Yılbaşı Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Arkadaşlar yılbaşı sizin için ne ifade ediyor? Kutlamayı düşünüyor musunuz?

0|0
16|12

En İyi Kız Görüşü

• kültürler arasi eglence farki.

almanlar havai fisekleri gökyüzüne atarken bizim türkler birbirlerine atip "lan ceketimi yaktin*" " mina kodumun cocugu suratima ne atiyosun" diye bögürüp birbirlerinden kacmaya calisirken kayip düsen mi ararsin bir baskasinin arkasina saklanip saklandigi insani canli kalkan olarak kullanip cigliklar atani mi, kosarken yola firlayip ezilme tehlikesi atlatani mi.

en iyisi evde kendi halinde takilmak, disardaki rezilligi yüregim kaldirmiyor ):

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Biz kutluyoruz ama bu sene daha bir coşkulu geçecek..Çünkü evli olarak kutladığımız ilk yılbaşı..

Hediyelerimiz şimdiden hazır..Çam ağacımız süslendi, ışıklandırıldı..

Heyecanla bekliyoruz..

0|2
    0|0
  • Hiçbir şey ifade etmiyo

0|1
    0|0
  • Hiçbişi ifade etmiyor..

Kutlamadım kutlamayı da düşünmüyorum..

0|1
    0|0
  • Süslenmiş çam ağacı, 10 dan geriye sayma, noel babalı geyikli biblolar, çoraplar. belki yılbaşı müzikleri. Yılbaşı yurt dışında güzel geçer ama işte...

0|1
    0|0
  • bana hep yeni ümitleri yaşanacak güzellikleri hatırlatıyo..olumsuz şeyler düşünmiyorum hiç :d umarım 2014 hepinize mutluluk,sağlık başarı getirir :D amin :D

0|1
    0|0
  • pek bir şey ifade etmiyor

1|1
    0|0
  • 1 b* ifade etmiyor. gavurlarin bayramindan banane.

0|1
    0|1
    • Gavurluklan ne alaka ? gercekten dindar oldukca beyin okadar gidiyor..

• Yilbasi gavurlarin bayrami cok bilmis kardesim.

• yenı yıla merhaba ıste

0|2
    0|0
  • Tabiki yeni yılı kutlayacağız ailecek :)

0|2
    0|0
  • mutlu bir aile tablosu ve sınırsız içki :)

0|2
    0|0
  • hayır yaşlandığımı hisetiriy okadar

0|1
    0|0
  • yeni bir başlangıç

0|1
    0|0
  • kutlamayı düşünmesemde yenir başlangıc bir hayat :)

0|1
    0|0
  • Hic güzel bir sene geçirmedim. Hayat bana guzel bir yıl sunarsa tabiki kutlarım. Noelde kutlarim ganj nehrinde banyoda yaparım. Kasmaya korkmaya gerek yok.

1|0
    0|0
  • her zamanki gibi bulundugumuz yila +1 ekleniyor. yeni bir yil yeni heyecanlar vs..vs..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Talia ve Gönlü Bol gibi sakirtlere Cevap. Talianin kendisi beni engelledi cünkü benim Cevapimdan korkuyordu, kendisi gerizekali yerine düsmek istemiyordu. Kusura bakma canim sana bu iyiligi yapmiyacagim.

Yilbasi bir Dini bayram degildir, Yilbasi bayrami bir Dine bagli degildir. Yilbasi Cermenlerden kalma bir gelenektir.

Ama sanirim bu Cahil arkadaslarimiz Yilbasi bayramini, Hristiyanlarin Noel Baba geleneginlen karistiriyor.

Noel Baba gelenegide, Cam agaci olayida yilbasinlan alakasi yok bunlar iki farkli seyler

Noel Baba olayi 24. ve 25 arasi Kutlanir Hristiyanlar Isa nin dogumunu kutlarken.

Cam Agaci ve Noel Baba ama Hristiyanlarin bu bayraminlan alakasi yok. Bunlar sonradan gelen bir gelenek. Yani Dinlen alakasi yok.

Yilbasi konusuda bir baska konu. Yilbasi 31. ve 01 arasi kutlanir ve bunda yeni yil kutlanir.

Bunlarin hicbirisi Dine bagli degil ya da bir Dini bayram degil.

1|1
    0|0
    • Sonunda ikiside beni engelledi. Ikiside benim Cevaplarimdan korkuyor. Sasirmiyorum, sonucta ikiside cahil bir MüslüMAL.

• Yeni bir yıl, yeni umutlar demek benim için.

Bardağın diğer yarısı her zaman dolu...

Bu anlamda, yılbaşı kutlamayı seviyorum.

Hazırlıklar tamam, abartmadan, çeşitli alkollü içecekler höpürdetip, sosyal ağlarla birlikte giricem yılbaşına... :D

0|1
    0|0
  • Hiçbirşey İfade etmiyor. Her sne Güzel gecsin dilekleri Hep yalan Çıktı Bu Yılda Öyle Olacak

kısacası saçmalık

0|1
    0|0
  • Benim için pek bişi ifade etmiyor. Sadece kötü geçmiş bir yılın bitimi yeni bir yıla güzel temennilerle girmek falan :D

0|1
    0|0
  • Yeni yıl her zaman güzel bir heyecan getiriyor bana.. :) Her ne kadar bu sene yeni yıla evde girecek olsam da mutluyum. :) Ayrıca şuan söyleyeceklerimden dolayı kusura bakma. Noel ve Yılbaşının arasındaki farkı anlayamayan bir arkadaşı gördüm aşağıda. Sizin "gavurların bayramı" olarak nitelediğiniz bayram Noeldir ve 25 Aralıkta kutlanır. Ayrıca Noel, Hz. İsa'nın doğumunun kutlanmasıdır. Yeni yılla aralarında fazla gün olmadığı için ülkemizde sıklıkla karıştırılır. Ancak yarımyamalak bilgiyle de bu kadar bilmişlik taslamaya lüzum yok. Amacım polemik yaratmak değil kesinlikle.

0|0
    0|0
  • kutlamamam ıcın bır neden goremıyorum keske avrupada yaşayıpda kutlasak

1|1
    0|1
  • her zamankinden daha kalabalık olduğu için sokağa çıkmayı sevmediğim bir gün.sevmiyorum insanları.başka bir şey ifade etmiyor :/

0|0
    0|0
  • Yeni gelen seneyi kutlamayi. :)

0|1
    0|0
  • Yine yalnızlık

0|0
    0|0
  • Hiç birşey ifade etmiyor. Hristiyanların olayı.

Ve beni ilgilendiren bir tarafı yok.

0|1
    1|1
    • Yilbasinin hristiyanliklan alakasi yok arkadasim ...

• Buyur. Yilbasinin Hristiyanliklan alakasini söyle.

• Sana iki şey söylücem olayı kapatıcam. Hiç çekemem vallahi.

1) O cam ağacı var ya hani. Onun tepesine yıldız konur.

İşte o yıldız Hz. İsa a.s temsil eder onlar için. Ve o yıldız. Her bir yılı temsil eder. Yani M.ö ve M.s

muhhabeti var hani. İşte Hz. İsa a.s sonra oluştu. Ondan önce ve sonra hesabı.

Bunu Kim oluşturdu ? Kim ? Hristiyanlar. Olay bitmiştir.

2) Müslümanların senin bağbında diyeyim. Yılbaşı ne zamanmış otur araştır.

Fazla bilmiş bilmişte dolaşma

Haydi Kal sağlıcakla.

• Aralıgin bitip ocagin basladigini.yani kira ve faturalarin ödemesinin geldigini.

0|1
    0|0
    • araba vergisi, emlak vergisi, yeni bir yaş. yenisi gelmese olmaz mı ya. eskisiyle idare ederdik.

• Icimi daralttin iyice haci yaricapim düstü.hakkaten gelmedin a.q ya.bizim bir sikayetimiz yok 13 ten:)

• sıradan bir gün ertesi gün tatil olacak ya işte ondan dolayı çok seviyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...