Hukukta dürüstçe yükselme ihtimali var mıdır?

Hukukta dürüstçe yükselme ihtimali var mıdır?Yani sadece gercekleri konuşarak

Güncellemeler:
Acıkcası basarılı bir ogrenciyim hukuk olabilir diye düsündüm ama dürüstlük ve vicdan konusunda acayip takıntılıyım.Masum insanları incitmeyecek bir avukat ya da savcı olabilir miyim?Ya da bunun sadece hayalini mi kurmus olurum?
Bu son güncellemem özür. TM de hukuk dısında güzel bir meslek önerebilir misiniz?(TM ye yeni gectim de daha olanakları bile bilmiyorum)

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Savcı olma bu mantıkla. Çünkü o durumda hem davalıyı hem de davacı adına gerekli belgeleri toplama durumunda sıkıntı oluşur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Yoktur bazı şeylere illaki göz yummak zorunda..

1|0
    0|0
  • hukuk ve adalet ayrı seylerdır. hukuk ta adalet ararsan o camura batarsın cırpndıkca dahada dıbe vurursun.adalet olsaydı ısmını adalet verırlerdu hukuk adı ustunde sen adıl ya da olmadıgını dusunsende o kurallara gore ıs yapacaksın

1|0
    0|0
  • Elbette vardır. Evet rüşvetin çok sık görüldüğü yolsuzluğun peşini bırakmadığı bir ülkenin vatandaşlarıyız ama elbette bu ülkedede gerçekten başarılarıyla yükselen insanlar var dürüst olarak hemde

1|0
    0|0
  • dürüstlük hiç bir zaman kazandırmaz..

1|0
    1|0
  • Sen hele bir son sınıfa gelde karar verirsin canım fazla takma kafaya.Daha fikirlerin oturmadı ve çok değişicek merak etme.

1|0
    0|0
  • bu ülkede adeletin olmadığını görünce ondan ötürü dürüstlüğün bir önemi kalmaz sen istediğin kadar dürüst ol diğerleri yanlış oldukça sen kendini sorgulucaksın ben mi yanlış yapıyorum diye günden güne o dürüstlüğünü kaybediceksin

1|0
    0|0
  • Avukatlik meslegi yapanlarin cogu cehennemin atesini tadacak

1|0
    0|0
  • Savunmanın kutsallığı etiğini yok sayarsan hukukta seni yok sayar

1|0
    0|0
  • Dürüst olursan eğer, kaybedersin..

1|0
    0|0
  • sen kendine güven adaletli ol kimseyi kırmazsın zaten böyle düşünürsün kesin bir yanlış yaparsn

1|0
    0|0
  • Gerçekleri konuşarak nasıl avukat olunur mesela?

Kısaca yoktur.

1|0
    1|0
  • dürüstlugu nasıl yorumladıgınla alakalı

1|0
    0|0
    • dürüstlük sence nasıl yorumlanır?

• iyi de bunu hukuk okuyan tanıdıgım soyluyor diyorum ben arastırma görevlisi olmak istemiyorum hukuk okursam

• ne okumak istiyorsan onu oku yalnızca bunu söyluyorum sana

• Evet vardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O açıdan bakmamak gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta avukatın görevi savunmak. Abim de hukuk okuyor kafamdan sallamıyorum bunları. İşin o boyutunu düşününce birçok meslek var yapılmayacak. Ama istiyorsan da bunlara katlanacaksın. Adam katil de olsa hırsız da olsa, senin işin bir insanı savunmak olacak.

1|0
    0|0
    • ama iste hani herkesin bir ritik noktası var ya.Mesela atıyorum yalan soylemem der birir baska biri parayı onemser otekisi masuma karısmam der. Benimki de yani gercekten haklı olana iftira atmamak o yüzden sordum yoksa avukatlık meslegini yerilmesi degil benim kimyam uygun olmayabilir

• hakimlerde nadiren olabilir ama savcıda pek sanmıyorum

• bak bunu bilmiyordum

• benim kuzenimde çok adaletliydi çok iyi niyetliydi ne zamanki hukuga gitti çocuk oturduğu yerde 40 yalan söylemeye başladı..

1|0
    0|0
  • Evet var ama biraz kurnaz olmak şart. Yalan söyle demiyorum; sadece kurnazlık.

1|0
    0|0
  • Hukuk öğrencisiyim.

Aklını kullanacaksın.

Sinsi olacaksın.

Işini iyi yapacaksın.

1|0
    0|1
Yükleniyor...