Kitap okumadan yaşayanlar gerçekten yaşadıklarını mı sanıyorlar?

Hem 5 yaşından beri doğru düzgün kitap okumayan hem de bununla gurur duyup marifetmiş gibi gülerek her yerde söyleyenlere sadece ben mi uyuz oluyorum acaba?

0|0
17|23

En İyi Erkek Görüşü

• okumayı sevmiyorum..

bana zevkli gelen şeylerde size sıkıcı gelebilir..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Kitap okumayı sevmiyorum. İnternette sayfalarca yazıyı okurum, tarihi bilgileri okurum, makale okurum ama kitap okumak sarmıyor beni. Belki de orta okuldayken beni verdiği saçma sapan kitap özeti ödevleriyle kitap okumaktan soğutan o öğretmen bozuntusu karı yüzünden.

0|1
    0|0
  • Kitap okuma alışkanlığı çocuk yaşta oluşmadıysa sonradan elde edilmesi pek zor. Neyse ki alışkanlık edinenlerdenim. Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • ben sık sık okumaya çabalıyorum üstelik bu sayede para biriktiriyorum fakat buna karşın iş nedeniyle okuyamama durumlarım da oluyor . genel olarak haklısın fakat insanların içinde bulundukları ekonomik ve sosyal şartları da dikkate almalısın.

0|0
    0|0
  • ilginç bi serzeniş..

0|0
    0|0
  • hayır yalnız değilsin ben de varım maalesef insanımız kitap okumaya pek meyilli değiller.

0|0
    0|0
  • bi de kitap okuyup havalı havalı dolaşanlar var onlardan da nefret ederim.

1|0
    0|0
  • en son cin ali ile berber fil'i okudum:D

bir eksiklik hissetmiyorum:D

öküz olabilirim ama çevrede çok tren var:)

sadece cin ali ile berber fil'in felsefesini anlayarak doktora düzeyinde öğrencilik yapabiliyor, banka risk yönetiminde takılabiliyorum.

0|0
    0|0
  • Yanlız değilsin, katılıyorum sana.Kitap okuyan insanın diksiyonu ve yazısı düzgün olur.Senin de yazının düzgün olduğu gibi :))

0|0
    0|1
  • Onlar ölüdürler fakat farkında değiler...

1|0
    0|0
  • Yanlız değilsin

0|0
    0|0
  • "kitaplardan öğrendikleriyle yaşayanlar yaşadıklarını mı sanıyorlar" kadar saçma ve alaycı bir soru olmuş

0|0
    0|0
  • kitap okuma alışkanlığım yok ama bunu marifetmiş gibi söylemiyorum tabi... ama çok fazla kitap okuyan çoğu kişiyide genel kültür ve entelektüel birikim konusunda cebimden çıkaracağıma inanıyorum...

0|0
    0|0
  • söylemeleri salakça. okumuyorlar ve üstüne bunu beyan etmiyorlarsa;laf sokmam. kitap candır, besindir. hangi türünü yerse yesin tüketici, kitap tüketelim , kitap(!)

0|0
    0|0
  • tek kitabı olandan yobaz cıkar hiç kitabı olmayandan ne cıkar bilmem

0|1
    0|1
    • Dini kitap okuyana neden yobaz diyorsunuz. bi insan bu kadarmı nefret eder dininden ! tabi tabi sizin gibi diyenler genelde avrupaaaaiii geçinir. biz avrupalıyız kültürlüyüz. kültür kitabı okuruz...OKU BAKALIM OKU...boş romanları oku, bilimsel kitab da okumazssınız siz ...

• tek kitap okuduğun bellii marksın das kapitalini de okusan yalnız oyle ekonomiyi yorumlasan o da yobazlıktır yobaz diyince senin aklına dindar geliyorsa o senin kitabın merak ettim ben senin omrunce okumyacağın kitabı okudum kapiş;)

• Vala bişiler okuyorum ama, bunlar birilerin hayal ürünleri değil kesinlikle...

0|0
    0|0
  • Boş roman kitabı okumayı seeeeeemiiiiiimmmm. ben bilimsel kitap okumayı seeeeviiiiiiiiiimmm

0|0
    0|0
  • katılıyorum da katılmıyorum da.

0|0
    0|0
  • Bende uyuz oluyorum ama yapacak birsey yok.

0|0
    0|0
  • Cahillik basa bela :)

0|0
    0|0
  • katiliyorum...bir de hic kitap okumadan kitap yazanlar var...yazik bize

0|0
    0|0
  • okumuş yada okumamış olay bu değilki olay o tür yapan kişilerin hareketleri sadece

bende hayatımda kitap okumadım zaten okuyacak vaktimde yok olan vaktımdede roman yazıyorum kısaca kıtaba ayıracak vaktım yok ama bu sekıdle marıfetmıs gıbı sdusunmuyorum aslında ıyı bırsey ama insanın bazı seyelere bazen vakti ve kafasının rahat olması lazım önce oda olmayınca olmuyor :)

0|0
    0|0
  • okumanın tadını alamayan insanlar

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 17

• romanları faydasız buluyorum..insanları çok fazla hayalperestliğe ittiğini düşünüyorum..

kitap okuyan biri değilim en azından roman..vs okumam olsa da çok nadir içinde bilimsel bir şeyleri bulmam lazım ve konuşma konusunda takılmadan konuşan biriyim nice kitap okuyanları geçicek biriyim bunun kitap okumayla alakası yok ( bazıları der ya diksiyonu geliştirir diye ona itafen..)..kendini eğitmekle alakası var.ruhsuz olduğumu da düşünmüyorum , ölü de değilim...beni tanıyanlar bilir nasıl biri olduğumu..gurur duyuyorum çünkü dediğin kişilerden değilim.

0|0
    0|0
  • kendi tercihidir. yargılamam.

1|2
    0|0
  • Evet haklısın buralara çok boşaldım kitap okumayı ki kitap okumayı çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • tercih meselesi kimseyi ilgilendirmez

1|3
    1|0
  • nefes alıyoruz ama

0|1
    0|0
  • kitap okumak bir aliskanlik..okullarda bunun uzerinde buyuk bir onemle durulmali,gostermelik degil...kitap okumanin keyfine varan birakamaz zaten

0|0
    0|0
  • eskiden çok severdim kitap okumayı bayılırdım günde bazen iki günde 400 sayfalık bi kitap biterdi şimdi internet geldi o isteğimden soğudum okumuyorum kitap mitap

0|1
    0|0
  • Yalnız değilsin, bu durum beni de rahatsız ediyor, üzüyor daha doğrusu.

1|1
    0|0
  • Yalnız değilsin aynen katılıyorum sana.

0|0
    1|0
  • okumuyorum , mutluyum.

0|1
    0|0
  • Yalnız degilsin bu konuda.Eksikliklerini bu şekilde kapatıyorlar.

0|0
    0|0
  • karşıma öyle bir hadsiz çıkmadı umarım çıkmaz da !

0|0
    0|0
  • Haklisin...

0|0
    1|0
  • Tek değilsin

0|0
    1|0
  • gönülden katılıyorum sana

0|0
    1|0
  • Kesinlikle..