Neden kahraman taraf Hristiyanlıkmış gibi gösterilir?

Herşeyi inkar edebililer ancak gerçekleri asla! Tarihi saptırmaya çalışsalar bile...

Hristiyanlık ve İslam'ın karşı karşıya geldiği kanlı savaşların konu alındığı bir çok film çekildi. Ancak nedense Hristiyan taraf az kişidir ve binlerce orduyla gelenler ise İslam ordularıdır. Sırf bu yüzden de kahramanmış gibi görünür.

Sizce bu adil mi? İslamiyet sadece zulüm getirmeye çalışan, Hristiyanlık ise barışı getiren kahraman tapınak şovalyeleriymiş gibi gösterilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Güclüler Tarihi Yazarlar bütün mesele bu. Kudüsü Selahattin Eyyubi geri aldiginda onlarin hic yapmadigini yapti Kudüs halkina dokunmadi.

Ama Haclilar Kudüsü ilk aldiklarinda Hristiyanlarda dahil olmak üzere oradaki herkesi öldürdü birde kale teslim olmustu.Yollarda ayak bileklerine kadar kan aktigini bircok yazar anlatiyor.

Sehri yagmalamislar hatta kiliseleeri bile gerisini sen düsün artik..

Ancak Son yüzyila bakalim onlarin güclü ve dünyayi kontrol etmesi ile devam ediyor zaman buda onlari her konuda kahraman ilan ediyor.

İslamiyeti zulum ve kavga dini gösterenler ise yine bizleriz.Selcuklu döneminde cikan Hashasiler buna en büyük örnektir.Simdinin intihar bombacilari ayni fikre göre yasiyorlar.

Ve ancak isin püf noktasi bu örgütleride yaratan Hristiyanlar bir ic savas kaos İslam dünyasinda bölünmeler Sii Sunni özellikle Hz.Ali döneminden sonra olan bölünmeler günümüze kadar gelmis durumda..

0|1
    0|0
    • Sözde hristiyanlar. Zamanında istanbula'da girdiler. Bizansın namusunuı biz temizledik. Ancak dediğim gibi gerçeklerden kaçamazlar. Ne kadar saptırrılarsa saptırsınlar.

• Yanlış yere yazdım, özür.

• Önemli degil ayni fikirlere sahibiz zaten:)

Kızlar Ne Diyor 3

• kendilerini daha iyi gösermek için oynanan oyunlar işte bu.

0|1
    0|0
  • Müslüman film yönetmenleri çeksin, onlar da kendilerini övsün.

Objektif olmalarını beklemek hayalperestlik.

Herkes kendi bakış açısından anlatır elbette.

0|1
    0|0
    • Fetih 1453 çokta farklı değildi. Bizans kuşatmayı yarsaydı o filmde şu güne kadar etmediğim küfürleri ederdim.

• Askeri stratejiden anlamakla bayan ya da erkek olmak arasında bir ilişki kuramadım. Bilgisayarda savaş oyunları oynayan ergen sitemi gibi oldu bu. Tarihi, filmlerden ya da lise sıralarında okutulan saçma sapan safsatalarla dolu kitaplardan değil de birincil kaynaklardan okuyanlar askeri stratejiden de tarihten de anlar. Herhangi bir konuda kadın ya da erkek zekasını/kapasitesini/yeteneğini küçümsemek saçma ve ilkel geliyor bana.

• Savaş ve askeri harekatlar kadınlara göre değildir diye düşünürdüm. Ama bakarsın sizden de bir Jeanne D' Arc çıkar.

• Genelde yabanci film oldugu icin normal bir sey

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Az olunca kahraman mı olunuyor ? Senin bakış açın yanlış hristiyan taraf az islam orduları fazla ne alaka kahramanlıkla bunun ? Bu arada tarih kitaplardan incelenir filmlerden değil.

0|2
    0|0
    • Tarih zaten çalışıyrum. Ancak tarih meraklısı azdır. İnsanlar görsellik isterler. O anın nasıl yaşandığını okumaktan ziyade görmek isterler. Ancak hristiyan taraf nedense savaş kahramnıymış gibi gösterilir. Anlıyorssun değil mi?

• Anlıyorum demek istediğini fakat o görsellik isteyen insanların tarih bilgisi yoktur. Bu ülkede Muhteşem Yüzyıl adında Kanuni'yi hiç ettiler. Millet Kanuni'yi uçkur meraklısı sandı. Adam sarayda zar zor durmuş dizide kanuni her gece haremden biriyle yatıyor.

• Cennetin Krallığını İzleyin kardeşim ve Hollywooda b*katjmayı bırakın tamam hristiyanlar ordada azdı fakat kazanan taraf müslümanlardı ayrıca Assain Creed oynamadın galiba hiç

0|1
    0|0
    • Seni falcı yapalım. Önüne bir kristal küre ve başına da bir sarık takalım. Sende hiç tarih çalışmadın galiba?

• Cevabı yanlış yere yere yazdım. Tarih kısmı tamamda önceki cümle buraya ait değidi ama!

• ben tarafsız tarih okurum kardeşim gerçek tarihte budur!

• film çekiyolar sonuçta kendilerini övmeleri gayet normal

0|1
    0|0
Yükleniyor...