadan büyük bir kara parçası ve medeniyetinin türk kökenli olduğu konusunda izler var.

link

0|0
    0|0
  • mısır piramitleri o çağda nasıl yapılmış hep merak ederdim..

çözülmesi gereken bir sırda hep kafamı kurcalamıstır. su h.z süleyman olayı ve tapınağı gibi bir şey varmış. eğer doğruysa çözülmesini isterdim..

0|0
    0|0
  • Napolyon Waterloo savaşı diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Amerikanın Japonya ya attığı atom bombaları. Belgeselde izlemiştim, bazı insanlar buharlaşarak ölmüşler...her aklıma geldiğinde lanet ediyorum A.B.D ye

0|0
    0|0
  • Köln Katedrali. 632 yıl sürmüş 1200lerde başlamış 1840 gibi bitmiş. demekki 1 kişi calısmıs o ölünce başka 1 kiişi

0|0
    0|0
Yükleniyor...