Sorumluluk Sahibi Çocuk Yetiştireceğinize İnanıyor musunuz?

link

Öncelikle linki tavsiye ederim okumanızı ondan sonra yorumlara geçelim.Gerçekten yüzde kaç oranında sorumluluk sahibi çocuk yetiştireceğinize inanıyorsunuz ?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Saldım çayıra mevlam kayıra çocuk yetiştirirsen kendi ayakları üzerinde duran bir çocuk olur. Sorumluluk sahibi olur mu bilemem ama kesinlikle öz güvenli olur. Güzel bir yazı. Paylaşımın için teşekkürler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bahsi gecen makaleyi ustun koru okudum.Burada sorumluluk sahibi yetistirmek anlatılmıyor sadece, sıkı bir disiplin, genel ahlak kurallarına uymayan birey yetistirilmesi hakim.

ilk satırlarda yer alan 'Sorumluluk sahibi çocuk denildiğinde; kendi kararlarını verebilen, karar alırken ellerindeki kaynakları kullanabilen, değer yargılarını gözetebilen, bağımsız davranan başkalarının haklarını çiğnemeden kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen çocuklar aklımıza gelir' bana gore yanlıs bir yaklasım.bıcagın diger yuzunu cevirelim, burada ozguveni tam yetiskin bir insandan bahsedilmis resmen.ne olursan olsun cocuk cocuktur bu kadar sorumluluk saglıklı birey yetistirilmesini engelleyebilir.

Eski bir soz vardır, gencler bilebilse eskiler yapabilse.Bu makalede bu onemli ayrıntılar atlanmıs.

Yanlısım varsa saygı cercevesinde, bilgi alısverisi mantıgında tartısmaya acıgım.

0|1
    0|0
  • sorumluluk sahibi yetiştirmeyi geçtim ama her zaman iyi eğitimli kültürlü ve kitap kurdu bir çocuk yetiştirme hayalim var.

0|0
    0|0
  • bilmem

.

0|0
    0|0
  • böyle baskalarinin yazdiklariyla evet ya da hayir diyemem olunca daha iyi anliycam

cok az anne bebegini yari yolda birakri yorulur vazgecer

genelde gulunu seven dikenine katlanir misali bebegi icin her zorluga gögus gerip onu istedigi gibi yetistirmeye calisir

0|0
    0|0
  • Ben hayat dolu.anlayisli ve ilmli cocuklar yetisdireceyime%60eminim.ama onlar da birer insan onlara asilamakda oldugum terbiyeni ne kadar kavrarlar.arkadas cevresi nasil olur karsilasdiklari haksizliklar onlarin psikolojisine nasil etki eder dusunub dururum hep.en onemlisi guclu iradeye ve aklini iyi yonde kullanan cocuk yetisdirmek.sorunuz cok guzel.tesekkurler.

0|0
    0|0
  • bilmem istiyorum çocuk ama

0|0
    0|0
  • Çocuk sahibi olmak istemiyorum ..

Hem yetiştiremem de ben çocuk falan .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Çocuk düşünmüyorum

0|0