Atatürkün annesi Konyalıydı, babası da öyle miydi?

Baba tarafıdanda mı Konyalıydı? babası Aydınlı olabilir mi?

Atatürkü severim . Sadece köklerinede ilgileniyorum severim onu.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• fark etmez benim için hangi vilayetten olduğu neticede bana ve ırkıma kazandırdığı onu gözümde yüce yapar..

1|0
    0|0
    • Babası Aydınlı olabilir mi diye soruyorum

• öyleki atatürk şimdiye kadar türk milleti ve ırkı hakkında en kapsamlı araştırmayı yaptırmış destek vermiş ilk kişidir..türk dil tarih enst. ve türk dil kurumu gibi birçok organizasyonunda kurucusudur. birçok teoriyi araştıdıp gün ışıgına çıkarmıştır..sümerlerin ve etilerin türk olduğundan tutunda.. iskavdinav vikinglerin türk lüğüne kadar..

• Türkçü olmuştur zaten daima. Adı üstünde Atatürk :)

• Avustralya kökleri.

1|0
    3|1
  • baba tarafından makedon göçmeni selanike makedonyadan gelmişler dedesinin evi falan çıkmıştı yani muhacirler

1|0
    0|0
    • Evet ama kökleri Konya mış , Muhacirler de Türktür , ama kesin net bilgi anne de baba da Yörük Türkmenlerinden oluşu doğru olanı.

• zaten yörükler

• babası karaman yörük türkmenlerindendi

1|0
    0|0
  • eğer derinlemesine araştırma yaparsak Atatürk ün bize öğretilen kişiler annesi ve babası değildir

0|0
    3|1
    • Atatürkün annesi nin Zübeyde hanım , ve de babasının Ali rıza efendi olması ve öz be öz Türk olması. Ve annelerinin belli olmayan bazı osmlı padişahları gibi o çocuğu olmaması koyuyor tabi sana!

• tarih hakkında bilgimiz var çok şükür senin tarihçiler dediğin adamlar atatürke her iftirayı atan dinci yobaz görüntüsündeki mason yahudi hizmetkarları ise evet sen haklısın..ama kardeşim atatürke ilk çirkin ihtirayı atan türkiyede ilk atatürke babası belli değil diyen adam kim mearak ediyormuzun sana kim olduğunu link atayım işte bu adamların sözüne itibar ediyorsunuz deli raporu alıp kendini isa sanan adamların.. link

• o zaman atatürk ailesi hakkın da bilgi versen akrabaları hakkın da geniş bir bilgi versene

Kızlar Ne Diyor 4

• ikiside konya yöresinden. ailesi zamanında osmanlı'nin politakalarıyla göç ettirildi

2|0
    0|1
    • annesinden emindim zaten, babasıda öyle ozaman konya dan ikiside , teşekkürüler

• baskülger1 in cevabı özellikle -.-

• xper kasıyor ablası

• Ikiside Konya-karaman

1|0
    0|0
  • Bende Yörük Türkmen soyluyum aynen Atatürk gibi , bundan daha gurur verici bişey yok <3

Atam benim.

1|1
    1|0
  • Atamızın hem annesi hem babası Sarıkeçili yörüklerinden. Balkanların fethinden sonra Konya yöresinden göç ederek Selanik yöresine yerleşmişler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...