Gitar çalmaya başlayacağım tavsiyeleriniz neler?

dün okula arkadaşım gitarını getirdi sınıfımızda çalanlar vardı çok hoşuma gitti ayrıca erkek arkadaşımda çalıyor benimde evimde gitar var dedim acaba bende mi başlasam bilenler söyleyebilir mi acaba ne kadar zamanda öğrenirim en azından güzel şarkılar çalmaya başlayabilirim notaları falan öğrenmem ne kadar sürer ve tavsiyeleriniz neler günde kaç saat çalışmalıyım

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• gitar çalmak sanıldığı kadar kolay bişey değildir.akdeniz akşamları gitaristliğinden bahsetmiyorum tabi ki.kendine iyi bi hoca bulmalısın.onun rehberliğinde öğrenirsin çalmayı.parmak açma ve güçlendirme alıştırmaları,gitarı tanıma,doğru tutuş,klavyeyi öğrenme vs. vs. bi sürü ayrıntı var.ne kadar sürede bişeyler çalmaya başlarsın o sana kalmış.senin azmine ve yeteneğine bakan bişey bu.günde en azından 2 saatini ayır derim.sormak istediklerin olursa cevaplarım.

0|0
    0|0
    • peki bu parmak açma güçlendirme alıştırmaları falan neler yani biraz araştırdım ama gripmaster diye bir alet bulabildim sadece bu iş için gitar üzerinde yapılan yada başka bir yöntemle yaplan başka şeyler biliyormusun?

• örümcek yürüyüşü vardır.1-2-3-4,1-2-3-4 diye her tel üstünde gezersin klavyede.sonra çeşitlendirirsin onu.1-3-2-4,1-4,1-3 vs.

Erkekler Ne Diyor 6

• şimdi sana söyle söyleyeyim gitar çalmak var çalmak var. kimisi solosunu çalar kimisi sesine güvenerek sadece ritim ve akor basmayı öğrenir. solo çalmak uzun vaktini alır ama akor basmak kolaydır. birkaç aylık zaman zarfı içeriisnde parmaklarını geliştirip öğrenebilirsin. bunun için yapman gereken ya en yakın halk eğitim merkezlerine başvurmak ya da internetten gitar akorlarını araştırmak ve hangi akor nasıl basılıyor resimli göstereiliyor zaten onu öğrenmek.

daha sonra gitar notaları yaz ve bi parça indir. üzerinde yazan akorları bas. hepsi bu. gözünde büyütme çok basit bi enstürümandır.

0|0
    0|0
  • Gitar çalabilenleri kıskanırım, öğrenmek için vaktim yok, ama süper bir şey yahu..bu niyetini sakın bozma bence...Kıskanayım seniiii...:-)

1|1
    0|0
  • akort için AP Guitar Tuner programını indirmeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Gitar pro programı bul internetten ve tablardan başla.2-3 ay sonra ise notalara geçersin. Bora Uslusoy un gitar kitabını öneririm.

0|0
    0|0
  • Bir kursa git bence ve azimli ol olur.

0|0
    0|0
  • zorlukları yok hemen öğrenirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 12 yıldır bağlama çalıyorum,gitar bağlamadan daha kolay bir enstrümandır...Ritm atmayı yaparsın,trajedi'nin dediği gibi programlar falan var,indir kolay olur...Ben visual bağlama diye program var,onları indirdim,bilmediğim türkülere ve notalarına yardımcı oldu,ayrıca akord için bir programım da var,telden sesi verdiğim zaman ekrandaki ibre uygun bir noktada mı değil mi bakıyorsun,buna göre vurgularından akordunu düzeltiyorsun...Hocanın sana kazandıracağı en büyük şey de parmak egzersizleri ve teknikleridir...Bağlama için söylüyorum hocam olmasaydı ben işaret parmağımla her notaya yetişmeye çalışırdım,şimdi 5 parmağımı kullanabiliyorum...Öğrenip Ara verdiğin zamanda daha zor oluyor,parmakların yoruluyor ve eskisi kadar seri olamıyorsun...Güzel olan herşey emek ister,çok çalışmak lazım...

0|0
    0|0
    • bağlama kursuna gideceğim acaba ne kadar zamanda öğrenirim çalmayı

• temel çalma şekillerini birkaç ayda,profesyonel çalmak yıllarca...Ama azmetmelisin...

• malmsteen diye arastirin hanimefendi bakalim baglamadan kolaymiymis :)

• Gitar pek ilgi alanıma girmiyor ama çalan gençler var onları dinlemek çok güzel oluyor.Öğrenme süresi senin elinde

0|0
    0|0
  • çok basit bir ayda en azından 10-15 tane şarkı çalarsın ama çok ii çalmak istyrsan 5-6 ay kursa devam etmen gerek. en kolay müzik aleti gitardır zaten

0|0
    0|0
  • Benim hocam bana maximum 3 ayda öğretebileceğini söyledi. Haftada iki saat çalışıcaz beraber daha başlayamadık ama olsun. Ama kendilerinin söylediklerine göre gerçekten sabır işiymiş :)

Daha öncelerden 2 ay gitar dersi almıştım, Sadece 1 ayını parmak açma egzersizleri için harcadım. Sana tavsiyem özel bir eğitmenden öğrenmen bu işi. Çünkü kurslarda yeterince ilgi göstermiyorlar. Öğrende Akdeniz Akşamların çalarsın bize :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...