Kabirde ilk gece kitabını okuyan var mı ?

Kabirde ilk gece kitapları var 2 tane kitap var okuyan var mı ?

Bence kitap çok abartmış biraz Allah affedicidir ama insanın tüyülerinin ürpertiyor.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ben o tarz kitaplara inanmıyorum acıkcası cunku sadece dusunceden olusuyor ve hic bir dayandırıldıgı nokta yok cunku bu durumu henuz yasayan kimse yok.

Bu dunyadaki en merhametli insan Peygamber Efendimiz(s.a.v.) idi.

Ve ona cibril (a.s.) dedigi sendeki merhamet okyanusda bir damla ise Allah ' ın merhameti okyanusun tamamıdır demistir.

Bu dunyada Allahın affından daha buyuk bir sey yok.

Sadece affetmeyeceği iki sey:

1. Allah'a şirk kosmak.

2. Kul hakki.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Obsesif fikirlerin kitap hali ..

Kabirden geri dönüp anlatan olmadı . Bütün söylenenler de , ahirete geçiş kapısı olarak gösterilen mezarın ilk ceza yeri gibi tasviri... Elden geldiği kadar korku paragrafları , ama bunlar sadece o var bu yok tasvirleri , kul çıkarımları o kadar .

Mezarda hiçbirşey olmaz , çunki vucut icine kondugu taştan topraktan farklı değildir , hissetmez duymaz . Ruh ise , gitmesi gereken yere zaten götürülmüştür. Defnedenler zaten vefat edenin bedeni için değil ruhu ve huzuru için dua ederler.

Ölmeden önce kişinin yaptıklarının hesabı ise , yaradan ile kendisinin arasında.

2|0
    0|0
  • bence orada yazanlara inanmıyorsan yok olacağına inan.

Yaşamıyoruz. Resimlerimiz fotoğraflarımız kadar yaşamıyoruz. Mendilimiz, gömleğimiz kadar yaşamıyoruz. Bir sigara kağıdını şu masaya koy, üstüne bir taş bırak, kapıları kapa ve git! Üçyüz sene sonra gel, yerinde bulursun. Belki sararmış, belki buruşmuş, fakat yine o. Bir sigara kağıdı kadar yaşamıyoruz. Kefenimizden evvel çürüyoruz. Duyuyorum! Kulak veer sen de duyarsın. Toprak altında milyarlarca kurdun, çıtır çıtır dut yapraklarını yiyen milyarlarca ipek böceği gibi, milyarlarca ölüyü yediğini duyuyorum.

0|0
    0|0
    • orada yazanlara inanmıyorum demedim ben sadece Allah affedicidir diyorum orda çok ağır cezalar veriliyor tabiki kitabın sonunda adam rüya görüyor sonra uyanıyor.Tabi kitabı okuduysan

• Sende eksikliğini hissettim.

• link dinlemeni isterim.. iyi akşamlar

• Ölümü düşünse insanlar böyle zalim olmaz

1|0
    0|0
  • abartı yok az bile anlatılmış.

0|2
    0|0
  • Kabirin ilk gecesi zordur.. Bahsettiğin kitap da kur'an ve hadis rehberliğinde telif edilmiş bir yayındır.

0|0
    0|0
  • kabir azabına sormak lazım :)

0|0
    0|0
  • bu kıtabı yazmak ıcın bır tur donup gelmek gerekıyor sankı

okumadan sacma buldugumu ıtıraf etmelıyım

kımmıs kı yazarı ('.')

0|0
    0|0
  • ilk gece hepimiz yarağı yedik sonrada yedik ama kul hakkı ve büyü ile uğraşanlar ebediyen yiyecek

0|0
    0|0
  • KUL hakkı affedilmeyecek işte ozaman görücem herkesin assnı .

0|0
    0|0
  • imamı gazalinin ölum ve ötesini okumustum bana o kadar urpertici gelmemişti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah diyor ki; Benim zalim zatımı değil.

Affedici zatımı anlatın kullarıma.

Anlatınlanlar kafirler içindir,Allah kulunu çok sever.

Yeterki af dileyin affederim der.

1|1
    0|0
Yükleniyor...