Aranıza yurt dışı turlarına katılan var mı?

İnternetteki bazı sitelerde görüyorum fransa turu italya turu falan diye... parası da uygun gibi geldi en azından başımızda rehberler olcak cazip geliyor ama ne derece güvenilir bilemiyoruz tabii..

Aranızda bu turlar hakkında deneyim sahibi olan var mı?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Tur şirketleriyle çıkışım olmadı ama bilinen şirketlerle çıkarsan sorun olmaz. Fakat Çıkacağınız ülkenin tur ücreti uygun olabilir ama orada harcayacağınız tutar emin ol tur ücreti kadar olacaktır. Çünkü bir öğle yemeği dışarıda en az kişi başı 20 euro ve bu yaklaşık kaç tl eder sen hesapla. 2 sene evvel Fransa da dondurmaya 10 euro verdiğini söyleyen arkadaşım ve ablası hala unutamamışlardır onu :)) Bunları göz önünde bulundurun diye yazıyorum. Umarım iyi bir tatil geçirirsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Prag turları 500 Euro bazı acentelerde. 7 günlük.

1|0
    0|0
  • link

sunu öneririm. gitmedim ama bu site vardı bir tane daha vardı ama aklıma gelmedi.

Bunlardan takip et.

Ama şunu bil ki yurt dısında kesinlikle arkadasın olmalı. cünkü kalacak yer ve yemek problem. belirli bütceyle gidecegin icin zor olabilir.

Ama turla git.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ama bu İstanbul çıkışlı sanırım.

Bana İzmir çıkışlı lazım :) fiyatları daha uygunmuş ama istanbulda değilim maalesef.

• izmir bilmiyorum izmirde yaşasam yurtdısına gitmem hiç :p

• Eğer hayatınızda ilk defa yurtdışına çıkacaksanız ve yabancı dilinizde yoksa veya zayıfsa gidilebilir.

Fakat şartları çok iyi incelemelisiniz. Örneğin otel nerede, kaliteli mi ? Hangi havayollarıyla gidip geliniyor. Tur programı iyi ve kaliteli mi ? Ekstra ücret talep ediliyor mu ? Fiyata dahil olmayanlar nedir gibi.

Bazı turlar çok güzel olabiliyorken bazıları da berbat oluyor.

Dikkatli olmalısınız.

0|0
    0|0
  • Turlarda bahsedilen fiyatın 2 katını harcarsın bunu bilerek git. O fiyatlara sadece konaklama uçak bileti v.s dahildir. Örneğin italyaya gittiğinde colesium u görmek istersen 20 euro bayılırısn. Ve bunun gibi çok yerde para harcayacaksın. suyun 2 euro oduğu yerler öyle çok ki. Tavsiyem öğrenciysen ve dilin varsa sırt çantanı hazırla ve git pariste hostel lerde kal. Hem çok ucuz hem de keyifli bir ortam oluyor.

1|0
    0|0
  • Tanıdıklarınız varsa öncelikle bunlarla hareket edin. Hem daha ucuz hem daha çok yer görme imkanınız olur.

Ama yabancı diliniz yoksa mecburen turlar. Çok sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum.

0|0
    0|0
  • evet tomorrowland 2012 ve ultra music festivali miami katılmıştım ben seçiceğiniz turları ilk önce araştırın araştırdıktan gidin görüşün yüz yüze ne nedir ne değildir iyice bilin ondan sonra gidin yoksa hüsrana uğrayabilirsiniz

1|0
    0|0
  • parayı alıp italya diye edirne de bırakıp kaçmasınlar?

1|0
    0|0
  • Klasik italya, benelüks ve paris, orta avrupa vs turlar hemen hemen her acente aynı şartlarda.

Tur ücreti yanında tur ücreti kadar gittiğin yerlerde ücret ödüyorsun. Avrupa da müze vs girişler , bize göre pahalı ve bunlar tur ücreti kapsamında değil.

Ortalama 7 gece bir tur için 3000 tl, hatta euro yükseldiği için 3500 e kadar para harcarsın.

Sen ne zaman gitmeyi, nereye gitmeyi ve ne için gitmek istediğini yazarsan yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
    • şuan için erken ama en kısa zamanda param olunca italyaya gitmek istiyorum. ama bunun yanı sıra mısır suriye ırak gibi yerlere gitmek istersem ulaşım rehber vs. nasıl olcak bilmiyorum turlara da çok bağlı kalmak istemiyorum açıkçası. bu işin maliyeti düşündüğümden de çokmuş bu kötü oldu :/

• Peki, gezeceğin yerleri nasıl biliyorsun? Ve tek başına eğlenceli olmaz diye düşünüyorum :)

• Daha önce görmediğim bir yer +ucuz uçak bileti + uygun konaklama bulabileceğim bir yer,

Bu 3'üne bakarım.

Tek başıma olmanın iyi yanı, özgür olmam, kendi keyfime göre gezmek, herkesin ilgisi farklı. Hadi onunda gönlü olsun demiyorum , rotam benim.

• var süper kesinlikle tavsiye ediyorum hatta tek gitmeyin turlara katılın yeni insanlar yeni yerler süper oluyor

0|0
    0|0
    • hangi tur şirketiyle ve nereye gittiniz?

• inşallah gidersiniz :) turun seçtiği oteller temiz ve konforlu oluyor mu kaç yıldızlı oluyor?

• valla benim gittiğim turun son derece süper genelde 3 ya da 4 yıldız oluyor tabi paran varsa 7 yıldızlıyada gidebilirsin:D

• düşünüyorum :))

0|0
    0|0
  • ingiltereye gitmiştim... güzel oluyor...

0|0
    0|0
  • Rusya gitmistim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hindistan'a gitmiştim, sen daha Avrupa'dan bahsediyorsun.

Şirketi bir ay boyunca araştırmıştık nedir ne değildir diye.

0|0
    0|0
  • Hiçbir ülkeye turla gitmedim. Bi sıkıntısını da çekmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...