Kapat

Türk milletine mensup olmaktan gurur duyanlar kimler?

Eğer Türklüğünden utanan varsa sebebi nedir?Türk milletine mensup olmaktan gurur duyanlar kimler?

0|0
17|28

En İyi Erkek Görüşü

• Şükürler Olsun ki Türkiye Toprakları'nda Yaşayan Bir Kürt'üm.Benim İçin Irk Hiçbirşey.Önemli Olan Kardeşlik.Buraya Kürt Olduğumu Yazmaktan Çekindim.Eleştirilerin Hedefi Olurum Diye.Bir Kürt Olarak Ülkemi Ve Bütün Ülke Halkını Da Çok Ama Çok Seviyorum.Zamanında ülkeyi ele geçirmeye çalışan insanlara karşı beraberce ayakta durduk.Kimse Bu Ülkeyi Bölemez.Kimsenin Kimseye Üstünlüğü Yoktur.Üstünlük Takvadadır.Yaşasın Kardeşlik Birlik Ve Beraberlik.Rabbim Ülkemize Her Zaman Barış VE Huzur Getirsin.Amin

1|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 17

• Milletimden biri ırkcılık yaptığında şahsen utanıyorum... " Nasıl bir millet olmuşuz insanları iyi kötü diye değil de ırkınaa göre ayırıyoruz " diyorum... Onun dışında tabi ki gurur duyuyorum... Ama asıl meziyet insan olabilmekte.. O yüzden ' Ne mutlu İnsanım diyene '...

1|8
    2|2
    • Büyüdüklerinde onlarda öğrenir.

• Ne Mutlu Türk'üm Diyene.! ama ırkçı değilim. herkese saygım var Türk oluşumdan da gurur duyuyorum

1|5
    0|2
  • Avrupada yasayan biri olarak Türk olmaktan her zaman gurur duydum bu gururum anlatilmaz !

1|4
    1|2
  • Ben

1|6
    0|4
  • Tarih okudukça daha gurur duyuyorum.

1|5
    0|1
  • Şükürler olsun...

Hem TÜRK kızı oluşumdan hemde Müslüman oluşumdan gurur duyuyorum...

0|3
    0|0
  • NE MUTLU TURK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM YURT Disinda oturmama ragmen turklugumlee her daim gurur duyarm ve mutlu olurum ..

1|4
    0|3
  • ne gurur ne de utanç duyuyorum. çünkü seçmediğim bir şeyden gurur duymak mantıksız geliyor. insan olarak her milletin, her toplumun güzel ve kötü yönleri olduğunu, bunun da iklimden bitki örtüsüne, tarihten ekonomiye bir çok sebebi olduğunu biliyorum. ama bu ülkenin insanlarını ve kültürel zenginliğini seviyorum.

1|5
    0|4
    • yoo siyaha beyaz demeyecek kadar mantıklıyım sadece

• mantık dersi almamaışsın:)

• Gurur duyulmayacak gibi değil ki :)

0|5
    0|2
  • Yarı türküm ve tarihimize de bakınca gurur duyuyorum :) ama kim gurur duymaz ki milletiyle :)

0|5
    0|3
  • Çılgın Türkler :) gurur duyyorum tabiki ..

0|5
    0|3
  • türk olmaktan ziyada Müslüman bir ülkede doğmuş olmaktan gurur duyuyorum

0|3
    0|0
  • Ne mutlu Türküm diyene!

0|4
    0|3
  • gurur duyuyorum

0|4
    1|2
  • Türk olmanın gurur duyulacak ya da kötü hissettirecek bir şey olmadığını düşünüyorum.

1|1
    0|6
  • Oluyorum . Türk kızı olmak ayrı bir duygu .

1|2
    0|1
  • Bir insan etnik kökeniyle neden övünür bunu asla anlayamam.Türk değilim bu arada.

2|4
    2|7
    • Türk demedim, Türk milletinden dedim. köken değil

• Sana katılıyorum. Irkçıların dinden çıktğına dair açık deliller var.

Erkekler Ne Diyor 27

• En az 15 yıldır Türk olmaktan utanç duyuyorum. Neden mi?

Saygısızlık bizde. Metrobüse ya da toplu taşıma araçlarına binerken koyun sürüsü gibi saldıran alt tarafı 15-20 dk oturmak için birbirini ezen saygı yoksunu milletiz.

Yolda bir kız görünce öküzzz gibi bakıp rahatsız eden laf atan ve kızların bu kadar naz, trip ve kapris yapıp kı*larının kalkık olmasını sağlayan milletiz. Tabi kızlarında eksileri var bu durumda.

Nezaket kuralı diye kı*ından element uydurup, yolda önce bayana yol verilir ya da arabaya binerken kapı açma ya da mekana girerken bayan giriyorsa ona yol verme vs vs gibi şeylerde öncelik kuralı koyan gene biz. Fakat lafa gelince de eşitlikten bahsedip ağızdan düşürmeyen gene bizim kızlarımız. Yurt dışında eşitlik hep vardı ama nedense nezaket kuralı diye bizde olan uydurmalar onlarda yok.

Dışarıda barda herhangi bir yerde sevgilisiyle ya da bir kızla öpüşen sarılan görünce ökküüzzz gibi bakıp rahatsız eden laf atan burası namuslu mahalle gidin başka yerde sevişin vs vs diyen gene biz.

Arkadaşı ya da akrabası vs iyi durumda ise işinde mesleğinde yükseliyorsa onu çekemeyen ve önüne taş koymaya çalışan gene biz.

Daha çok şey var yazacak ve kimse bana o zaman ülkeyi terket demesin çünkü elimde olsa zaten defolur gider Tanzanya da yaşarım buradan yine iyidir. Eğitim ve kültür seviyesi düşük erkeklerin abazan olduğu her kıza potansiyel ka*ar gözüyle bakıp yaklaştığı ve bir kız ona baksa benimsin namusumsun dediği, kızlarında her bakan erkeğe benimle ilgileniyor potansiyel sevgili amacıyla yaklaştığı bir ülkede yaşamak ne kadar eğlenceli biraz düşünün bakalım. Başbakanın ülkesini satıp halkının gözünün içine bakıp siz salaksınız ben sizi soyuyorum diye alenen yalanlar söylediği bir ülkenin bireyi olmak acı verici. Bu adama oy verenlerle yaşayıp aynı havayı solumak daha da acı verici.

1|3
    2|2
    • Eee bunlarla her gün yüzleşen biriyim ve bundan dolayı memnun olmam mı gerekiyor. Gün geçtikçe daha da geriye giden asla gelişmeyen kitap okumayan gerici bir millet yetişiyor. Kızları ve erkekleri görüyoruz. Okula öğrenmeye okumaya değil sevgili yapıp cinsellik yaşamaya gidiyorlar. Netten sevgili ya da fuckbuddy arayan beyni bacak arasında olan milletiz. Bu siteye bile evli bekar çoğu partner bulma amaçlı girmiyor mu? Sitenin amacı ne gelenlerin arayışı ne? Kısacası beyni bacak arasında milletiz.

• Ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi + 1 :)

• Türklüğümden utanmam. Türk olmaktan memnunum ama Türk milletinden memnun değilim. %60'ı aptal bir Milletiz.

Ne Mutlu Türk Doğana!..

5|3
    1|2
    • Aptalmıyız kendini beğenmişlik taslıyorsun birde plus oy verilmiş , bari resimdeki önderimizin resmini kulanmadan aptal muhabeti etseydin..

• Realist olmak gerek. Yıllar önce Aziz Nesin'in söyediğini tekid ediyorum.

• Gayrimuslim Vadandas devlet memuru olamiyor . Ne mutlu Turkum diyene .

Gayrimuslim orduya alinamiyor . Ne mutlu Turkum diyene .

Mezhepler arasi toplumsal kutuplasmalar var. Ne mutlu Turkum diyene .

Sosyal Devlet anlayisi her alanda tokezliyor . Ne mutlu Turkum diyene .

Dindarlar dinci hatta yobaz yaftasi yapistiriliyor. Ne mutlu Turkum diyene .

Etnik degerler korunmuyor asimile ediliyor. Ne mutlu Turkum diyene .

Turk Islam degerleri korunuyor oteki degerler sistematik ve bireysel yok ediliyor. Ne mutlu Turkum diyene .

Sebep ne olursa olsun siddetle oldurmekle cozum veya asayis arayan taraflarin bu topraklarin insani iken ... Ne mutlu Turkum diyene .

Turk olmak demek ici bosaltilmis ozgunlugunden gecmisinden kopuk asimile olmus her alanda gelismemis cahil insanlar demek degil de ne dir ?

Medeniyetten nasiplenmeyen ama cirkin taraflarini ozenen ozumseyen bir ulkede . Ne mutlu Turkum diyene .

Ataturk "Ne mutlu Turk olana" dememesindeki sebep budur . Bazilari pragramtik yaklasarak irkci degil olarak ele almakta. Mesele irkcilik olamaz. Ataturk bu topraktakilerin karma milletler toplulugu oldugunu bilmekteydi.

Herkes kendi kimligi ile gurur duysun ama hicbiri otekinden ustun sifatlar atfedilmesin.

Ortak payda Buyuk Istad Filozofun dedigi gibi "ustinsan" olsun yani ustuninsan degil ! ...

Tektiplestirme her alanda her konuda kesinlikle sakincalidir.

Hepimiz farkliyiz ortak payda ustinsan olmadir.

0|1
    0|1
  • bak işte parmak bastın türk olmaktan gurur duyuyorum iyiki allah türk yaratmış beni ama birde madalyonun öteki tarafı var utanma mı dersin adına başka bişeymi dersin bilmem ama gerçekler dünyada araplardan sonra en karaktersiz toplum biziz barbar hep yok etmek üzerine yaşayan biziz minnetsiz bir toplumuz daha 90 yıl önce bizi biz yapan türk olmamızı müslüman kalmamızı sağlayan atatürk e bile sahip çıkamayacak kadar minnetsiz aciz insanlarız dünyada var mıgeçmişine atasına ihanet eden bizden başka topluluk varsada yine hep müslüman dünyasındandır zaten bizim anavatanımız denen orta asyanın fiziki haritasına bibakın her yer yemyeşil biz türklerin izlediği yol kahverengi olmuş çünki sadece yok ediyoruz dünyaya bırakacağımız mirasımız yok bizden daha fazla hain yetiştiren bir topluluk yok daha neler yazarımda bu yazdıklarımla bile eksilere boğulacağım kesin

0|1
    1|1
  • elbette Arnavut asıllı olmama rağmen Türk milletine mensup olmaktan gurur duyuyorum ama ırkçı değilim

1|5
    1|2
  • 1850 lerde isveçli bir tarihçi(adını hatırlamıyorum ceviz kabuğunda izlemiştim), ülkelerindeki tarihi yazıtların türk kökenli olduğunu ve isveçlilerin türk olabileceğini ifade etmiş. adama kızmışlar nasıl türk oluruz demişler, o da demiş bunda gocunacak ne var türkler dünyanın en şerefli milletidir :) TÜRK ÖĞÜN ÇALIŞ GÜVEN

1|2
    0|0
  • Türk olmaktan daima gurur duydum ancak günümüz Türkiye'sine baktıgım zman nasıl bu hale geldik diye sürekli düşünüyorum

0|1
    0|1
  • Türk milleti demek içerisinde zaza, çerkez, laz, kürt vs. ırkları barındıran ama TÜRKİYE CUMHURİYETİ olan, sınırları misak-ı milli ile çizilmiş vatanımızda yaşayan insanlar demektir.. Gurur duyarım, şeref duyarım. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

3|1
    0|2
    • ++ verdim ama tanımında bir yanlış. Türk Milleti misakı millinin de dışındadır.

• şu an için böyle diil mi ama :) gerilere gidersek osmanlı ondan önce selcuklu bile var hatta dünyanın 3te birine belki 2sine hükmetmişlik var.

• gurur duymayan kendini en yakın köprüden atsın

1|3
    2|1
  • Adına Türkiye denilen, bu güzel Anadolu topraklarının bir ferdi olmaktan elbette duyuyorum! Bu topraklarki üzerinde tarihin izlerini taşır, ki o yüzden milliyeti yoktur bu toprakların, işte bundan sebep bu memleketin bir insanı olmaktan olabildiğince mutlu-gururlu ve de onurluyum!

0|1
    0|0
  • benim yaratılışımda tek olağanüstülük Türk olmam -Atatürk

bazıları şimdiki Türk milletini eleştiriyorlar ama biriside çıkıp nasıl adam edebilirim, nasıl milletimi geliştiririm demiyor, hep aşağılıyorlar madem o kadar çok biliyorlar çalışıp milletine katkıda bulunsunlar bir işe yaramıyorlar ayağımıza çelme takmaktan başka, bu millet imkan verildiğinde neler yapabileceğini tarihte kanıtlamıştır

0|1
    0|1
  • devletime milletime olan saygım ve sadakatım bunu niçin uğruna canlarını veren insanlardan dolayıdır ve bu borç hiç bir zaman bitemez yoksa şu an böylesine aptal,koyun,karaktersiz bir milletin içinde bulunmaktan utanıyorum nefret ediyorum bu millete her şey müstahak vurucan kırbacı birşeymi dedi çak ağzına iki tane eşşek gibi yapacak dediğini

1|1
    0|1
  • Allah ın bize lutfu hem Türk hemde müslüman olarak dünyaya gelmişiz.. çok şükür..

0|5
    1|3
  • KURDUM. Kazandığım okulda KURT olduğum için okumama izin vermedikleri için bu ülkede olmaktan utanıyorum.

1|1
    0|4
  • dünyada ki en güzel ırk Türk ırkıdır ben gurur duyuyorum varsa duymayan hayırlı işler

0|2
    0|0
  • ırkınla gurur duymak nedir arkadaş bu hangi mantığın aklın ürünü nerde yetişiyo bunlar ? senmi seçtin türk olmayı ya da başkasımı seçti ermeni arap kürt olmayı ol dendi ve oldun bu kadar ? gurur insanların karakterine adamlığına atfettiği övgülerden duyulur. Tabi karaktere adamlığa sahip olmak için de en azından ırktan gurur duyulmicağını bilecek kadar akla sahip olmak lazım ?

1|1
    1|1
    • soruyu dikkatli oku

• beş parmağında beşi bir değil

• Millet ve ırk arasında farkı bilmiyorsun

• Atalarımın asil kanını taşıyorum ya daha ne olsun?

"Ne mutlu Türk'üm diyene!"

1|4
    0|1
    • Irkçılığın elbette ki anlamını biliyorum... Zaten o lafım herkese değildi... Yapanlaraydı... Ve biz kimseye ırkcılık yapmayız demen çok çok komik :) yapanlar hala var çünkü.. Sen yapmiyorsundur cevrendekiler yapmiyordur buna birşey diyemem. Ama senin yapmaman baskalarinin yaptigi gerçeğini değiştirmez... Dediğim gibi genelleme yapmadım yapmam da...

• Tabi ki ama beyin olarak büyüdüklerinde :D

• seçim şansım olsa, düşünmeden Türk derdim

0|3
    0|1
  • şu cevapta bile devlete laf sokup müslümanlığa atıp tutan var.. sizin gibi inançsızlara söleneck çok şey var fakat susuyorum.. farkına varın ki Allah bile sizi müslümanlığa layık görmyor.. türk milletinin utanç kaynağısınız ! ! !

0|1
    0|1
  • tekrar dünyaya ne olarak gelmek istersin deseler türk ve müslüman devir önemli değil

0|1
    0|0
  • Türk Irkı olmaktan gurur duyuyorum milletten değil!

0|1
    1|2
  • Niye gurur duymamayım:))))

0|1
    0|3
  • gururdur benim için

0|1
    0|0
  • Hangi milletten dogsaydim onu kabullenirdim

0|0
    0|1
  • NE MUTLU TURKUM DIYENE

0|1
    0|1
  • kaderde turk dogmak varmıs ustun bir ırk oldugumu dusunmuyorum

halep ordaysa arsın burada

0|0
    0|1
  • Türk olarak dünyaya gelmek bizim elimizde mi? değil gurur duyulacak ya da utanılacak bir durum görmüyorum ırk olayında

4|2
    0|2
    • babanı ya da anneni de seçemezsin ama gurur duyarsın di mi?

• dudebrobuddy aslında milliyetle dinle çok haşır neşir değilim, siyasi görüşüm de kominizm

• o da bir millet tanımıdır. milletler zaten siyasi kararlarla oluşmuş, bir grup belli bir siyasi karar almış ortak bir gelecek için birleşmiş zamanla millet olmuş. aslında her millet siyasi bir tanımdır tarihine bakarsan. mesela bütün komunistler devlet kursanız, 1000 yıl yürütseniz zamanla belli bir kültür bilinç birikir ve millet olursunuz. dolayısıyla belli bir millete mensup olmaktan gurur duyulabilinir.

Yükleniyor...