Bestem'i İstiyorlar güveneyim mi sizce?

Arkadaşlar sıradan bir vatandaşım ünlü falan değilim..yaklaşık 21 senedir yani 5 yaşımdan beri beste yapar, kendimce çalar söylerim hobi olarak. Geçenlerde bir siteye bestemi gönderdim, ünlü bir müzik şirketi..Bu akşam aradılar ve görüşmek istediklerini, şarkımı almak istediklerini ve diğer bestelerimi de dinlemek istediklerini, ayrıca sesimi de çok beğendiklerini söylediler.. fakat gitarist olan bir arkadaşım güvenmeme mi lisansım olmadığı için 3-5 bin verip göndereceklerini ve bestenin sahibi olduğumda halde adımın kullanılmayacağını söyledi.biliyorsunuz besteye ihtiyaç bitmiyor ama ses bir çok kişide var ve günümüzde ses yetmiyor şarkıcı olmak için!. sizce ne yapmalıyım bu durumda? öyle zengin birisi değilim, öğrenciyim son senem öğretmenlik için yani orta ayarda durumum..yıllardır duran bu besteleri sizce böyle ufak miktarlara satmalı mıyım yoksa bekletmeli miyim? kafam karışık açıkçası.. 1 sene sonra şarkımla birileri milyarlar kazanırsa pişman da olabilirim :)

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bak arkadaşın doğru söylemiş bende bu piyasanın içindeyim besteni kaydet bir stüdyoda sonra git noterden kağıt al bestenin sana ait olduğuna dahil sonra satarsın çok isterlerse öyle bişey olursada açarsın davanı kağıt elinde zaten senin olduğuna dahil hiç bir sıkıntı kalmaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Prosedürünü çok iyi bilmem ama noterden onaylatman senin için iyi olacaktır. Ama bu süreç nasıl işler nasıl olur bilmiyorum. O ki emek vermişsin emeğinin karşılığındaki değeride sen biçmelisin

1|0
    0|0
  • Bence git görüş. Ufak ufak başlıcaksın böyle işlere. Hakkın yenicek orası ayrı ama böyle sektörlerde kimlerin kimlerin hakkı yeniyo. 1 beste 2 beste derken seninle profesyonel bir anlaşma sağlarlar sonunda senin otorup onlarla konuşman gerekir, şüphelerinii, isteklerini dile getir onlara karşı ki kolay lokma olucağını anlamasınlar. Biraz kendini ağırdan sat derim. Kafana yatmayan bişey olursada kabul etme derim ve çok kişiye kulak asma kararlarını kendin ver. Hayırlısı nasılsa öyle olmasını dilerim

1|0
    0|0
  • Beste derken bunu mutlaka solfeje alın ya da aldırın.ikinci bir bilirkişiye dinletin ve onayını aldıktan sonra yazılı şekilde dökümleyin.buraya kadar mis gibi .Sonraki adım süreç gerektiriyor sanırım noterde. Şirket ya da şahıs bu besteyi almak istiyorsa şartlara razı gelir bence.çünkü sanatcısı dinlemişltir mutlaka ya da bestenizin müstakbel güftekarı istemiştir.Eserinizin haklarını üzerinize aldıktan sonra çitayı yüksek tut eserin için.onuda ulasabildiğin bir sanatının menajerine rica et eminim ki yardımcı olurlar en azından fiyatların nerede basladıgını bittiğini bilseniz size ışık olur.Yolunuz açık olsun

1|0
    0|0
  • Msg ya da mesam gibi meslek birliklerine üye olabilirsin.. Notere tastikletmekte akıllıca olur :)

1|0
    0|0
  • Lisans almak için ne yapmak gerekiyor? Önce lisans almayı denesen, maden sensin zira..

1|0
    0|0
  • Patent veya telif hakkini üstüne al

1|0
    0|0
  • yüzyüze görüşmek daha iyi derim

1|0
    0|0
  • sende milyarlar karşılığı sat alan alır almayannda mk

1|0
    0|0
  • hangi siteye gönderdin merak ettim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Nasıl oluyo bu isler ya bende beste yapiyorum da öyle kafama gore hobi niyetinde.nasil gonderdin biraz anlatir misin ? Hangi site bu ?

1|0
    0|0
    • kaydedilmiş besteni gönderiyorsun gitarla ya da piyanoyla..site ismi veremem ama google a yazarsan çıkar.

• ben hiç anlamam bu işlerden ama bence içinden geçeni yap

1|0
    0|0
  • bana ver hiç duyulmadık sesimle yıldızım parlasın

1|0
    0|0
Yükleniyor...