Atestim , Türküm........

beni dine döndürmek icin yardim edermisiniz , Iselami arap dini gibi görer oldum.

Ama allahin tanrinin varligini inkar etmiyorum...

0|0
10|31

En İyi Erkek Görüşü

• İslam zaten arap dinidir, ben şahsen inanmayı bıraktım. Tanrı'nın varlığını ise inkar etmiyorum. Herhangi bir dine inanmak zorunda değilsin, deistlik de uygundur.

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 30

• Ateist demek , Tanrı'nın varlığını kabul etmeyen ya da herhangi bir yaratıcının olduğunu reddeden demektir.

bir ateist , Haşa Tanrı'nın olmadığına dair sorular sorabilen tezler üretebilen, cevaplanması zor sorular sorabilendir.

4 kitapta da inanılan yaratıcı aynıdır eskiden de şu anda da. Allah(arapça) Tanrı(Türkçe) Yaratıcı(Türkçe) kelimelerdir.

Öncelikle elmalılı hamdi yazır'ın Kur'an'ın türkçe meali(anlamı)ni okumalısın.

Sonra diyanet işleri başkanlığı yayınlarının kur'an'ın tefsirlerini okumalısın( Bu kuran mealinin ayetlerinin ne demek istediğini daha iyi anlaman açısından faydalı olacaktır)

0|0
    0|0
  • ateist değilsin sadece müslümanlıkla ilgili soru işaretlerin var. allaha inanıyorsun bu güzel bişey.

günümüzde müslümanlık o kadar yozlaştı ki insanın soğumaması içten bile değil. sana tavsiyem kuran oku türkçe meal ve arapça .birde hadis kitapları var. sahihi buhari sahihi müslim. herşeyden önce insan hayatını düşünerek yaşar. allah bize bir akıl verdiyse bunu kullanmamız için verdi. öncelikle eğitime kültüre önem vermek gerekir. insanlara saygılı olmak, şefkat göstermek,iyi ahlaklı olmak gerekir. bir müslüman yaşamının her anında vicdan muhasebesi yapmalı, yaşadığı durumlar karşında empati kurarak karşısındaki insanın düşüncelerini göz ardı etmemeli.bu şekilde islama yaklaşman lazım. öncelikle sen etrafındakileri mutlu etmelisin. sonra zaten sende mutlu olursun. ama kendi mutluluğun için çalışırsan. sonun hazin olur.şimdiki müslümanlara bakıyorum da o kadar benciller ki. ibadet için bile kavga ediyolar. ibadet başlı başına insanın allahla olan ilşkisidir. islamı iyice anladıktan sonra namaz oruç zekat senin zevkle yapacağın işler olacak. birilerini kırıpta üste çıkmak için değil. her zaman söylüyorum ateist olmak kolaydır. gerçek müslüman olmak zordur.

0|0
    0|0
  • islam hrstiyanlık veya diğer bütün dinler bunlar aynı tanrının/allahın gönderdiği ışıkların insanlara yansımasıdır, sen zaten bir şeye inanma ihtiyacı hissetmişsin, adı fark etmez yüreğinde o ışık olduktan sonra.

dinin gönderildiği millet meselesine gelince, dinler toplumların en bozuk kesimlerine gönderilir daima... bu her daim öyle olmuştur, hristiyan tarihine bakarsan veya musa aleyyisselamı okursan demek istediğimi görürsün, onlar özel seçilmemiştir, en bozuk oldukları için seçilmişlerdir, din onları düzeltmiş ve yüceltmiştir, onlara ait değil onları düzelten bir derstir aslında. bu şekilde düşünürsen sevinirim.

0|0
    0|0
  • İnsanların dini herşeye alet etmesine bakıpta Allaha küsme islam hiçbirşeyin kötüsünü emretmez uygulayanlar kötü uygulamış olabilir menfaatleri uğruna değiştirmiş olabilir sen kalbindeki sevgiye ,merhamete kulak ver ve islamiyetin emirleriyle karşılaştır doğru yolu bulacaksın...

0|1
    0|0
    • arap dini gibi görüyorum , ben öz türklerin dinine mi inansam

• Ben ne yapiyim , ne okumaliyim ?

• Önce peygamberimizin hayatını oku o islamı birebir yaşamış ve uygulamıştır ondaki merhameti adaleti imanı gör ondan sonra islam dini hakkında düşün...

• Bir insan hem Türk hem ateist olamaz. Eğer ateistseniz Türklükten de çıkmışsınız demektir. Kimse sana hidayete veremez. Kelin merhemi olsa başına sürer. Dünyada gelmiş geçmiş sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok ırk ve kültür vardır. Allah, elçisini birine gönderince sadece ve sadece o ırk veya kültür muhatap alınmıyor. Tüm insanlık muhatap alınıyor. Ona kaldıysa bir sürü felsefi akım veya ideoloji hatta medeniyet belirli coğrafyalarda çıkmış. Mesela romatizm. Sen şimdi Romoantizme Alamanın felsefesi mi diceksin? Ya da Opera Sanatı yapınca İtalyan mı olacaksın. Veya teknolojik bir ürün kullandığında bunu elin Japonu yapmış ben kullanmam mı diceksin? Arap dini gibi gçörüyor olmanın 2 sebebi var. Birincisi, cahilsin. Literatüre hakim değilsin. Eğitim seviyen yüksek belki ama öğretim seviyen veya kültürün biraz dar kalmış. İkincisi ise bu yönde kötü niyetli kişilerin propagandasına maruz kalmışsın... Gözünün önündeki gerçeği görmen için küçük bir çaba yeter. Üfle... Tozu kalksın... Apaçık herşey... Ayrıca İslam sadece araplara da gelmemiş. Daha önce Hz. İsa'ya (yahudi idi) sonra Sami ırka gelmiş ve taaa Hz İbrahime dek gidersin. Sana bir sır vereyim mi? Hz Adem'de müslümandı, Hz Nuh'ta Hz Musa'da müslümandı. Hz Adem ile Hz Muhammed (sav) arasından gelmiş geçmiş yüzbinlerce peygamberin hepsi müslümandı ve hepsi La-ilahe-illallah sözünün yeryüzene yansıtılması için gönderilmiştir. Şimdi soruyorum sana Hz Adem hangi ırktandı? Hangi kültürdendi? Senin durumun sanırım doğru kaynaklara ve doğru bir duruşa sahip olmamaktan kaynaklanıyor. Hidayet Allah cc tan:)

0|0
    2|0
    • türkten ateist olmaz hım..sdfsd

• ya da: Ateistten Türk olmaz. Gavur gelse tırsar kaçar... Vatan bunlara emanet edilmez. Mao'ya falan hediye ederler...

• ilginç ama aslında herkesin içinde olduğu bir durum. sıradan.

0|0
    0|0
  • Kuran oku namaz kıl ve imanının güçlenmesi için dua et imanımın zayıfladığını hissettiğim zaman işe yaramıştı ruhen rahatlayınca görüşün berrakalaşıyor daha mantıklı düşünüp inanmaya başlıyorsun

0|0
    0|0
  • Neden biliyormusun;artık dini herkes kendi amacına hizmet için kullanmaya başladı.Cemaatlar,hocalar hep kendi istekleri için kullanıyorlar.İhale desen onlarda,hırsızlık onlarda her şey onlarda.Canım ülkemi arap ülkelerine benzetmeye çalıştıkları için dinimizi yozlaştırdılar

0|1
    0|1
  • 1|0
    0|0
  • Deist oluyosun bak bundan 1 saat öncesine kadar bende öyleydin ve hoşlandığım kızla henuz çıkmıyodum :) dün bana dediki inanmanın sebebi belki ben olurum ve bende akşam yukarıya baktım dedimki eğer 24 saatte bu hoşlabdığım kız bana çılır ve devamı gelirse sana inanıcam dedin elektrikler gitti :) ve bugğn açıldı 1 saat önce ve her şey oldu ben inanıyorum canı gönülden :)

0|0
    0|0
  • akşam pilavlı sohbet var gelmen yeterli gerisini bize bırak..

yetkili arkadaşlarımız ile 7/24 hizmet vermekteyiz sizlere link

0|0
    0|0
  • Ateist kelimesinin anlamını biliyormusun.

İslam arap dini değil bütün insanlığa gönderilmiş bir dindir.

Araplara bakarak dini yorumlamakta çok yanlış olur. Peygamber efendimiz bile demiştirki ben arapım ama arap benden değil.

0|0
    0|0
    • Ateistsen inanmiyorsun ne tanriya ne de dine, ama ben tanriya allah a inaniyorum ama din konusunda karamsarim...

• O zaman bir düşün bakalım son inen kutsal kitab hangisi tabikide Kuranı Kerimdir. Ve demekki daha önceden indirilen kitabların orjinalliği bozulmuş. Ama Kuranı Kerimde hiç bir değişim olmamıştır. Ve neden arap yarım adasına indi dersen İslamın en uygun ve en kolay yayılacağı yerin arap yarımadası olmasıydı.

Kuranı Kerimin meallerini oku ve daha sonra da tefsirlerini oku. Sırf Kuranı Kerimde bile günümüzdeki bilimsel olarak kanıtlanmış olan bilgiler 1400 yıl önce yazılmıştır.

• sadece kuran oku..baska hıc bır seye kulak asma

elmalılı hamdı yazır ya da yasar nurı ozturk un kuran mealını oku

dını ınsanlardan ogrenmeye kalksak yandık gıttı ztn...

herkes aklına estıgı gıbı konusuyor, tek gercek ıse kıtap

o sana hakettıgını verecektır ztn

1|0
    0|0
    • zor okunmasi ama

• Yaşar Nuri ne biliyor yahu. Cuma namazına gitmeyen adam. (:

• Ne demek cuma namazı da ne? Neyse..

• sen emevilerin ve abbasilerin değiştirdiği dini öğrenme has dini öğren tek yok kurandır bunu unutma bir tane kuranı kerim al onu oku

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun şuan bunu okudugun bilgisayarın yapan bir ustası varsa senın gıbı mukembel bı varlıgı yaradanın olmaması hiç olası bişey mi

0|0
    0|0
  • Bu da son zamanlarda moda oldu. Deizm deniyor adına. Ve hayatımda gördüğüm en saçma inanış biçimi. Ateist tamamen inanmayan demek ve deizm den çok daha mantıklı. Eğer bir yaratıcının varlığına inanıyorsan, bu kadar şeyi keyfine göre boş bir amaçla yaratmış olamaz değil mi? çok mantıksız. Yani ya Allah^a inanıp bir amaç uğruna yaşadığına inanmalısın. Ya da tamamen inkar etmelisin her şeyi.

0|0
    0|0
  • bizim elimizden o gelmez önce ellerini semaya kaldırıp dua edeceksin rabbinde sana buyur kulum diyecek sen Ya Rabbim diyeceksin o da sana gel kulum diyecek ve sana yol gösterecek.. Sohbet dinle..

0|0
    0|0
  • ya negüzel gerçekleri anlamışsın sana yardım gerekmıyor senın araştırman lazım

araştırınca zaten varlığı ya da yokluğunu anlatsın

0|0
    0|0
  • bence site degıl :D burdaki millet yavaslamış :D

0|0
    0|0
  • kur an meali oku anlamadığın yerlerde tevsire başvur.zaten onu okuduğunda tüylerin diken diken olacaktır.okurken kur an daki sıraya göre değil bence indiriliş sırasını gözeterek oku

0|0
    0|0
  • sen utanma seni ateist yapanlar utansın

0|0
    0|0
  • niye biz seni dine döndürmeye çalışalım ki senin içinde birazcık iman varsa sen kendi yolunu bulursun git namaz kıl.aç kitap oku.atestim ne demek bu arada onu biraz açabilirmisin

0|0
    0|2
    • deistim herhalde

• öyle de devam et boşver sıkma canını okşa patlıcanını bak keyfine hayatını yaşa.

• Bende; Arap asıllı ateist bir Türk vatandaşıyım.

0|1
    1|0
  • al eline kurani asil huzur nerdeymis gör.

0|0
    0|0
  • daşşak geçiyor

0|0
    0|0
  • 200 metre ilerde tabela var kardes ordan donebilirsin,cevirme var dikkat et.

0|0
    0|0
  • Offf o çok uzun iş iyi birinden yardım alman lazım

0|0
    0|0
  • Önce kuranı kerim mealini oku

Hadis kitaplarını oku

Hemen ısınacaksın islama çünkü hak din

0|0
    0|0
  • gizli ıstek yolarmısın sonra sılersın

0|0
    0|1
  • şamanizm de anlaşalım ?

2|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• şunu belirtmek isterimki iman akıl işi değil gönül işidir.yani önce kabul edip sonra sorgularsınız ve bir dini anlamanın en iyi yolu kitabını okumaktır özellikle tefsirini ki Muhammed Esedi tavsiye ederim hangi ayetin hangi olay üzerine indiğini görürseniz anlamanız daha kolay olur.din belli bir topluluğa ait olmamıştır olamazda Kuranda ey ademoğlu der Arapoğlu acem oğlu demez insanların yaptığı yanlışlarda dine atfedilemez sonuçta herkes kabı kadar iman alır ve yaşar naçizane tavsiyem tefekkür etmeniz zaten Allahın ve peygamberin varlığını kabul ediyorsunuz sadece araştırın peygamberimizn hayatı içinde martin lings ti sanırım hz muhammed adlı eseri var.

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerim'in mealini okuyabilirsin. Allah c.c varlığını inkar etmeyişin güzel bir şey. Ama bu yetmez müslüman olman için. Amentüye gönülden inanman lazım.

İslamiyeti güzel bir şekilde araştır. İslam sana en güzel yolu gösterecektir.

0|0
    0|0
    • adam hayatını kuranı okumaya vermıs..cuma namazı da ne:)

• namaz kılmak ıbadet deıldır demedım... en buyuk ıbadet kuranı anlamak onu hayatına uyarlamaktır dedım sadece...

• Bebeğim sen ateist değilsin, ateizmde yaratıcı inancı yoktur, deizm olabilir o seninki. İlla İslam dinine yaklaşmak istiyorsan farklı hocaların Türkçe Kuran mealini okumak filan daha doğru olur buralarda cevap aramaktan.

0|0
    0|0
  • Tanrıya inanıp, dine inanmıyorsan deist oluyorsun, ateist değil.

0|2
    0|1
  • Kur'an'ı oku, tefsirlerden uzak durmaya bak...

0|0
    0|0
  • ateist felan değilsinkii :)

allahı ahireti inkar etmediğine göre

biraz kafan karışmış olabilir

link veremiyorum ama bir video var bildiğim belki yardımcı olur

sözler köşkü -'' ateist bir gençle sokak sohbeti'' adı videonun

0|0
    0|0
  • Yanılmışım Tanrı varmış kitabını oku ateistsen yok değilsen boşuna okuma :)

1|0
    0|0
  • Kuran-i kerim'i acta oku mealini bak sana dine isik hizinde geri donuyosun.

1|0
    1|0
  • Ne oldugunu anlamadim ki mk :(

0|0
    0|0
    • ne oldugumu bende bilmiyorum :/

• Allahın varlığını inkar etmiyorsan ateist değilsin. sadece Allaha ulaşmak için dinlere inanmıyorsun.

0|0
    1|0
Yükleniyor...