Izmir liman şehri olmasına rağmen gelişememiş

arkadaşlar bu durum neden kaynaklanıyor türkiyenin heryerini gezdim nerdeyse ama izmirde yaşıyorum diğer şehirlerle kıyasladığım zaman çok geride bunun nedeni ne olabilir ?

• Belediye
    20% (1)100% (2)43% (3)Oy Ver
  • Izmirin insanları
    80% (4)0% (0)57% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
gidip gördüğüm gelişmiş yerlerden bazıları konya, kayseri, kocaeli, istanbul, ankara. antalya, bursa, eskişehir. biz limandayız 2 mahalle arasına gidiyoruz köy gibi izmirin çok yol katetmesi gerekiyor. Liman şehri ticarettede ilerde olması lazım ama ondada geriyiz
bu arada belediye sadece limanları geliştiriyor diğer ilçelerimize tık yok VARSA YOKSA KONAK, KARŞIYAKA, YALI, BALÇOVA VB..

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Arkadasım bence beledıye veya ınsanlarıyla ılgılı degıl her ıkısıylede ilgili mantalıteyle ılgılı İzmir bir partının kalesı o partının orada o şekılde bır rahatlıgının olması tabı hızmet acısından eksıklıkler dogurabılıyor..Gelelim insanlarına insanları bu partıden başka hıcbır partıye oy vermedıklerı için onlarda bu duzene ayak uydurmuş oluyorlar yanı sorun ne sadece beledıye nede sadece İzmirin insanları sorun her ıkısınınde bu duzene ayak uydurmus olmasından kaynaklanıyor...Bu arada yanlıs anlasılmasında İzmiride daha iyi hiç bir partının yonetebılıcegını sanmıyorum.Kan uyuşmaz zaten :))

0|1
    0|0
    • gözlerini kapatacaklarına görsün izmirin halkı artık başka partilere yönelsinler bir metroyu bile tamamlayamadılar bakanlık tamamladı burada

• Bakın sız başbakanın yurtdısındakı hesaplarındakı paralardan habersızsınız bu sebebten bole bır tepkı verıcegınızı beklıyordum buda olayların ne kadar dısında oldugunuzu gosterıyor :) ;) O yuzden barı daha fazla bılgısızlıgınızı gostermeden susun...

• Sızın kıme oy verdıgınız umrumda degıl kımın tarafında olldugunuzda umrumda degıl.Ama umrumda olan bişi var etrafımdakı cogu akp gorusundekı secmenle aynı sığ dusuncelere sahıpsınız...

• Belediyesi calismiyor. Ben kayserliyim istanbulda yasiyorum . kayseri izmire 10 basar ama deniz yok.

0|1
    0|0
    • kayserı mı 10 basar :))

• Bılmıyorum ben aynı fıkırde degılım İzmire gore karsılastırmıyorum lakın bana gore gelısmıs degıl...

• Sen nerde yasiyorsun ve kayserinin heryerini gezdin mi yoksa bir iki yerini gorup gelelerdenmisin?

Alt yapisi tamamlanmis olan tek sehir. Merkeze borcu olmayan tek sehir.duzen hakim. Avrupanin en buyuk stadina sahip uzay ussu gibi. Sehir bisikletleri ve bisiklet yollari bile var hollanda orneginden.

• belediyede suçlu tabi ve insanları kendilerini çok beğenmişler yanlış anlaşılmasın benim anne tarafımda izmirli ama sevmem , bir İzmir bir edirne zaten gelişememiş...

0|1
    0|0
    • Edirne'ye katılmıyorum. Edirne sanayi şehri değil. Kaldı ki Edirne fakir bir şehir değil. Değme Anadolu şehirlerinden daha öndendir ama kendilerini pazarlamak gibi bir dertleri yok. Ayrıca Edirne tarımıyla fark yaratır.

• Sınır kapıları ne yazık ki eskisi gibi artık para getirmiyor.

Siz o zamanlar dünyada bile yoktunuz gelen almancılar kapılardan geçerdiler. Tırlar geçerdi. Artık yolcular uçakları, tırlarda deniz yolunu tercih ediyorlar. her ikisininde miktarı azaldı. Varsa yoksa işte sınır ticaretinden düşenler. Kent de tembel sonuç böyle.

ama çıkıp bana akp bu şehri seviyor diye yalan atmayın. Büyük palavra.

• nerden biliyorsun konyadan kopup geldiğimi ben sadece konyayı örnek gösterdim.. terbiyesiz olan sensin . daha farklı fikirlere saygı nedir onu bile bilmiyorsun. hala kalkmış trakyayı savunuyorsun gelişmemişsiniz işte daha neyini savunuyorsun ? belediyesi yatmaktan başka ne iş yapıyor sırf trakyalı olduğun için hamdi sedefçiyi koruyorsun . avrupalıyız demek kolay avrupalı olduğunuzu gösterin o zaman yatırımlarınızla... yazık ben gerçekten acıyorum selimiye olmasa tarih kokmasa hiçbişeysiniz...

Erkekler Ne Diyor 3

• Bunun belli başlı bazı sebepleri var.

1) Hükümet kanadının açıkça "gavur İzmir" diye nitelendirdiği, kendilerinden olmadığını belirttiği bu şehre kendi taraflarına geçmediği sürece yatırım yapmayacağını ve chp'den kopması için hizmet götürmeyeceğini belli ediyor.

2) Aşırı göç alması sebebiyle modern bir şehrin talan edilmesini seyrediyoruz..

3) Teşbihte hata olmaz diyerek, başarısızlıktan duyulan hicap nedeniyle insanların birleşip birşeyler yapması yerine tam tersine bölünmüşlüğü temsil ediyorlar.

4) Kimsenin elini taşın altına koymaması sonucu İzmir geri kalıyor.

5) Zayıf endüstrisi, kötü kullanılan kaynaklar ve beklenen geliri getirmeyen turizme güvenilmesi sonucu şehir kötü durumda.

0|0
    0|1
    • hükümetle ilgisi var mısence bu konunun belediyeninkendisi çalışmıyor başka illerin belediyesi chp amam onlar nasıl gelişiyor

• Amerika türkiyenin başına pkkyı sardı, bizi bölebilmek için türkiyeyi kolay lokma haline getirip başımıza çökebilmek için, rusya pkkaya yardımlar yaptı , ingilizler pkknın siber ortamını hazırladı... bitmez bunlar ben neden bahsediyorum siz neyden bahsediyorsunuz az önce bana zekadan bahsettiniz şimdi nerede kaldı o haşin zekanız bana yaşımın küçük olduğunu ima ettiniz akıl yaşta değil baştadır beni tanımadığınız halde öyle bir yorum yapabiliyorsunuz bu sizin zekanızdaki geriliği gösterir !

• Aptallığınızla fark yartıyorsunuz. Sizde sorunuzu adam gibi sorun.

Sözlerinizin tamamını size iade ediyorum. Çünkü gerçekten varlığınızla topluma zarar veriyorsunuz. Hiç merak etmeyin benim yaşıma gelince de siz ahmak olarak kalacaksınız.

Diğer devletler ülkenize zarar veriyor diye gidip teröristlerle masaya oturmayı akıl ediyorsanız aptallığınızın tescilidir.

• :) sevgili arkadaş , bende Türkiyenin bir çok şehrini gezdim ... bahsettiğin gelişmişlik düzeyi nedir bilmiyorum ama İzmir zaten gellişmiş bir şehir ... Bir şehrin gelişmişliği o şehirdeki binalarla yollarla yüksek gkdelenlerle etraftaki ağaçlarla cartla curt la mı lçüldüğünü sanıyorsun .. ilginç tabi ... Zira bir şehri şehir yapan insanların medeniyetidir ... medeniyet varsa bu dediğin teknolojik , zirai , bayındırlık bakımından zamana ayak uydurmak için gerekli olan potansiyel de güçlü bir şekilde bulunuyor demektir... Hani kayseriye gittim diyorsun ya :) , sen kayseriye new york daki gibi gökdelenler dik , yollarını washingtonu yolalrı gibi yap , yapay deniz dahi yap .. akşam saat 10 da insanlar evlerine girdikleri zaman , şehir yaşantısı sabah saat 9 akşam saat 10 olduğu zaman işte eşşek semer altın üçlemini getiriyor akıllara ... yedi bölgeli memleketim insanına saygılarla ..

1|2
    0|0
  • Akp olsa çok gelişirdi eminim :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...