Arkadaşlar ne tür kitaplar okursunuz ?

Daha çok konusu mu ilginizi çeker yoksa yazarı mı ?

Son olarak çok beğendiğiniz bir kaç kitabı paylaşabilir misiniz ?

Güncellemeler:
Ben bir Ahmet Ümit hayranıyım diyebilirim aslında.. Polisiye kitaplarını okuyorum. Ahmet Ümit'in bütün kitaplarını da önerebilirim. Konusu aşk olan kitapları pek sevmiyorum ama Neva'yı önerebilirim. Teşekkürler cevaplar için.

0|0
21|43

En İyi Erkek Görüşü

• Veba

Albert Camus, Nedret Tanyolaç Öztokat

Can Yayınları

Stokta

Dönüşüm

Franz Kafka, Ahmet Cemal

Can Yayınları

Stokta

Yüzyıllık Yalnızlık

Seçkin Selvi, Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Stokta

Biraz önce sipariş ettiğim kitapların bir kısmı.

3|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 42

• Genelde kişisel gelişim kitapları...duygusal iletişim ve beden dili(dr.orhan erdem),insanları tanıma sanatı (oğuz saygın),60 saniyede terapi (arnold a.lazarus),içe dönük konuşmanın gücü (shad helmstetter),tek şişman beyniniz(yasemin soysal),%100 düşünce gücü (jack ensıng addıngton) gibi ...

1|0
    0|1
  • edebi kitaplardan nefret ederim

genelde felsefi kitaplar okurum

edebiyata dahil olan fakat felsefeye daha yakın sadece 2 kitap okudum (çocukken okuduğumuz yaprak dökümü çalıkuşu vs tarzı kitaplar dışında )

babalar ve oğullar - çok beğendim nikimin kaynağını oluşturur oradaki bazarov karakteri, ilk nihilistik roman

ve nietzsche ağladığında bu da kısmen felsefi

diğerleri de genel anlamıyla piskanaliz ve felsefi

bir de kutsal kabul edilen kuran tevrat incil ve kuran tefsiri niteliğinde risale i nurları okudum

1|0
    0|1
  • Tarih daha çok, ayrıca profil resminde çkk tatlı :)

1|0
    0|1
  • Iskender Pala'nin bütün kitaplarını tavsiye ederim son kitabı Efsane harika bir tarihi roman ve dili son derece sade bu kitabında Iskender Pala üslubu biraz uzak

1|0
    0|0
  • Çoğunlukla okuduğum kitapların sıralaması;

Kur'an-ı Kerim ve Meâli; yıllardır haftada bir.

Tasavvufi Kitaplar,

Nöropsikolojik,

Sosyolojik,

Antropolojik,

Tarih ve

Felsefi kitapları okumayı seviyorum.

2|0
    0|0
  • konusu önemlidir.en cik polisiye ve korku kitaplari severim. En sevdiklerim Bulgakov'un Master ve Margarita, Çingiz Abdullayevin bütün kitaplari, Jül Vern - Esrarlı ada ve Arthur Conan Doyle - Sherlock

1|0
    0|0
  • en uzun gece AHMET ALTANN.. aksam gunesı RESAT NURI GUNTEKIN.. bozkurtların olumu bozkurtların dırılısı H.NIHAL ATSIZ.. kesınlıkle tavsıye edebılırım

1|0
    0|0
  • Dünyada kitap okuma oranı en düşük ülkelerden birinin vatandaşı olarak bu duruma çok üzülen biriyim. Kitap okumayı çok ama çok istiyorum ama tarih kitapları hariç hiiççç bir kitap ben de sürükleyici bir his uyandırmıyor. Evim üç beş sayfası okunup bırakılmış kitaplarla dolu :( Ama aynı şey tarih kitapları için geçerli değil üç günde Dünyanın İlk Günü isimli kitabı bitirmiştim. Kaptan Paşanın Seyir Defteri iki günümü aldı. Ama yok yok yok başka kitap okuyamıyorum arkadaş :D

1|0
    0|0
    • Bende hiç Tarih kitapları okuyamıyorum daha doğrusu ilgimi çeken veya öneren olmadı merakla devamını getireyim. Çok beğendiğin tavsiye edebileceğin var mı ?

• Tamam teşekkür ederim okuyacağım

• ben teşekkür ederim. Keyif alırsın umarım

• Sofinin Dünyasi yazari Jostein Gaarder felsefe tarihi üzerine bir kitap. zihin gücünü en iyi caliştiran kitaplardan birisidir... tüm felsefe akimlarini anlatiyor kitap. insan romani okudugunda gercekten kendini romanin içinde yaşiyor gibi hissediyor... eger felsefe tarihi seversen kesinlikle tavsiye ederim

1|0
    0|3
  • Tarih, Politika...

Sinan Meydan son zamanlarda çok ilgimi çekiyor.

1|0
    0|1
  • Olasılıksız- adam fawer

Limitsiz yaşam - nick vujacic ( nick kolları bacakları olmayan bir iinsan ve bu kitapta hayata nasıl tutunduğunu anlatıyor. Şükretmeyi öğreten bir kitap. Herkes okumalı. )

1|0
    0|0
    • Olasılıksız kitabını okudum Nava karakterini çok beğenmiştim. Hatta hayran kaldım diyebilirim :)

• evet bana da başı sıkıcı gelmişti ama iyi ki bırakmamışım ... herkese öyle olmuş

• daha çok yazar ilgimi çeker tabi konu da önemli iskender pala okuırum ben genelde .. en son od okudum ..

2|0
    0|0
  • Bize de Çekmek Düştü-Ahmet KURUCAN

1|1
    0|0
  • Genelde fantastik.

1|0
    0|2
  • rus okuyacaksın rus.

dostoyu,puşkini,gogolu ,tolstoyu kesinlikle okuyacaksın

paulo coelho,kafka,bukowski...

1|0
    0|0
  • Dini kitaplar vazgeçilmezimdir ...

2|0
    0|0
  • poliseye okuyorsan tess gerritsen i tahsiye edebilirim birde jean christophe grangenin kitapları okuyabilirsin ilgini çekecektir :D

1|0
    0|0
  • Beyoğlu Rapsodisi ve Bir ses böler geceyi çok hoşuma gitmişti benimde :)

1|0
    0|0
  • Dan Brown un tüm kitaplari adam fawerin olasılıksiz başta olmak üzere onunda tüm kitaplari.

1|0
    0|1
  • necip fazıl ve ismet özel.

1|0
    0|1
  • tarih konulu herşey ya da fantastik

1|0
    0|1
  • Ahmed Hulusi beyin kitaplarını severek okurum

1|0
    0|1
  • Tarihi ve fantastik.

1|0
    0|1
  • Sen romandan anlamıyorsun

1|1
    1|1
    • Sevmek mi? Şaka mı? Ben Ahmet Ümit'i sevsem ne? Sevmesem ne? Bana ne adamdan. Ben yazılarına bakarım. Yazdıkları şey, roman değil en başta. Sen bunun farkına var önce

• Sen benim sorumu okuyup doğru cevap ver önce. Ben sevdiğiniz bir kitabı paylasmanizi istedim. Ve Ahmet Ümit okuru olduğumu söyledim. Senin vereceğin cevap bu değil.

• Tarih okurum genellikle ..

1|0
    0|0
  • daha cok konusu macera filan ama son olarak bay pipo vardı on okudum

1|0
    0|0
  • kişisel gelişim, psikoloji kitapları ve teknoloji bilim dergilerini takip ederim.

1|0
    0|1
  • Tarih

Türk tarihi

siyasi tarih

kendi ideolojim olan tarihi siyasi kitaplar...

1|0
    0|0
  • Dünya klasikleri tercihimdir. Özellikle Rus yazarlar.

1|0
    0|0
  • Einstein'ın sırrı çok guzel

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 21

• yazarına bakmam hiç. direk konusu içeriğine bakarım. kırmızı başlıklı kız ağlıyor güzeldi. kayıp gül de öyle.

1|0
    0|0
  • Hikaye, Roman tarzında yaşanmış ve yaşanması mümkün olan yazılara ait kitapları seve seve okurum.. :)

1|0
    0|0
  • konusu ve yazarı aynı önemlilik derecesinde bence konu ve yazarın anlatım dili akıcı olmazsa okumak biraz zorlaşıyo ya da ben öyle düşünüyorum asmaça,nar ağacı ,empati...

1|0
    0|0
  • Dünya klasikleri, dini, tasavvufi, tarihi, macera, fantastik...

Bunları tavsiye ederim;

-Sol Ayağım - Christy Brown

-Uçurtma Avcısı

-Bir Dilekle Başladı Her Şey - Debbie Macomber

-Dil Belası – İmam Gazali

Aklıma bunlar geldi :)

1|0
    0|0
  • Bir arkadaşımın şiddetli tavsiyesiyle okuduğum kitabı sana öneriyorum.Üstat Sabahattin Ali'den Kürk Mantolu Madonna. Okuyupta hayran olmayacak bir insan düşünemiyorum.Her kitapseverin okuması gereken bir kitap.Kitapların ruhu vardır ve bu ruh hem konusu hem yazarı hem de diliyle bir bütündür.Benim ilgimi üslup çeker.

1|0
    0|0
  • Yazari yahut konusundan daha cok anlatimi onenlisi o yuzden kitap alirken herhangi bir sayfasina bakar okur oyle karar veririm

1|0
    0|0
  • aşk romanı severim ya da fantastik olmalı

1|0
    0|1
  • konuya bakarım daha çok.. ama belli yazarlarım vardır onları hiç kaçırmam:) bir psikiyatristin gizli defteri güzeldi:) en son bunu okudum..

1|0
    0|1
  • Uçurtma Avcısı... Yeni okudum... Gayet başarılı...

1|0
    0|0
  • türk yazar pek okumuyorum, çünkü güzel gelmiyor. dan brown, stephen king candır. onun dışında genelde felsefe falan okuyorum. şu an yılmaz özdil okuyorum ama, hiç siyasi içerikli bir kitaptan bu kadar zevk almamıştım. :)

1|0
    0|0
  • kişisel gelişim , ekonomi , otobiyografi

1|0
    0|1
  • Konusu ilgimi çeker aşk.. macera

1|0
    0|0
  • Gülünün solduğu akşam-Erdal Öz

Hasretim Derin Uykularda Mahir Çayan-Vehbi Bardakçı

1|0
    0|0
  • Konusu ilgimi çeken her kitabı okurum.

Nazan Bekiroğlu - Lâ: Sonsuzluk Hecesi

1|0
    0|1
  • Polisiye roman seviyorum.

1|0
    0|1
  • ayşe kulin okumaya yeni başladım..gizli anların yolcusu ve boranın kitabı harikaaa

1|0
    0|0
  • soğuk kahve güzel diyorlar

1|0
    0|0
  • daha çok islami

1|0
    0|0
  • bir satanistin anıları 10 defa okudum ve hiç sıkılmadımmmmm

1|0
    0|0
  • rısale sadece rısala