Felsefeyi nasıl anlayacağım?

Felsefeyi sevmiyorum ve dolayısıyla felsefe ile ilgili dersleri anlamıyorum çok fazla filozof ve bu filozofların da çok fazla fikirleri var bütün bunları nasıl aklımda tutacağım ne kadar okusam da aklımda kalmıyor, hepsini ezberlemek bütün konuları anlamak gibi bir hedefim yok ama konuların bir kısmını anlayabilsem hiç fena olmaz. Ne yapsam da biraz anlayabilsem bu felsefeyi?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• sofie'nin dünyası nı okumanı tavsiye ederim... akımları cok güzel tanımlamalarla anlatıyor... yardımcı olacagına emnım...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Aslında çok zevkli bir konudan bahsediyorsun. Sanırım dersi çalışma yöntemini değiştirmelisin.

Filozofları anlamaya çalış. Tek tek ama. Google de arartırsan hepsine ait örnekler vardır. onları incelersen filozofu çözer ve çok keyif alırsın.

1|0
    0|0
  • Felsefe çok saçma bir daldır.Yani o derse kafanı yorma ama iyice de boşlama çünkü o dersi vemrek zorundasın

1|0
    1|0
  • her okudugun seyi neden niye ne ile sorgularsan ilgilenmeye baslaman kacınılmaz olacaktır

2|0
    0|0
  • Biraz sevmeye çalış felsefe zordur sevmessen eğer :/

1|0
    0|0
    • Sevemiyorum ne yazık ki, sınavda üç sayfa yazı yazıp 30 aldıktan sonra iyice nefret ettim felsefeden..

• fikirlerin ana temasını anlasan yeter.

1|0
    0|0
  • kendi felsefeni kendin oluştur.

0|0
    1|0
  • Kendi hayat felsefeni oluştur

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ezberlemeden anlamaya çalış. Hemen bütün filozoflar ya kendinden öncekileri eleştiriyor ya da onun fikirleri üzerine birşeyler ekliyor. Felsefe tarihi okursan en eski filozoftan başlayarak anlattığı için takip etmesi ve anlaması daha kolay oluyor. Sofi'nin Dünyası'nı okuyabilirsin mesela.

1|0
    0|0
Yükleniyor...