Bu benim icin cok onemli hadi bakim bakalim

Sagopanin bir sarki sozuymus bende yeni öğrendim. Bunu nasil yorumlayabilirizz?

Uzgunumdur hayli vesselam,vuslatim gelmez mihman

Beklerim

Yorumlarinizi merak ediyorum

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• sagopa dini eğilimlerinden sonra genelde Hzmuhammede htaben yazmıştır parçalarınıo anlamda okursanız daha rahat anlaşılır vesselam bir şeyi kabullendikten sonra söylenir vuslat ise kavuşma anıdır mihman aranılan özlenilen şey demektir konuk anlamındada kullanılır :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Söz manevi bir sevgimi maddi bir sevgi mi o önemli...Manevi ise:Durumundan bir hayli üzgün,mezmin ve sıkıntılı olan birinin daimi bir beklenti içinde olmak için Rabbi ile kavuşamadığını anlatıyor bence...Maddi ise:Sevgilisinden uzakta olup kavuşamadığı ama ümidini yitirmediğibir halini arzediyor arkadaşım :)

0|0
    0|0
    • Pek manevi oldugunu dusunmuyorum yazandan ötürü. Kendiso beni malesef terketti ve bu yüzden merak icindeyim

• eski türkçe sözlük varsa gerisi kolay

0|0
    0|0
  • çok üzgünum hem de çok amma üzülmek neye çare gelmez o yare..

0|0
    0|0
  • Sagopa yı anlamak içn onu birazcık düşünmek gerekir.. Düşünmeyende anlamaz..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Üzgünümdür hayli, neticede kavuşma anım gelmez konuktur, beklerim.

Yalnız araya Farsça Arapça sokuşturulmayınca aynı kafiye oluştu, bu kadar zor anlaşılır bir hale getirmeye gerek var mıydı söylemek istediklerini bilemedim.

0|0
    0|0
  • Mihman azerice mehman yani konuk demek,yani cok uzgunum,niye benim kavusma anim(ya da mutlu anim)bana konuk olarak gelmiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...