Türk halk devletleri birleşmeli mi

Hepimiz birleşsek eminim büyük bir süper güç oluşturulurdu.

Ama ortada bazı engeller var, kişilikler var.

0|0
2|24

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Öyle birleşmeler falan anca rüyada olur. Hiç bir ülke başka bir ülkenin egemenliği altına girmek istemez.

0|1
    1|0
    • Avrupa birliğinin , Türk birliği ne var bu ideolojide ?

• Sorunuzun olayı budur yani, kişilikleri geçtiğinizde dahi hiç bir ülke böyle bir durumu istemez. Güçlenmeyi engeller, sen ülke olarak dıştan almayı bırakıp üretkenliğe geçtiğinde süper güç olmaya adım atabilirsin lakin bu halde zıt ülkeden aldığın kaynak kesilirse kendi içinde yok olursun.

• Türkçüler istiyor ama engel olanlar çok onlar da Türk kökenli değiler o yüzden saymıyorum onların ne düşündüğünün bir önemi yok!

• arkadaşlar bence türk ırkından olanlar birleşmeli ama arap soyundan gelen dinarlarımızla birleşmemizi pek mantıklı bulmuyorum nedenine gelirsek arap devletlerinin soyu emevilere dayanmaktadır buda kısaca şöyle izah edilir;

dinlerini kendi çıkarları için kullanmaktadırlar yani kendi ırklarını üstün görerek diğer ırktan ve mezhepten olanlara pek dost canlısı davranmıyacaklardır tarihimizde bu olaylar yaşanmıştır. bunun sebebi iste biz islamiyeti abbasilerden kabul gördük ve bilirsiniz tarihde abbasilere yardım ederek onların gönüllerini feth ettik bu sayede halifeliği bizlere yani osmanlı devletine verdiler osmanlı yıkılmış olsada halifelik osmanlıdan kalan türkiye ye verilmiş bulunmaktadır.

bir diğer husus olan türk soydaşlarımızla birlik kurmaya gelirsek bence yapılması gereken bir olgudur. çünkü türkün türkten başka dostu yoktur. bu olaylar zincirlemesine dayanırsak birazda tarihden ilgiliysek ne demek isteğimi rahatça anlarsınız hadi eyw.

0|0
    0|0
  • Turancılık akımı mı diyosun yani ? denenmişti zamanında olmadı

0|2
    0|0
    • Engeller var, karşılar bizim birleşimimize.

• biliyorsun günümüzde uygulanan Batıcılık oldukça Turancılık uygulanamaz . Eğer Tüm türkler birleşmeye kalkarsa bu sefer azınlıklar ayaklanıp isyanlar çıkar.

• Kızılelma ülküsüne “tehlikeli maceracılık” diyenler, bugünkü Araplar ile Yahudiler’e bakıp düşünmelidirler. Hele Yahudiler 2000 yıl önce kaybettikleri vatanlarını yeniden ele geçirmek ve yalnız kitaplarda kalmış olan İbrani dilini diriltip bir konuşma dili haline getirmek uğrundaki çalışmaları ile dünyaya örnek olmuşlardır.

-Hüseyin Nihâl Atsız

1|1
    0|0
    • O topraklar zaten bizimdir sadece birleşmiyoruz. Birleşsek iyi olurdu süper güç olurduk.

• Benim amacım haritanın yarısının Türk olarak gösterilmesi ve yahut süper güç olmak değil. Soydaşlarımla aynı sınırlar içerisinde özgürce yaşayabilmek için Pan-Türkizm'i savunuyorum. Bunun bir yan etkisi olarak Süper güç olacağız zaten.

• Biz ölürüz Türklük baki kalır

2|1
    0|0
  • önce sahte ümmetçileri aradan çekelim

0|1
    0|0
  • uzaya çıkabildik mi, aya ulaşabildik mi ? otomobilimizi bile yapamıyoruz ..

0|1
    1|0
    • Geçmişe bir göz at derim. Dünya ya hakim olan bizdik. Buarada ricky martin ne ayak ? gay olduğunu açıklamadan önce idolümdü o benim.

• evet dünyaya hakim olan bizdik .. bugün iş bulamıyoruz . aldın mı cevabını ?

• Biz zaten biriz. Ama eksiklikler çok tabi giderilmesi lazım.

0|0
    0|0
    • Giderilecek daha çok şeyler var, ama biz ona nezaman şahit oluruz merak konusu.

• Tam destek... 5*

1|0
    0|0
  • birleşmeyi iyi yapa bilrsek ozaman dünyanın tek gücü biz olbilrdik

1|0
    1|0
  • Bütün Türkî cumhuriyetler birleşmeli. Ama bu birleşmenin başı Türkiye olmalıdır. Çünkü Türk devletleri arasında en ileri en iyi en kültürlüsü en medenisi Türkiye'dir. İnşAllah Türk-İslam yayılacak!

0|0
    0|0
    • Adam akıllı bir lider olacak. Türkçü düşünecek , din bir müddet arka plan da olmalı. Hedefe ulaşına din de olur, o da olur buda olur.

• evet birleşmeli kesinlikle!hem de acilen!Azerbaycan,Kırgızistan Kazakistan ve diğerleri...Arada gürcistan'la ermenistan var onları da attırıver gitsin:))))"Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık!"diyen zihniyete karşı.Türk milliyetçiliğni ayaklar altına alan bir zihniyet Türk olamaz zaten...olmadığını da biz biliyoruz:)))konuşturmayın nan beni KS çöker çok şey var:)))5 yıldız...

0|0
    0|0
  • islam devletleri birleşmeli kukla yönetimlerle değil

gerçek liderler ile

0|0
    0|0
    • Sadece Türk devletleri diyorum.

• benim sizin fikrinize saygı duymadığımı nereden çıkarttınızki?

karşı gelemezsin! bu nasıl fikirdirki kimse karşı gelmesin

bir düşünce ortaya çıktığında muhakkak karşı düşüncede olacaktır

zaten böyle olmasa herkes aynı şeyleri düşünür aynı elbiseleri giyer

aynı renkleri beğenir herşey aynı olmazmıydı...

sen hiç bir çayırda hepsi aynı renk çiçekler gördünmü?

ne kadar çok renk olursa o kadar güzel olur

tıpkı Türk ve diğerleri gibi.

uzatmayalım istersenizseviyeliforumunuz içinteşekkürederimiyigecler

• Güzel kardeşim siz biz mevzusu elbette yok. Sadece bir görüş farklılığı var. Memeleket genel olarak dindar kesim ve atatürkçü kesim olarka günümüzde epey kutuplaşmış durumda. Lakin gel gelelim ikisi de aynı bokun suyu. Her iki tarafta şekilci. Bir taraf türbanı en büyük fazilet sayar öbür taraf mini etek giymeyi modernlik sayar. Esasın da iki tarınfa genel olarak ne dinden haberi var ne modernlikten. İki tarafın sempatizanları sizin gibi ancak sanal ortamda saçma tartışmalara girerler.

• Hangi devletlerle birleşeceğiz? Kıbrısı tanıyan bir tane Türk devleti tanıyormusun Türkiye hariç?

Küçük bir ada parçasını bile tanımaya tırsan devletlerle birleşip ne yapacağız?

0|1
    0|0
  • Aklıma Sarıkamış Harekatını ve 90 bin şehiti getirdin nedense ... Birleşmeli ama ne yazıkki şuan için hayalden öte değil bu düşüncemiz

0|0
    0|0
  • birlessek bu durumda en cok zarar görecek ulke biz olurduk

istemezdim birlesmeyi

belki kıbrısı ilce olarak alırdık bu yeter

cok kucuk bir ihtimal azerbaycan turkleriyle belki oda

0|0
    0|0
  • birleştirirlermi diyecem ama kimse engel olamaz sadece içlerinde bunu yapmaya çalışacak adam yok

0|1
    0|0
    • Öyle birisi çıktığında zafer bizimdir diyorum. ;)

• işte o imkansız demişya ingiliz yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir o da şansımıza türklere nasip oldu diye daha çok bekleriz bide atamın bir lafı var hala biri gelipte bizi kurtarsın diye bekliyosanız ben size bişey öğretememişim ne kadar haklı adam baksana nelere umut bağlıyoruz

• tanımıom etmıom senı ama sırf bu nıck ve dusunce ıle hayallerımın kadınısın dını gorusun ne acaba :)

0|0
    0|0
    • Napıcaksın dini görüşümü ? herşeyden evvel bir Türküm.

• Ya yok yanlis anladin merak ettim sadece atara gelme bende turk oglu turkum asena :)

• Yine yolsuzluk yaparız :D bence dünyada tek ülke olmalı eyaletlerle yönetilmeli

0|0
    0|0
    • Neden yapalım ? :) Türkler okadar aciz mi . Eyaletlerle yönetilsek bizim sabrımız taşar hele ki bizim gibi koyu milliyetci bir toplum ;)

• Ben Türk ırkına laf edildimi hemen karsılıgını veririm öyle millet gibi susmam fakat Türklerde az değil yalan dolan hile hurda fazla o yüzden bir milliyetciliğim yok iyi insanlar olmalı yurtdısında Türkleri abaza görüyorlar ki haklılar ben onlarla aynı ırktan olmakla utanıyorum

• bu soruyu ben ilkokulda sorduydum öğretmenime .

0|0
    0|0
  • tüm türkler birleşse ne olacak sömürü yine devam edecek halk yine aç olacak

1|0
    1|0
  • bi bitmediniz çakma ziya gökalplar

0|1
    1|0
    • Bitmiyoruz dimdik ayaktayız! ben bu düşüncemden vazgeçmicem asla!

• kız değil misin ne demeliydim nesi itici ? Neyse sana tatlı rüyalar

• Rüya değil benimkisi, zamanı gelince birleşeceğiz ! ;)

• Bilmem sizin kararınız :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 0|1
    0|0
    • Karşı oldukları için. Birleşim olsa haritanın yarısı Türk olarak gösterilir bunu yediremezler kendilerine ;)

• Üstteki akp'lileri aldırma sen :)

• birleşilmesinin bir mânası yok bence...

0|0
    0|1
    • Türkçü-Milliyetçi değilsindir, o yüzden doğal karşılıyorum düşünceni. Ama bana sorarsan bir manası var.

• :D peki böyle iyi bir yaklaşımda olduğundan ötürü saygı duyuyorum bişey demiyorum :)

Yükleniyor...