İstanbul'da yaşayanlar nelere dikkat etmeli?

Bir dönem okumak için yurt dışından istanbul'a gideceğim, ama ne yapmalıyım arkadaşlar, nelere dikkat etmeliyim?

Ya da güzel uygun nargile mekkanları yada takılacak yerler varmı?

Sonuçta hem okumaya hemde güzel bir deneyim elde etmek için gidiyorum, yardımcı olursanız sevinirim?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• istanbul dediğin nerdeyse küçük bir ülke kadar kalabalık ve büyük bir yer. Kalacağın semt okuyacağın okula göre çok değişkenlik gösterebilir. Ama genel olarak anadolu yakasında mesela beykoz taraflarında güzel nargileciler var, kadıköy yine de öyle iyi yerleri var. Avrupa yakasında da bakırköy bahçelievler de iyi yerler var. Taksim de yine var illa spesifik yerler istiyorsan kalacağın yeri yazabilirsin. Diğer konuda ise genel olarak paranın hesabına çok dikkat et, taksi kullanacaksan mümkünse gitmeden önce birine sor nasıl giderim diye ona göre söyle taksiciye yoksa hemen dolandırmaya başlarlar. Toplu taşıma kullanacaksan ve çok gezeceksen, aylık akbil mutlaka edinebilirsin. 70 liraya 200 kere kullanabilirsin istediğin aracı. Uzun mesafeler arası için hızlı ve rahat ulaşım istiyorsan sarı dolmuşlar var tercih edebilirsin. Tarihi yarımadaya gideceksen tramway iyidir ama buralarda çantana falan iyi sahip ol. Akşam 10 dan sonra karaköy civarında dolaşma sakın. Taksim beyoğlu arkadaş grubun varsa sabaha kadar takılabilirsin çok ara sokaklar hariç ciddi bir güvenlik sorunu yok. Gece kulüpleri için taksim beyoğlu kadıköy genel olarak fiyatları daha uygundur ama daha kaliteli yerler istiyorsan kuruçeşme tabiki tek geçilir. Mutlaka boğaz turuna bir kez de olsa katıl, galata kulesine ve rumeli hisarına çık mutlaka. E daha da merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin cevabımın altına

0|0
    0|0
    • Kalacagim yer Besiktas'ta olacak, kampus'te kalacagim. aklima gelen soru yok su an ama gelirse yazarim :) tskler.

Erkekler Ne Diyor 8

• Trafikte ışıklara bile güvenme araçlar iyice durunca geç,

asla ve kesinlikle asla dilenen, para isteyene acıyıp para verme,

Yardım isteyecek olursan genellikle resmi ünvanlı birini tercih et.

Yanında etrafında bayılan sara hastalığı rolü ile düşene asla inanmayacaksın,

Sizin gibi öğrencilerin yeri genelde Taksim ve İstikla caddesidir. Aslında pek bişey yok. Yiyecek içecekler pek sıhhı ve hijyen değildir. Ben güneverek alkol alamam. Sadece gezerim.

Kılık kıyafet için indirimleri takip etmelisin.

Hava alanında inişte Metro, Havataş isimli otobüs işletmesi ve belediye otobüsünü tercih et taksiciler 3-4 katı para yazdırabilirler.

İnsanlarla ilişkilerinde çok dikkatli ol başına bişey gelmesin.

Eğer tanıdığın birisi varsa ona herşeyi sor.

Has nardile Salıpazarında var ama kazık marka.

1|0
    0|0
  • İstanbulda yaşayanlar cüzdanını sağlam tutmaya dikkat etmeli..anında götürürler.

0|0
    0|0
    • cuzdan tasimam bende :) oldu bitti.

• Sen bana özelden telefon numaranı ver, buluşuruz, ben seni nargilecilere götürürüm. Kesinlikle güvenli ellerdesin korkma yani. (En fazla böbreğini çalarım)

0|0
    0|0
  • ayıp ediyon ya istanbulda nargile için takılcak mekan için yer olmaz olurmu herşeyin en kralı istanbulda :)güzel bir deneyim olcaktır senin için emin ol

0|0
    0|0
  • Akşamları tek başına gezme, arkana yapışırlar abla,bacım ekmek param yok 1 lira versen heee ? yk dersin yalvarır, yapışır kalır. hele tenha yerde isen işin zor...

0|0
    0|0
  • İstanbuldaysan adım atarken bile dikkat edecen her saniye bir süprizle karsilasabilirsin

0|1
    0|0
  • attığın her adıma dikkat etmelisin

0|0
    0|0
  • Nerde olursan ol her gördügünü insan sanma ve herkese iyilik yapma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• uyanık ol yeter istanbulda zaten mekandan bol bişey yok her yerde bir sürü cafe, restorant var merak etme

1|0
    0|0
  • kapkaccilar,cepçiler,tinerciler,sapiklar,trafik,akil sagligi

0|0
    0|0
  • var var ne ararsan var merak etme

0|0
    0|0
  • bence yapamazsin orada.

0|0
    0|0
  • Geceleri tek başına dışarı çıkmamalısın. Kız arkadaşlarınla bile. Çok tehlikeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...