Neden çok az kitap okuyoruz?

türkiye olarak kitap okuma oranında dünyada son sıralardayız.ve günde ortalama 5 saat televizyon izliyoruz.sizce neden çok az kitap okuyoruz?

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• -Kitap okunmamasının nedeni ihtiyaç olmamasındandır. Çünkü herkes her konuda bilgilidir. Artık kitap onlara bir şey katamaz. Türkiye'nin yarısı hukukçu yarısı da doktordur(!)

- Kitap pahalı diyenler var, size çıkarıp parasını versem dahi gidip o kitabı almazsınız. Hadi hadi itiraf edin. Gerekmediği halde aldığınız onca şeye karşın bir toplum için bunca öneme sahip bir şeyi pahalı diye almamak biraz tembelliğe kaçıyor canlar. Kütüphaneler sizin için var, istediğinizi alıp okuyabilesiniz diye.

- Şimdi kim okuyacak? ... kumandayı ver, Ntvspor'da Mallorca - Barcelona maçı vardı"... tembelliğin bir diğer yönü.

- Ben bunu kıçımla yazarım. Adam bildiğin sallamış, kim yerse diye" kendi anlamadı ya, adam saçmalamış oldu, bak hele sen.

-Enteldir olum bu" gibi yaftalardan kaçınmak için kitap okumayanlar var dostlar, tabi "elalem ne der" hususu da önemli şimdi (!)

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Üşengeçlikten bence.. Ben hiç televizyon izlemem mesela. 2 günde bir kitap bitiririm,2 gün ara veririm sonra yeni kitaba başlarım. O kadar keyifli ki kitap okumak.. Hatta fazla kitap okumaktan dolayı doktordan kitap yasağı bile aldım :) Bende yasak süresi boyunca kendi kitabımı yazdım çok ta hoş oldu.. Bir kitap bağımlısı olarak kitap okumayanları hiç anlamıyorum.. Nedeni hazıra konma isteği bence. TV onlara hazır gösterirken herşeyi neden okumakla uğraşsınlar kii .. :D

0|0
    0|0
  • ben az okumuyorum şahsen. kendimi bildim bileli sürekli okurum kitap.

0|0
    0|0
  • boş vaktim yok dio ya da alışkanlık etmemiş kendine

0|0
    0|0
  • çocuklukdan verilmesi bir bilinç ve bu yapılmıyo ne bireyler ne devlet

0|0
    0|0
  • Oyle bir kültür asılanmıyor cunku okumak aslında emek gerektirir biz bu yüzden zaman alan herseyden uzak duruyouz sürekli hayata yetisme derdindeyiz.Tv olayı ise tamamen usengeclikten cunku tv yormuyor düsünme gerektirmiyor hayal gerektirmiyor hızlıdır yüzeyseldır ama kitap oyle degil.

1|0
    0|0
  • Allah korusun dünyaya bakış açımız değişir, gelişir,bilgileniriz konuşmayı kendimizi ifade etmeyi insanları anlamayı vs vs gibi zararlı şeyleri öğreniriz bu alışkanlıkları ediniriz diye...

0|0
    0|0
  • bir yerde izlemiştim. okuma istatistiği satın alınan kitaba göre belirleniyormus. Türkler az kitap okumuyor sadece satın almıyor. birbirlerinden takas yani :) bence doğruluk payı var

1|0
    0|0
    • bütün ülkelrde takas var yalnız.onların takası da doğal olarak daha fazla olacağına göre fark daha fazla açılmaz mı:D

• o kadarını bilemicem ama yabancı ülkelerdekiler takas değil direk satın alıyordur ya adamlar uğraşmaz :) bir biz türkler kitaba para harcamayız :D

• ben haftada 2-3 kitap bitiriyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• yaklaşık 4-5 yıldır tembelim, tembellik te televizyon, bilgisayar gibi aletleri kitap okumanın üstüne tercih etmeme semep oluyor. Nedeni tembellik :D üşengeçlik:D

Bunun nedeni ne dersen de ya eğitim-öğretim sistemidir, ya da küçüklükte sıkıntı çekmemektir.

ne demiş cem yılmaz :D eğitim şart :P

0|0
    0|0
  • Bir ülkede cami sayısı 85000 ve okul sayısı 60000 ise arada ki 25000'lik fark durumu özetler

0|0
    0|0
  • Belliki sen okuyorsun. Banada kitap öner o zaman. Siyaset,Strateji,Kültürel,Tarih,Polisiye ve Macera kabulümdür.

0|0
    0|0
  • Peki sen bu genel eleştiriyi yaptığına göre, kaç saat kitap okuyor ve kaç saat televizyon izliyorsun bakalım?

Ortalamayı zirveye taşıyabilmek adına yaptığın şeyler neler mesela?

0|0
    0|0
  • Şahsen benim zamanım yok. Bir ara tatillerde vs iyi okuyordum.

0|0
    0|0
  • fazla okuyup uçmayalım diye türkler fazla okursa dünya ne yapacagını şaşırır

1|0
    0|0
  • Kendi adına konuş lütfen daha bugün bir kitap aldım .d

0|0
    0|0
    • ben türkiye adına konuştuğumu sanıyodum:D.gördüğüm kadarıyla kitaplar anlama yeteneğini yükseltememiş senin :D

• İyi de bende amerikadan yazmıyorm sana :D

Yükleniyor...