2. öğretim(gece eğitimi) diploması olanlar yurtdışı firmalarda çalışabilir mi?

Yakında mezun olacağım fakat böyle bir duyum aldım ki, 2. öğretimlerde yabancı dil eğitimi olmadığından yabancı şirketler tarafından kabul görülmeyip çalışılmıyor diye. Ancak yabancı ülkelerdeki türk firmalarda çalışabilrmişiz. Böyle birşey var mı? Bilgisi olan var mı? (Karadeniz Teknik Üniv. İnşaat Müh. Bölümündeyim)

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• bilgim yok ama çalışılmaması saçma olur.

ing kursuna giderek o diplomanı tamamlayabilirsin bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İngilizce kurslarına vs giderek ingilizceni iyi bir seviyeye getirebilirsin. Bu da alınmaman iiçn olan engeli kaldırır ortadan

0|0
    0|0
    • İngilizcem gayet iyi durumuda o yönden sıkıntım yok fakat bu şey gibi oldu , mesela; Tecrübeli bir inşaat ustasının yeni işe başlamış inşaat mühendisinden çok bilgisi olabilir fakat inşaat mühendisi olarak çalışamaz.

Erkekler Ne Diyor 1

• türkiye'de iş buldun da yabancısı kaldı. kim gaz veriyor size anlamadım ki. hocalarınız mı?

0|0
    0|0
    • Türkiyedeki firmaların çalışan mühendislerine verdiği komik rakamlardan sonra nedense sıcak bakamıyorum burada çalışmaya.. Herkes kendi değerini kendisi belirler. Kimsenin gaz vermesine de gerek yok bu konuda. Bu ülkede 2-3 bin lira alacağıma yurtdışında daha yüksek maaş ile çalışmayı yeğlerim. Mesleki ingilizceyi ve gerekli programları öğrenip kendini geliştirdikten sonra yurtdışında çalışmamak için bir sebep görmüyorum

Yükleniyor...